In atentia domnului Albastroiu.

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

In atentia domnului Albastroiu.

Mesaj de Vladut Mateianu »

Va rog frumos sa luati o pozitie oficiala vizavi de comportamentul paznicului Florin Brecu(aka Taxidk), care probabil sufera de probleme psihice. Este a nu stiu cata oara cand imi ajung la ureche(de data aceasta de la cel mai bun prieten al meu, un pescar amator, deci necunoscut ! ) ca personalul baltii Peris acuza echipa Senzor ca i-ar fi furat crapi din balta de concurs. De data aceasta lucrurile au avansat. Paznicul mai sus amintit se lauda in fata pescarilor ca toata echipa Senzor nu m-ai are ce cauta pe balta Peris deoarece au interdictie pe viata. Precum si alte mizerii si dejectii pe care nu mai are rost sa le amintesc aici.
Inainte de a trece la pasul urmator, astept pe aceasta cale o pozitie oficiala a domnului Albastroiu, eu considerand ca este singurul in masura sa hotareasca soarta pescarilor la Peris.

PS Paznicul este rugat sa nu raspunda. Este in favoarea lui.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
carpmaster
Mesaje: 388
Membru din: Mar Oct 07, 2008 14:53
Puncte: 0
Localitate: bucharest
Contact:

Re: In atentia domnului Albastroiu.

Mesaj de carpmaster »

Precum si alte mizerii si dejectii pe care nu mai are rost sa le amintesc aici.

o singura data m-am dus la peris sa pescuiesc , si am folosit ca recomandare legitimatie APCR (am crezut ca o sa fie cat de cat o dovada ca sint pescar sportiv ) , nu stiu daca vorbim de acelasi paznic ca nu le cunosc pe nume dar paznicul care am discutat, m-a asigurat ca nu am ce cauta in balta peris ca membru APCR, ca se stie bine ca asocatie e condusa de SENZOR si membri fur peste...
dupa discutie am plecat "linistit" la tancabesti...
shame is a quality that (unfortunately!) most people dont have...
Bora Burak

B.C.C.

panaitemilian
Mesaje: 164
Membru din: Mar Mai 12, 2009 16:07

Re: In atentia domnului Albastroiu.

Mesaj de panaitemilian »

Inainte, pana sa fiu si eu interzis pe aceasta balta, am asistat si participat alaturi de colegul meu la diverse discutii cu patronul si cu paznicul cel vulgar numit Grecu. Inafara de faptul ca ma fceau sa ma simt prost si sa ma considere un potential ciorditor de crapi, subiectul lor principal era sa ii barfeasca pe cei de la senzor. Patronul sustinea ca domnul coco de la senzor a furat crapi si ia bagat in alte balti din zona, de aceea toata echipa are interdictie pe balta peris.
Initial, i-am dat crezare, pana cand am patit si eu acelasi lucru, am fost acuzat, controlat si .......f-tut in c-r !!!! :evil:

Deci, vladut, sa sti ca totul este real, patronul albastroiu fiind un om care numai prieten nu iti este, cum probabil sperai tu. Iar paznicul Grecu nu merita luat in seama, are "minte putina in corp sanatos" , probabil de aceea ii ameninta pe toti cu bataia.
http://www.integradistributie.ro

vreausapescuiesc.ro

energia vine din forta !

FloroiuCiprian
Mesaje: 352
Membru din: Lun Mai 26, 2008 20:30
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: In atentia domnului Albastroiu.

Mesaj de FloroiuCiprian »

[quote="panaitemilian"]Inainte, pana sa fiu si eu interzis pe aceasta balta

:D :D :D :D :D :D :D Da ce esti drog,tutun,avort de esti interzis? :shock: :wink:

Avatar utilizator
mirel petcu
Mesaje: 110
Membru din: Sâm Feb 09, 2008 0:32

Re: In atentia domnului Albastroiu.

Mesaj de mirel petcu »

nu cred ca va sune :wink:
nu te goneste nimeni daca ai echipament pt pescuit
si respecti regulamentul baltii :?:

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: In atentia domnului Albastroiu.

