Criza mondiala

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

toni
Mesaje: 149
Membru din: Mar Mar 22, 2005 9:44

Mesaj de toni »

hehe, nu e game over .....

mai scriu, dar stati sa se mai intample lucruri ....
deocamdata sunt doar cativa developeri imobiliari care au inchis mustaria, ama avut ceva alegeri alea alea .. lumea se pregateste de sarbatori ....

mai vedem din ianuarie febraurie, si mai analizam atunci ....

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Or sa fie probleme , pentru ca in ultimii 2-3 ani , s-a intins romanu' la credite , ca pelteaua . Am angajati care isi faceau credite la cite 2-3 banci si pe termene de 5-6 ani de zile , ca sa-si schimbe masina de spalat , paltonul sau sa-si ia brad de Craciun . Acum platesc la greu . S-au risipit multi bani , pe nimic .
A venit termenul de plata si o sa ne ia ceva timp pina vor revenii banii in sistem. Banii nu sunt nici in banci si nici electronici - stau bagati in cladiri de birouri terminate pe sfert , in cartiere de locuinte nefinalizate , in flote de masini nevindute , in productie pe stoc care acum nu mai are cumparator , i-am mincat si i-am cacat , samd . Cind om mai muncii vreo 2-3 ani sa mai facem o plus valoare , aia care or putea , si o sa incepem sa punem in loc de betoane si fiare nevindute , bani curati proveniti din sectoarele de activitate care vor mai merge , iar sistemul se va refinanta , atunci criza poate - poate o sa se stabilizeze .
Cu terenurile eu nu vad mare lucrare in urmatorii ani - pentru ca cererea de terenuri este strict legate de constructii . Pina nu le terminam pe astea de ne-am apucat sa le facem , mai dureaza . O sa zugravim 10 ani ca sa vindem ce s-a construit in tara asta , in ultimile 6 luni . :lol:
Dar vorba cuiva de aici - avem timp de pescuit mai mult .

vijeliosul
Mesaje: 311
Membru din: Lun Feb 20, 2006 1:26
Puncte: 0
Localitate: balta
Contact:

Mesaj de vijeliosul »

eu sunt in mare ghena :cry: am de dat la banca 120 mii E si nu prea sunt rogoaze... tre sa ii achit pana in august :wink: tre sa prind cam mult peste sa "ma scot" :lol: :twisted: :lol:
prind cat prind si cand nu mai prind inseamna ca am secat lacul :)

maty
Mesaje: 581
Membru din: Mar Ian 11, 2005 20:37
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de maty »

Asa se explica dece de la o vreme nu mai pescuiesti in lacuri ci la Dunare.
Team ghicit?
ajutorul vine de sus.

toni
Mesaje: 149
Membru din: Mar Mar 22, 2005 9:44

Mesaj de toni »

tocmai am decis ca ceea ce am scris in posturile mele anterioare de pe topicul asta , este de un optimism debordant ....

dupa anuntarea componentei noului guvern, ma vad nevoit sa-mi revizuiesc in rau , mult mai rau, si deosebit de foarte rau previziunile ....

we are totally fucked , domnilor .... ma puteti crede pe cuvant ....

si cand zic totally ........... i mean it ...

Avatar utilizator
Roger
Mesaje: 114
Membru din: Mie Ian 19, 2005 11:57

Mesaj de Roger »

toni scrie: dupa anuntarea componentei noului guvern..we are totally fucked , domnilor .... ma puteti crede pe cuvant ....
si cand zic totally ........... i mean it ...
daca te referi la ministerul turismului ce sa zic..asa sa ne ajute Dumnezeu :D
Alexandru Marcu

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

Tara de cacat... :(
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

vijeliosul
Mesaje: 311
Membru din: Lun Feb 20, 2006 1:26
Puncte: 0
Localitate: balta
Contact:

Mesaj de vijeliosul »

Vali Vesa scrie:Tara de cacat... :(
de cacat este prea tare zis :twisted: tre ceva din aceeasi clasa dar mult mai moale :twisted: :lol: :twisted:
prind cat prind si cand nu mai prind inseamna ca am secat lacul :)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”