In atentia domnului Albastroiu.

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
Grecu Florin
Mesaje: 149
Membru din: Sâm Apr 05, 2008 11:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: In atentia domnului Albastroiu.

Mesaj de Grecu Florin »

panaitemilian scrie:cornel rosioru nu este nici o clona ! este un pescar cunoscut de care ar fi trebuit sa auzi daca lucrezi in domeniu... :oops:


de ce nu mai are nimeni voie pe balta cu masina langa el ? toata lumea fura peste ?
daca ai fi citit cu atentie ce am scris domnu-le Panait poate ti-ai fi dat seama ca nu despre maestru Rosioru era vorba,dar este greu sa citim cu atentie asa ca mai bine sa producem un scandal mai mare decat sa inchidem acest subiect care a plecat dintr-o gura rauvoitoare.

numai bine
Nume utilizator schimbat din dktaxi

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: In atentia domnului Albastroiu.

Mesaj de razvan u. »

dktaxi scrie:Domnilor nu am acuzat pe nimeni din echipa senzor caci ar fi furat vreun peste mai ales caci anul acesta nici nu au fost la pescuit pe aceasta balta decat juniorii care au fost primiti cum se cuvine si au respectat regulile noastre cum o fac si alti pescari care vin aici iar zvonul caci cei de la senzor au furat peste este total fals si este dat de un fost angajat al acestei ferme asadar cine vrea sa pescuiasca este bine venit indiferent ca este X"Y sau Z atata timp cat se conformeaza regulilor noastre cei care au scris aceste rautati sunt suparati pentru ca au fost controlati la plecare sau unul dintre pescari a fost prins cu pestele in sac dar subliniez nu stiu daca a avut intentie si nici nume nu vreau sa dau o las asa cum a cazut iar dvs domnule apc-rist sunteti suparat si ati scris ceea ce ati scris fiindca nu vi sa facut reducere fluturandu-ne acea legitimatie pe sub nas dar nu mai vreau sa intru in polemici cu dvs caci nu aveti curajul sa va dati nici macar numele real sunteti niste clone.
dktaxi,
In loc sa faci afirmatii ca membri APCR sunt clone si nu isi dau numele real, poti incepe sa inveti sa respecti oamenii.
In rest, lasa pe D-l Albastroiu sa raspunda la topicul acesta.
P.S. Numele tau este dktaxi? Nu de alta, dar in postarile de pana acum nu am vazut sa te fi prezentat.
C. S. PELICANUL

Bogdan_novice
Mesaje: 9
Membru din: Vin Mar 21, 2008 7:38
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: In atentia domnului Albastroiu.

Mesaj de Bogdan_novice »

Salutari,

Nu sunt un mare pescar; sunt pescar de C&R de aproape 2 ani si asta datorita lui Vladut si Andrei Ionita. Ceea ce pot spune despre oamenii ce se ingrijesc de Peris este numai ca nu stiu sa te respecte, atat ca om cat si ca pescar. Lasand la o parte automata implicare in nu stiu ce furt dupa balta, mi s-a intamplat ca acum 2 saptamani cand am fost ultima oara pe balta, d-ul Albastroiu in ciuda neutralitatii sale fata de pescari, a furajat 90% din balta chair in dreptul pescariilor ce se aflau pe balta in acel moment mai putin in drepul meu. Sincer nu stiu cat a influentat acest lucru partida, dar ca si gest mi s-a parut unul de foaarte putin bun simt, sa simti cum acel om iti intoarce spatele dupa ce ai intrat in 'casa lui' si ai mai si platit dupa asta. Iar cu stupoare aflu ca dupa ce m-am dus sa discut cu dansul despre agest gest si sa cer si eu o explicatie, primesc interdictie pe balta pentru nesimtirea mea si 'cearta' creata....
Desi citest mult lucruri de bine despre d-ul Albastroi, pot spune ca, comportamentul dansului fata de mine este unul de..... si asta cu siguranta fara nici un fel de motiv, atata timp cat m-am purtat exemplar pe balta dansului.

Toate cele bune si fire intinse.

Sper ca nu am plictisit pe nimeni dar am vrut sa stie lumea la ce sa se astepte pe aceasta balta.
Mare si Des :)

Avatar utilizator
Roger
Mesaje: 114
Membru din: Mie Ian 19, 2005 11:57

Re: In atentia domnului Albastroiu.

Mesaj de Roger »

daca il fura sa populeze altundeva , ok.ca sa-l manance n-are rost pentru ca are carnea neagra si miroase a mal.asadar,nu e bun.mai bine si mai bun de pe darvari.
Alexandru Marcu

Avatar utilizator
Grecu Florin
Mesaje: 149
Membru din: Sâm Apr 05, 2008 11:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: In atentia domnului Albastroiu.

Mesaj de Grecu Florin »

Domnule ULVAN nu am spus caci dvs sunteti o clona dupa cum am mai spus tot respectul ptr pescarii sportivi dar sunt convins caci sunt cateva clone cat in privinta mea numele meu este Grecu Florin daca erati atent la prima postare din topic vedeati cu stima ptr dvs.
Nume utilizator schimbat din dktaxi

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: In atentia domnului Albastroiu.

