Discutii diverse ... de iarna ! :)

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Inscriere - Campionatul AGVPS 2017

Mesaj de Vladut Mateianu »

Alexandru Popescu scrie:
Tu Vladut, nu poti accepta niciodata adevarul? Iar esti agresiv cand nu trebuie, ti-au dat astia drumul din lant? Trecutul este trecut, ideea este ca tu de ceva timp stai acasa( tu centrezi, tu dai cu capul) iar altii, cotizanti sau nu, merg sa sustina acest fenomen in competitii private sau publice. Tu ce faci in schimb?.............
In primul rand atentie la limbaj. Iti inteleg frustrarile, dar poti linistit sa le trimiti pe PM (mesaj privat), direct catre mine. Si te lamuresc cu toate.

Aici discutam si combatem idei, poate constructive, poate nu.
Eu am dorit un CN cu taxa mica, ptr a putea participa cati mai multi pescari din tara, fara sa fie ingraditi de situatia materiala. Asa ca ai mana libera sa-ti faci lot si sa participi la CN, sa vezi pe pielea ta cum sta treaba.... doar citind pe forum nu iti face o idee corecta.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Alexandru Popescu
Mesaje: 578
Membru din: Joi Oct 02, 2014 9:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Inscriere - Campionatul AGVPS 2017

Mesaj de Alexandru Popescu »

Vladut Mateianu scrie:
Alexandru Popescu scrie:
Tu Vladut, nu poti accepta niciodata adevarul? Iar esti agresiv cand nu trebuie, ti-au dat astia drumul din lant? Trecutul este trecut, ideea este ca tu de ceva timp stai acasa( tu centrezi, tu dai cu capul) iar altii, cotizanti sau nu, merg sa sustina acest fenomen in competitii private sau publice. Tu ce faci in schimb?.............
In primul rand atentie la limbaj. Iti inteleg frustrarile, dar poti linistit sa le trimiti pe PM (mesaj privat), direct catre mine. Si te lamuresc cu toate.

Aici discutam si combatem idei, poate constructive, poate nu.
Eu am dorit un CN cu taxa mica, ptr a putea participa cati mai multi pescari din tara, fara sa fie ingraditi de situatia materiala. Asa ca ai mana libera sa-ti faci lot si sa participi la CN, sa vezi pe pielea ta cum sta treaba.... doar citind pe forum nu iti face o idee corecta.

Atentie la limbaj? Pai tu ce ai facut pana acum? Primesti ceea ce dai. Nu merita sa ma chinui sa fac lot pentru CN cand dau de oameni ca tine care nu au pic de respect fata de cei noi. Unde vezi pe unul novice in acest sport imediat te iei de el. Citeste-ti comentariile sau poti sa iei magne b6 sa te ajute.

Si nu am sa incerc sa fac lot pentru CN. Imi este frica ca poate nu te prezinti in finala asa cum ai mai facut-o anul trecut. Sau poate la mijlocul etapei pleaca o echipa si avantajeaza alte echipe si nu imi plac lucrurile murdare. Voi "vulpi batrane" le faceti pe toate , jocuri murdare, de culise si stau sa ma gandesc. Ce rost are ca noi, cei tineri , fara club, fara nada proprie, sa venim sa participam la un CN. Care ar fi logica sa dam 20.000-30.000 ron din buzunar. Inainte de a face asta si daca va doriti ca sa aveti competitie din partea celor tineri, iti propun sa-ti schimbi atitudinea fata de toti, fata de acest sport minunat, fata de aceasta pasiune etc...
Ultima oară modificat Mie Dec 07, 2016 1:07 de către Alexandru Popescu, modificat 1 dată în total.
...

Alexandru Popescu
Mesaje: 578
Membru din: Joi Oct 02, 2014 9:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Campionatul AGVPS 2017

Mesaj de Alexandru Popescu »

gabi1 scrie:
Alexandru Popescu scrie: Te salut Sanziana!
Bravo, fă o piruetă !
Esti atat de simplu, oare nu te doare prostia? Iti promit ca de azi ai ignore total din partea mea. Faci umbra degeaba pamantului.
...

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Discutii diverse ... de iarna ! :)

Mesaj de DumiD »

Iarna nu-i ca vara, noroc cu popestii! Cat de greu ar fi trecut iernile astea fara un Fane Popescu, Naie Popescu, si mai nou, Alexandru Popescu?! Keep up the good work ( Tineti-o tot asa!) !

Alexandru Popescu
Mesaje: 578
Membru din: Joi Oct 02, 2014 9:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Discutii diverse ... de iarna ! :)

Mesaj de Alexandru Popescu »

DumiD scrie:Iarna nu-i ca vara, noroc cu popestii! Cat de greu ar fi trecut iernile astea fara un Fane Popescu, Naie Popescu, si mai nou, Alexandru Popescu?! Keep up the good work ( Tineti-o tot asa!) !
Vrei sa ocupi locul 3 pe podium ? Cele doua sunt ocupate deja. Daca da, anunta-ma. Daca nu, te rog nu te baga intr-o discutie pe care sunt sigur ca nu o stii. Multumesc.
...

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Discutii diverse ... de iarna ! :)

Mesaj de DumiD »

Locul 3 esti tu bai baiatule, ca pe nea Fane si pe 59 trebuie sa mai torni vreo 3 generatii de alexandrii sa-i ajungi

dedeciu mihai-paul
Mesaje: 141
Membru din: Mie Mai 04, 2011 19:54

Re: Discutii diverse ... de iarna ! :)

Mesaj de dedeciu mihai-paul »

DumiD scrie:Iarna nu-i ca vara, noroc cu popestii! Cat de greu ar fi trecut iernile astea fara un Fane Popescu, Naie Popescu, si mai nou, Alexandru Popescu?! Keep up the good work ( Tineti-o tot asa!) !
Asta nou sufera rau! Alexandrion asta ori e clona ori are probleme la crbl! Popescule lasa-ne si fuguta la doctor ca nu costa nimic un control. Si nu mai vb in numele" celor tineri care practica acest sport", vb in numele tau Napoleoane.

stangadan
Mesaje: 52
Membru din: Dum Apr 06, 2014 18:08

Re: Discutii diverse ... de iarna ! :)

Mesaj de stangadan »

nu e clona e un pusti increzut si obraznic, il stiu de la peris unde era vesnic nemultumit pe organizator si standuri. poate ne spune si de ce nu-l mai ia istrate cu el la concursuri si daca si-a platit partea la taxa.si cum a organizat el un concurs din care vroia sa faca ceva banuti pt hainute de fita.zi alexandre tata nu fi rusinoasa.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Discutii diverse ... de iarna ! :)

Mesaj de gabi1 »

A venit din Câmpulung cu căcăreze de oaie în buzunar și mămăligă- n dinți să dea lecții de morală. Așa sunt femeile cu barbă,se epilează pe gambe și, au inima jucăusă...
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Discutii diverse ... de iarna ! :)

Mesaj de Dan Mitranescu »

Eu cred totusi ca este de apreciat.
Foarte multi tineri trec peste anumite etape ale pescuitului si acest lucru aduce lacune ulterioare in modul de abordare al partidelor de pescuit la crap.
Majoritatea am facut aceasta gresala, motiv pentru care poate nu o sesizam :
Ca tanar pescar de crap mai intai trebuie sa inveti sa cauti carasul si pe urma sa ai pretentii la alte stiluri de pescuit.
Asa ca hai sa nu aruncam cu noroi intr-o astfel de initiativa.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”