Discutii diverse ... de iarna ! :)

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Simu Alexandru
Mesaje: 698
Membru din: Vin Oct 03, 2014 8:59
Puncte: 0
Localitate: Bragadiru

Re: Discutii diverse ... de iarna ! :)

Mesaj de Simu Alexandru »

ai grija cu limbile:))
Nu este atat de grav daca vorbesti singur...Mai nasol este daca vorbesti singur si afli noutati!!!
Imagine
CarpBait Fishing Club
Nume utilizator schimbat din SEPY31

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Discutii diverse ... de iarna ! :)

Mesaj de Albert »

DumiD scrie:.........
Mersi dumidiule, apreciez ca ti-ai rupt din timpul pretios sa copiezi niste poze de pe net. Sunt convins ca ti-a luat cel putin o zi sa le copiezi si inca vreo doua sa le desenezi. Ce sa mai, artist mare. Compensezi prin munca si abnegatie lipsa inspiratiei si a originalitatii. Ai stofa de mic chinez.
Fanclubul creste, azi-maine cer cotizatie. In ritmul asta pana la primavara doar din cotizatii inscriu doua cluburi la CN :lol: :lol:

Alexandru Popescu
Mesaje: 578
Membru din: Joi Oct 02, 2014 9:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Inscriere - Campionatul AGVPS 2017

Mesaj de Alexandru Popescu »

Vladut Mateianu scrie:
Dragos Sinca scrie:
Insa sunt unii carora le convine lipsa de organizare si le place sa fie populisti, sa se auda pe forum, ba chiar sa si se bata cu pumnul in piept ca au reusit ei sa "faca" CN-ul cu taxa mica.
Serios ? Acum daca tot m--ai facut poPULIst, hai sa-ti raspund.
Cand eu eram campion national la disciplina asta, tu credeai ca boiliesurile sunt fondante.... :D
Cand eu faceam filme de pescuit tu te uitai la Zorro.
Cand eu scriam articole tu citeai Ciresarii.

Situatia nu s-a schimbat nici acum Dragos.Doar ca intre timp ai devenit cotizant... :) Sa fi sanatos si poti inscrie cate loturi vrei din pmdv, important este sa pescuiti fair play. Nu ptr bani sau alte facilitati...

Tu Vladut, nu poti accepta niciodata adevarul? Iar esti agresiv cand nu trebuie, ti-au dat astia drumul din lant? Trecutul este trecut, ideea este ca tu de ceva timp stai acasa( tu centrezi, tu dai cu capul) iar altii, cotizanti sau nu, merg sa sustina acest fenomen in competitii private sau publice. Tu ce faci in schimb?

CLUBUL TAU NU SE PREZINTA LA ULTIMA ETAPA, colegii din clubul tau pleaca la mijlocul competitiei. ASTA EXEMPLU DAI TU AICI?

...............
...

Alexandru Popescu
Mesaje: 578
Membru din: Joi Oct 02, 2014 9:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Campionatul AGVPS 2017

Mesaj de Alexandru Popescu »

Din acest motiv multi dintre noi, la inceput de drum, preferam sa dam pass unor competii ca si CN. Pentru ca dam de oameni ca tine, cu imagine proasta, manjiti de coruptie, braconieri si s.a.m.d. Care la 3 comenturi aduc vorba de voturi si aranjamente sau citez "las-o mai moale" , care la fiecare 3 cuvinte trebuie sa fie agresivi si sa jigneasca noii veniti in aceast sport minunat. Tu chiar nu iti dai seama ca ai un comportament diferit de toti oamenii de aici ? NU POTI SA SUSTII O DISCUTIE INTR-UN MOD CIVILIZAT? Deaceea unde vad ca o iei pe aratura am sa strig mereu. Poate intr-o zii ai sa tragi si tu frana de mana si sa te mai calmezi...........

ps. Daniela Crudu!
...

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Campionatul AGVPS 2017

Mesaj de Lucian SV »

aoleu, prafao, cannabis sativa indica again? Alex, moşu aseară s-ar părea că ţi-a refilat stocurile!

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Campionatul AGVPS 2017

Mesaj de gabi1 »

Alexandru Popescu scrie:"Fun" "Sanziana Buruiana si Daniela Crudu" , cele doua vedete sunt aici pe forum, "una" mai simpla ca alta.

Una îți scoate botnița și alta te întoarce cu cheia la oră fixă.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Alexandru Popescu
Mesaje: 578
Membru din: Joi Oct 02, 2014 9:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Campionatul AGVPS 2017

Mesaj de Alexandru Popescu »

gabi1 scrie:
Alexandru Popescu scrie:"Fun" "Sanziana Buruiana si Daniela Crudu" , cele doua vedete sunt aici pe forum, "una" mai simpla ca alta.

Una îți scoate botnița și alta te întoarce cu cheia la oră fixă.

Te salut Sanziana!
...

Alexandru Popescu
Mesaje: 578
Membru din: Joi Oct 02, 2014 9:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Campionatul AGVPS 2017

Mesaj de Alexandru Popescu »

Lucian SV scrie:aoleu, prafao, cannabis sativa indica again? Alex, moşu aseară s-ar părea că ţi-a refilat stocurile!

Luciane, tu care parte esti? Iei o decizie? Esti cu oamenii care resping concurenta noua sau esti pro?
...

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Campionatul AGVPS 2017

Mesaj de gabi1 »

Alexandru Popescu scrie: Te salut Sanziana! Eu sunt Naomi. :D
Bravo, fă o piruetă !
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Campionatul AGVPS 2017

Mesaj de Lucian SV »

Alexandru Popescu scrie:
Lucian SV scrie:aoleu, prafao, cannabis sativa indica again? Alex, moşu aseară s-ar părea că ţi-a refilat stocurile!
Luciane, tu care parte esti? Iei o decizie? Esti cu oamenii care resping concurenta noua sau esti pro?
eu sunt de partea mea, dacă nu ţi-ai dat seama. când vezi că doi se încaieră nu te bagi ca proasta-n gard. Vlăduţ şi Dragoş au ei socoteli mai vechi de reglat şi îşi mai dau la gioale pe forum. pe baltă e altă mâncare de peşte, comportându-se ca şi cum ar fi ceva normal. hârjoneala face parte din războiul psihologic, dar tu cum ţi-am mai zis că dai dovadă de o naivitate vecină cu prostia insişti să fi martelat pe aici. mă mir că l-ai uitat pe Mitrănescu! :lol:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”