Mesaj de razvan u. »

dktaxi scrie:Domnule ULVAN nu am spus caci dvs sunteti o clona dupa cum am mai spus tot respectul ptr pescarii sportivi dar sunt convins caci sunt cateva clone cat in privinta mea numele meu este Grecu Florin daca erati atent la prima postare din topic vedeati cu stima ptr dvs.
Subiectul topicului este tratamentul aplicat de dumneavoastra pescarilor pe balta Peris, si nu clonele de pe site.
Am fost foarte atent la prima postare din topic, dar sa fiu putin mai clar, in nici una din postarile apartinand user-ului dktaxi nu am vazut o semnatura cu un nume real.
In ceea ce priveste clonele, daca asta va ingrijoreaza, s-a terminat vremea lor, iar toti care au raspuns la topicul acesta sunt persoane cunoscute.
V-as ruga sa ne oprim aici, nu de alta, dar asteptam cu totii un punct de vedere al domnului Albastroiu.
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: In atentia domnului Albastroiu.

Mesaj de cornel rosioru »

panaitemilian scrie: de ce nu mai are nimeni voie pe balta cu masina langa el ? toata lumea fura peste ?
Daca regula balti spune sa lasi masina la bariera de la calea ferata, o lasi acolo.
Fiecare balta are regulile ei si trebuie respectate.

APCR-ul a avut intelegeri de reciprocitate cu toate baltile. Daca una din parti renunta la acea intelegere, trebuie anuntat.
In cazul de fata, Dl. Albastroiu acordase o reducere pt. membrii APCR. Daca nu mai e valabila, e obtiunea domniei sale, dar trebuie facuta public.
In felul acesta se evita discutiile.

Tratamentul aplicat pescarilor pe Peris nu trebuie comentat.
Suntem oameni in toata firea, cu personalitati bine definite, avem discernamint, deci putem hotari unde ne simtim bine si unde nu.
Daca Perisul nu-mi comfera comfortul relaxarii, nu ma duc.

Revenind la membrii APCR, garantez loialitatea si respectul acestora fata de natura si populatia piscola.
Sunt pescari sportivi de competitie, adevarati profesionisti, care accepta neconditionat regula oricarei balti.

Din respect fata de dl. Albastroiu ma opresc aici.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

panaitemilian
Mesaje: 164
Membru din: Mar Mai 12, 2009 16:07

Re: In atentia domnului Albastroiu.

Mesaj de panaitemilian »

Respect ? Nu cred ca este cazul la Peris.Daca ati sti ce barfe sunt acolo, dvs. si domnul Marcel nu ati mai calca prin zona. Apoi, in relatia cu pescari, seful Grecu si cu un alt paznic, un retardat mare care te ia la bataie daca nu ti cu Steaua ,:evil: au comportamentul smecherilor din Bucuresti fata de pescari, nu se poate scrie in cuvinte.

Concluzia, eu pana la renuntarea la aceste personaje grotesti nu mai calc pe baltile Peris, pacat de Albastroi, care uneori stie cum sa se comporte.
http://www.integradistributie.ro

vreausapescuiesc.ro

energia vine din forta !

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: In atentia domnului Albastroiu.

Mesaj de cornel rosioru »

Acum am vorbit cu Dl. Albastroiu la tel.
Lucrurile nu stau chiar asa. Ma refer la acuzatii aduse membrilor APCR. Din punctul meu de vedere s-au clarificat toate aspectele.

Cit despre regulile impuse pe Peris, nu am nimic de comentat.
Dl. Albastroiu are dreptul sa-si gospodareasca balta cum crede mai bine.

Referitor la afirmatiile facute de mine cu lupul paznic la oi, au fost reale. Cunostea problema si Nea Cristi. Acel paznic a fost dat afara.
Cel in discutie, Grecu Florin, este la Peris din primavara aceasta. Evident iese din discutie.
Felul cum isi face treaba ? nu pot comenta eu. Repet, cui nu-i comvine nu se duce.

Din punctul meu de vedere am incheiat orice discutie pe tema aceasta.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
CLAUDIU COZMA
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 550
Membru din: Mar Iun 05, 2007 14:56
Puncte: 0
Localitate: BRASOV
Contact:

Re: In atentia domnului Albastroiu.

Mesaj de CLAUDIU COZMA »

cornel rosioru scrie:
panaitemilian scrie: de ce nu mai are nimeni voie pe balta cu masina langa el ? toata lumea fura peste ?
Daca regula balti spune sa lasi masina la bariera de la calea ferata, o lasi acolo.
Fiecare balta are regulile ei si trebuie respectate.

APCR-ul a avut intelegeri de reciprocitate cu toate baltile. Daca una din parti renunta la acea intelegere, trebuie anuntat.
In cazul de fata, Dl. Albastroiu acordase o reducere pt. membrii APCR. Daca nu mai e valabila, e obtiunea domniei sale, dar trebuie facuta public.
In felul acesta se evita discutiile.

Tratamentul aplicat pescarilor pe Peris nu trebuie comentat.
Suntem oameni in toata firea, cu personalitati bine definite, avem discernamint, deci putem hotari unde ne simtim bine si unde nu.
Daca Perisul nu-mi comfera comfortul relaxarii, nu ma duc.

Revenind la membrii APCR, garantez loialitatea si respectul acestora fata de natura si populatia piscola.
Sunt pescari sportivi de competitie, adevarati profesionisti, care accepta neconditionat regula oricarei balti.

Din respect fata de dl. Albastroiu ma opresc aici.
Am fost pe Peris si m-am simtit foarte bine , am stat cu masina langa mine ( si aveam si remorca :D ) si nici nu m-a controlat nimeni la iesire , deci din punctul meu de vedere totul a fost ok , desi l-am vazut pe D-ul Albastroiu prima oara in viata mea , si sunt sigur ca ; in comportamentul d-lor fata de mine a contat faptul ca l-am cunoscut din-ainte pe Grecu Florin .

Din pacate , desi l-am intrebat explicit pe d-ul Albastroiu mi-a confirmat clar ca nu are nici o colaborare cu APCR-ul
<°))))))><
><((((((°>

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”