crapmania.ro Carp Fishing Tracker - aplicatie gratuita pe android

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
jdira
Mesaje: 7
Membru din: Joi Mai 01, 2014 15:52
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

crapmania.ro Carp Fishing Tracker - aplicatie gratuita pe android

Mesaj de jdira »

Am lansat de curand o aplicatie noua gratuita pentru telefoanele Android:

https://play.google.com/store/apps/deta ... om.tmsa.ca rpio
Link-ul catre aplicatie este fara spatiul dintre literele "c" si "r" din cuvantul "crapmania.ro". A trebuit sa fac acest mic "artificiu", deoarece cuvantul "crapmania.ro" era suprascri dupa ce postam articolul cu cuvintul "crapmania.ro"

In limba romana aplicatia se poate gasi pe Google Play cu numele: " crapmania.ro-un alt pescuit la crap", iar in limba engleza: " crapmania.ro- Carp Fishing Tracker".

Contine printre altele:
cronometre/alarme de pus pe fiecare bat (utile cand se pescuieste in competitie sau cu nada solubila)
un mod util de a inregistra capturi dintr-o partida pe o anumita balta
statistici
share to facebook

Am testat-o pe balta si credem ca e utila pentru o organizare buna a partidelor de pescuit!

Dorim sa discutam aici cu cei interesati, functionalitatile pe care le ofera, precum si posibilitati de imbunatatire.

Multumim de ajutor!

Avatar utilizator
tavi83
Mesaje: 423
Membru din: Vin Feb 15, 2013 16:49
Puncte: 0
Localitate: Oradea

Re: crapmania.ro Carp Fishing Tracker - aplicatie gratuita p

Mesaj de tavi83 »

Are si functia de anulare partida?...Eu nu am gasito

Eventual se mai poate adauga si STANDUL pe care s-a pescuit
Chertes Octavian < C&R >

Avatar utilizator
Ciprinid
Mesaje: 22
Membru din: Lun Mai 05, 2014 10:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: crapmania.ro Carp Fishing Tracker - aplicatie gratuita p

Mesaj de Ciprinid »

tavi83 scrie:Are si functia de anulare partida?...Eu nu am gasito

Eventual se mai poate adauga si STANDUL pe care s-a pescuit

Salutare,

Odata creata cel putin o partida, apare in meniul din stanga o intrare noua: "Partide" sau "Fishing Trips" daca e in engleza.
De acolo se poate sterge, edita, deschide pentru consultare orice partida. Pentru a anula, poti sterge pur si simplu!

Orice partida are o Locatie si o Descriere, in locatie noi trecem balta, iar in descriere - standul sau locul, etc.

Numai bine,

Ciprian

Avatar utilizator
claudiue
Mesaje: 734
Membru din: Mar Iul 24, 2007 15:03
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: crapmania.ro Carp Fishing Tracker - aplicatie gratuita p

Mesaj de claudiue »

Felicitari pentru aplicatie!!!

Avatar utilizator
Ciprinid
Mesaje: 22
Membru din: Lun Mai 05, 2014 10:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: crapmania.ro Carp Fishing Tracker - aplicatie gratuita p

Mesaj de Ciprinid »

claudiue scrie:Felicitari pentru aplicatie!!!
Merci mult! Speram sa fie de folos la cat mai multi pescari de crap!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: crapmania.ro Carp Fishing Tracker - aplicatie gratuita p

Mesaj de Vladut Mateianu »

jdira scrie:Am lansat de curand o aplicatie noua gratuita pentru telefoanele Android:

https://play.google.com/store/apps/deta ... om.tmsa.ca rpio
Link-ul catre aplicatie este fara spatiul dintre literele "c" si "r" din cuvantul "crapmania.ro". A trebuit sa fac acest mic "artificiu", deoarece cuvantul "crapmania.ro" era suprascri dupa ce postam articolul cu cuvintul "crapmania.ro"

In limba romana aplicatia se poate gasi pe Google Play cu numele: " crapmania.ro-un alt pescuit la crap", iar in limba engleza: " crapmania.ro- Carp Fishing Tracker".

Contine printre altele:
cronometre/alarme de pus pe fiecare bat (utile cand se pescuieste in competitie sau cu nada solubila)
un mod util de a inregistra capturi dintr-o partida pe o anumita balta
statistici
share to facebook

Am testat-o pe balta si credem ca e utila pentru o organizare buna a partidelor de pescuit!