Mesaj de andrei vladeanu »

panaitemilian scrie: (...)
Deci, vladut, sa sti ca totul este real, patronul albastroiu fiind un om care numai prieten nu iti este, cum probabil sperai tu. (...)
albastroiu face parte din lunga serie de oameni pe care vladut ii respecta ca oameni si ca administratori de balta (sau pescari, dupa caz). :D
The One Team

DanC
Mesaje: 36
Membru din: Mie Feb 09, 2005 10:24
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: In atentia domnului Albastroiu.

Mesaj de DanC »

Imi pare rau ca trebuie sa intervin, dar am aflat cu surprindere si stupoare ca acest domn Grecu, mi-a interzis accesul pe balta Peris, din acelasi motiv: "furt". Eu il rog sa faca aceasta afirmatie in mod oficial, cu martori. Pe aceasta cale, va informez ca aceasta balta nu mai exista pentru mine. Imi pare rau ca trebuie sa iau aceasta decizie in urma afirmatiilor facute de catre un "domn" pe care nu l-am vazut decat o data in viata mea (din cate stiu eu).
Multumiri si felicitariri Domnului Albastroiu pentru faptul ca l-a desemnat pe domnul Grecu, administrator, director si purtator de cuvant in numele Pescariei Peris. In opinia mea, a fost cea mai buna si inteleapta decizie de cand il cunosc.
Felicitari tuturor pescarilor care au inteles.
Dan Catana
SENIOR CRAP

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: In atentia domnului Albastroiu.

Mesaj de cornel rosioru »

Pentru ca se pomeneste numele APCR sunt nevoit sa intervin.

Vreau sa punctez citeva aspecte:
APCR a inventat C&R in Romania.
Membri APCR au inventat majoritatea pistelor de concurs.
Adriano, Cezar si Val au lansat Perisul, ultimii 2 acum sunt vicepresedinti APCR.
Tot noi am impus salteaua de primire, minciogul ecologic si pescuitul cu un ac.
Acum 4-5 ani Dl. Albastroiu astepta echipa SENZOR cu covor rosu la intrare.
Daca domnia sa crede ca acesti oameni pot fura peste, intradevar are o problema.

Nea Cristi, da-mi voie sa-ti dau un sfat. Cauta buba pe linga ferma.
Ai pus lupu' sa-ti pazeazca oile (pesti). Vezi ca se vinde peste din Peris si nu de catre pescari.
Suna-ma si-ti spun mai multe.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
Grecu Florin
Mesaje: 149
Membru din: Sâm Apr 05, 2008 11:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: In atentia domnului Albastroiu.

Mesaj de Grecu Florin »

Domnilor nu am acuzat pe nimeni din echipa senzor caci ar fi furat vreun peste mai ales caci anul acesta nici nu au fost la pescuit pe aceasta balta decat juniorii care au fost primiti cum se cuvine si au respectat regulile noastre cum o fac si alti pescari care vin aici iar zvonul caci cei de la senzor au furat peste este total fals si este dat de un fost angajat al acestei ferme asadar cine vrea sa pescuiasca este bine venit indiferent ca este X"Y sau Z atata timp cat se conformeaza regulilor noastre cei care au scris aceste rautati sunt suparati pentru ca au fost controlati la plecare sau unul dintre pescari a fost prins cu pestele in sac dar subliniez nu stiu daca a avut intentie si nici nume nu vreau sa dau o las asa cum a cazut iar dvs domnule apc-rist sunteti suparat si ati scris ceea ce ati scris fiindca nu vi sa facut reducere fluturandu-ne acea legitimatie pe sub nas dar nu mai vreau sa intru in polemici cu dvs caci nu aveti curajul sa va dati nici macar numele real sunteti niste clone.
Nume utilizator schimbat din dktaxi

panaitemilian
Mesaje: 164
Membru din: Mar Mai 12, 2009 16:07

Re: In atentia domnului Albastroiu.

Mesaj de panaitemilian »

cornel rosioru nu este nici o clona ! este un pescar cunoscut de care ar fi trebuit sa auzi daca lucrezi in domeniu... :oops:


de ce nu mai are nimeni voie pe balta cu masina langa el ? toata lumea fura peste ?
http://www.integradistributie.ro

vreausapescuiesc.ro

energia vine din forta !

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”