Discutii concurs MV2

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare Boilies Cup Moara Vlasiei 2 Ed.II-a 16-18 Oc

Mesaj de Florin Pata »

Exista undeva un program cu "furajarile" ? Vroiam sa merg in weekendul asta la Moara...dar pentru "plaja" am alte optiuni !

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Mesaje: 3266
Membru din: Lun Feb 15, 2010 22:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Boilies Cup Moara Vlasiei 2 Ed.II-a 16-18 Oc

Mesaj de Marian Constantin »

Pentru cine vrea sa afle ceva ma putea contacta la telefon .
Totusi pot spune ca inca cu 10 zile inaintea concursului am fost de doua ori pe balta , o data sa fac fotografii pt standuri si a doua oara sa definitivez standurile .Am primit asigurari din partea paznicilor ca nu se va mai da de mancare tocmai pentru ca urma concursul si am remarcat in cabana ca sacii cu mancare erau in aceiasi cantitate .
valeriu manole scrie:Problema era a organizatorului mai mult dupa parerea mea ca nu a vorbit din timp de furajare de cand a platit bani ! Cum stie sa bage in buzunar 5-60 de milioane la un concurs asa trebuie si sa-si asume esecurile si sa le repare. Cine vrea sa dea o galagie de bani si sa stea la plaja 3-4 zile ? Balta este ful de peste stie toata lumea dar ceva sa intamplat !
Asta e cea mai mare prostie auzita vreodata , cum sa ma implic eu in proprietatea cuiva , te ai gandit mult pana sa spui lucrul asta ?

Ne cunoastem cumva sau ai doar o frustrare personala ?...Ti am bagat tie mana in buzunar !? am obligat pe cineva cu ceva sa participe la concurs !?.... nu raspunde pentru ca nu ma intereseaza .
X-treme Baits
https://www.facebook.com/XtremeBaits2013?ref=hl
Campion National 2015 la individual
Powered by Shimano

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Mesaje: 3266
Membru din: Lun Feb 15, 2010 22:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Boilies Cup Moara Vlasiei 2 Ed.II-a 16-18 Oc

Mesaj de Marian Constantin »

Rog un moderator sa mute discutiile in alt topic ..
X-treme Baits
https://www.facebook.com/XtremeBaits2013?ref=hl
Campion National 2015 la individual
Powered by Shimano

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: Desfasurare Boilies Cup Moara Vlasiei 2 Ed.II-a 16-18 Oc

Mesaj de Victoras Petcu »

valeriu manole scrie:Problema era a organizatorului mai mult dupa parerea mea ca nu a vorbit din timp de furajare de cand a platit bani ! Cum stie sa bage in buzunar 5-60 de milioane la un concurs asa trebuie si sa-si asume esecurile si sa le repare. Cine vrea sa dea o galagie de bani si sa stea la plaja 3-4 zile ? Balta este ful de peste stie toata lumea dar ceva sa intamplat !

Dle, va rog sa nu va luati dupa ce spune un nebun mincinos, care nu stiu ce are de impartit cu mine !!!
Marian Constantin a venit 2-3 zile pe M.V.2 inaintea concursului si a vazut sacii cu grau aflati in fostul magazin al lacului ca au ramas la fel 10 - 12 zile pana la concurs !!!
Eu am tot interesul mai ales la un concurs sa se prinda cat mai mult peste ( se pescuieste C&R, nu se retine nici un peste) !!!

Asa cum am scris si mai sus, cred ca pestele (crapul) nu a tras in aceasta perioada datorita ploilor foarte reci si a furtunilor care au avut loc cu cateva zile in urma, care au facut ca temperature apei sa scada foarte repede (inainte de concurs apa avea 14 grade) !!!
Victoras Petcu

Dumitrache
Mesaje: 378
Membru din: Lun Sep 12, 2011 11:12

Re: Desfasurare Boilies Cup Moara Vlasiei 2 Ed.II-a 16-18 Oc

Mesaj de Dumitrache »

Ma duc de 4 ani pe moara (7-8ori pe an) dar ca anul asta n-a mers niciodata la mine. Oricand m-am distrat de minune in partide de 12 ore, efectiv ma "plictiseam" de scos peste. Chiar si acum o sapatamana. Deci nu stiu cat sa afecteze furajatul.

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare Boilies Cup Moara Vlasiei 2 Ed.II-a 16-18 Oc

Mesaj de arsinel »

Eugene ce dreacu te-a apucat iar ma? In fiecare an in aceasi perioada te apuca ,mai spre final de sezon! Daca erai client fregvent al baltii sau mergeai la 2,3 concursuri pe an pe Mv poate ca mai intelegeam. Cumva daca a existat o problema de organizare trebuie sa o discute intre ei dar sigur de cand apa este in proces de racire nu a mai fost dat de mancare nimic. Cu natura nu te pui! Eu am fost pe balta cand se dadea de mancare si tot am prins peste.
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

mircione
Mesaje: 863
Membru din: Mie Ian 16, 2013 18:35
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Desfasurare Boilies Cup Moara Vlasiei 2 Ed.II-a 16-18 Oc

Mesaj de mircione »

am fost si eu ieri pe balta .....pana in orele 13-14 cand am strans si am plecat ...intre locurile 6-15 sa prins doar pe 9-10 parca unde se planta ....dar mi se pare ca sa prins doar la momeala vie(rama) ...nu bag mana in foc dar parca asa am auzit, de cate ori am fost pe moara si nu a mancat la nimic cine a avut rama a salvat partida.....

Avatar utilizator
Bogdan Timis
Mesaje: 364
Membru din: Mar Oct 06, 2015 10:23
Puncte: 0
Localitate: Buzau

Re: Discutii concurs MV2

Mesaj de Bogdan Timis »

Cine spune despre Moara Vlasiei ca n-are peste e complet nebun.. colcaie de crap acolo.
Ce sa mai zicem de Balotesti Fieni atunci?
pSD - ciuma rosie!
---- ---!

Dumitrache
Mesaje: 378
Membru din: Lun Sep 12, 2011 11:12

Re: CUPA TOP 15 MV2 16-18 SEPTEMBRIE ed. III

Mesaj de Dumitrache »

Ar trebuii sa nu permita regulamentul participarea a mai mult de 2 echipe din acelasi club,unde sunt mai mult de 2,castigatorii se stiu deja.

lii3000
Mesaje: 71
Membru din: Vin Dec 03, 2010 10:20

Re: CUPA TOP 15 MV2 16-18 SEPTEMBRIE ed. III

Mesaj de lii3000 »

Dumitrache scrie:Ar trebuii sa nu permita regulamentul participarea a mai mult de 2 echipe din acelasi club,unde sunt mai mult de 2,castigatorii se stiu deja.

Serios?

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”