Dorim sa discutam aici cu cei interesati, functionalitatile pe care le ofera, precum si posibilitati de imbunatatire.

Multumim de ajutor!
Discutam pe larg pe acest forum, dar inainte ar fi bine sa te si prezinti, ca sa stim cu cine vorbim...

PS Felicitari ptr idee ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Ciprinid
Mesaje: 22
Membru din: Lun Mai 05, 2014 10:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: crapmania.ro Carp Fishing Tracker - aplicatie gratuita p

Mesaj de Ciprinid »

Daca mi se permite, fac eu prezentarile (cu scuzele de rigoare).

Suntem amandoi pescari de crap si programatori din Timisoara.

Nu pescuim la nivel de competitie, dar atunci cand suntem pe balta incercam sa fim cat mai eficienti (tinem cont de sfaturi primite de la pescari ai locului sau mai experimentati ca noi, notele facute in alte partide, etc.)

Ideea aplicatiei a fost sa inlocuim clasicul carnetel cu ceva mai util in timp (notele pe hartie se mai pierd, sunt greu de citit, etc)

Multe sfaturi privind functionalitatea le-am primit de la prieteni pescari din Timisoara (mentionati in rubrica de "Multumiri" a aplicatiei)

Toate cele bune!

Avatar utilizator
tavi83
Mesaje: 423
Membru din: Vin Feb 15, 2013 16:49
Puncte: 0
Localitate: Oradea

Re: crapmania.ro Carp Fishing Tracker - aplicatie gratuita p

Mesaj de tavi83 »

Ciprinid scrie:
tavi83 scrie:Are si functia de anulare partida?...Eu nu am gasito

Eventual se mai poate adauga si STANDUL pe care s-a pescuit

Salutare,

Odata creata cel putin o partida, apare in meniul din stanga o intrare noua: "Partide" sau "Fishing Trips" daca e in engleza.
De acolo se poate sterge, edita, deschide pentru consultare orice partida. Pentru a anula, poti sterge pur si simplu!

Orice partida are o Locatie si o Descriere, in locatie noi trecem balta, iar in descriere - standul sau locul, etc.


Numai bine,

Ciprian
Gata.....am gasit....ms. Felicitari pt aplicatia!!
Chertes Octavian < C&R >

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: crapmania.ro Carp Fishing Tracker - aplicatie gratuita p

Mesaj de Dan Mateianu »

ce face exact aplicatia asta?
io am IOS

Avatar utilizator
Ciprinid
Mesaje: 22
Membru din: Lun Mai 05, 2014 10:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: crapmania.ro Carp Fishing Tracker - aplicatie gratuita p

Mesaj de Ciprinid »

Dan M scrie:ce face exact aplicatia asta?
io am IOS
Din pacate pe IOS nu am portat-o inca, deci nu o vei putea folosi :(

Ce face?

Inregistraza informatii despre partidele de pescuit si ofera instrumente utile cum ar fi cronometre pe bete si statistici variate calculate in timp real menite a va imbunatati randamentul si experienta pe balta.

Ofera o interfata customizabila in functie de tipul partidei - de la foarte simpla (pentru partidele de placere in care doar se adauga pestii prinsi) la complexa (in care toate instrumentele sunt disponibile), conceputa special pentru a fi folosita in conditii de pescuit (soare puternic, pescuit de noapte)

Functionalitati:

- alarma de re-incarcare pentru fiecare bat (Fiecare alarma are un ton distinct ce poate fi modificat)
- managementul momelilor ( Va puteti defini si folosi propriul set de momeli pentru a obtine statistici relevante)
- interfata minimala ce permite adaugarea rapida a unui peste prins (cu poza pentru cine doreste)
- postare pe facebook (Pozele asociate capturilor pot fi filtrate si postate intr-un click pe Facebook)
- galerie poze capturi (Afiseaza capturi cu o serie de informatii: ora prinderii, momeala, bat)
- note partida (Va permite adaugarea de informatii despre locul de pescuit sau echipamentele ce va lipsesc intr-o partida, conditii meteo, etc)
- o gama larga de statistici
- managementul partidelor (Modificat/sters partide existente, deschiderea de partide vechi pentru a le consulta datele)
- o gama larga de configurari (se poate configura fiecare instrument ce poate fi folosit intr-o partida, trimite rezultatele unei partide pe email)
- selectare limba (aplicatia poate fi folosita in momentul de fata in limbile romana si engleza)

Fir intins!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”