Off-uri popesciene !

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
daddy caddy
Mesaje: 607
Membru din: Joi Aug 04, 2011 18:21
Puncte: 0
Localitate: BRASOV

Re: Desfasurare Cupa Anaconda ed. I-a Doripesco 2012

Mesaj de daddy caddy »

popescule,mai bine spune-le baietilor cum ai cumparat tu la concursul de la Ucea cupa ocupantului locului 3 si detinatorului capturii(spune tu si cati bani ai dat pe ea) :lol: ca sa dai bine in fata ''fanilor'' tai si sa vada lumea ce pescar de valoare esti :twisted: frustratule!
STIL OSTIL

FASTER
Mesaje: 24
Membru din: Lun Iul 30, 2012 19:54

Re: Desfasurare Cupa Anaconda ed. I-a Doripesco 2012

Mesaj de FASTER »

popescu59 scrie:Eu cred ca neaparat trebuie introdus controlul anti doping . Suta la suta cei care rezista in ritmul asta fac ceva .
Si findca este o activitate sportiva trebuie neaparat sa se faca si asemenea controale. Sunt convins ca daca se vor introduce asemenea controale multi vor renunta la concursuri. Numai anumite substante pot face un om sa aiba o asemenea rezistenta . Deci trebuie sa ne dea de gindit la multi si mai ales la sefii din pescuit si mai ales la organizatorii de concursuri. Stim foarte bine fiecare care este limita de rezistenta a unui om , sunt si exceptii dar numai cei care consuma ceva rezista atitea ore fara somn si odihna. Trebuie sa ne gindim ca toti participanti platesc si muncesc pentru a cistiga un loc pe podium, si nu e corect ca unuii care consuma anumite substante sa reziste N ore fara somn si odihna.Deci trebuie sa fim cu toti egali din toate punctele de vedere. Nu acuz pe nimeni doar trag un semnal de alarma .
Felicitari tuturor participantilor pentru tot ce au facut in acest concurs.

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Desfasurare Cupa Anaconda ed. I-a Doripesco 2012

Mesaj de RazvanG »

popescu59 scrie:Se pare ca am atins citeva personaje , ce vedeti atit de grav in cea ce am cerut eu?
Va veni si ziua cind se va adeveri ca cea ce am cerut eu este normal mai ales intr-o competitie sportiva.
Si cu siguranta veti cauta scuzele.
Cu ce v-ar afecta un cotrol de rutina la cea ce am spus eu . Nu sunt competitii sportive aceste concursuri??? Ce vedeti atit de rau ca inainte de concursuri sa se faca un control anti doping si celor care li se gaseste ca au consumat nu stiu cind substante interzise sa nu li se permita intrarea in concursuri.
Si inca un amanunt ca sa incheiem discutia , nu deschideam aceasta discutie daca nu vedeam cu ochi mei pescari care se intaresc din cind in cind cu ceva substante. Jignirile care mi le aduceti aici nu isi au rostul veti vedea cit de curind ca acest Popescu pe care multi il blameaza a avut dreptate.
Asa s-a spus peste tot la toate sporturile in care se cere rezistenta fizica foarte mare si intodeauna s-a adeverit ca uni sportivi consuma fara voia lor anumite substante care ii fac mai rezistenti decit ceilalti.
Ce ar fi atit de anormal acest control si de ce? Nu trebuie sa avem cu totii drepturi egale in concursuri??? Credeti ca un consumator de ceva substante nu se intareste fizic si devine superior celorlalti la capitolul rezistenta.
Sunt destule exemple din sport in care s-au vazut cazuri incredibile , la care multi si-au facut cruce.
Eu nu pot sa cred ca poti rezista 96 de ore fara sa dormi , in cazul cind a fost activitate cind s-a scos un peste la 5 min .
Este imposibil sa rezisti fara ceva intaritoare. De ce natura sunt aceste intaritoare se va vedea pe parcurs.
Vreau sa amintesc celor care m-au jignit ca eu le-am vorbit frumos si i-am respectat daca se simt lezati de cea ce am scris eu ii rog sa se abtina sau macar sa scrie decent fara jigniri.
Daca exista persoane care se regasesc in cea ce am scris eu le cer scuze dar nu am facut referire la nici o persoana .
Rog un moderator sa stearga tot ce este off topic mai ales pasajele cu atacurile la persoana , care din cite stiu eu sunt interzise pe acest forum.
TI-AM SCRIS ACEL MP FARA SA VAD ULTIMA TA POSTARE....ACUM CHIAR MI-AM DAT SEAMA SI M-AM CONVINS CU ADEVARAT,ESTI PERICULOS DE PROST SI MAI PROST CA TINE VA FI CEL CARE TE VA MAI ACCEPTA LA CONCURSURILE TARI,FACUTE PE TANCABESTI SI NU NUMAI.IAR PENTRU LINISTEA TA ,ITI VOI SPUNE ASTA SI CAND TE VAD FACE 2 FACE.BOULE.
ASTA DACA AI TUPEUL OBRAZNIC SA MAI APARI PRINTRE PESCARI.BOULE :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Desfasurare Cupa Anaconda ed. I-a Doripesco 2012

Mesaj de gabi1 »

"CAPRA", testul si "MAGARUL".......Vlasca si " Tiliormanul" :lol: :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Desfasurare Cupa Anaconda ed. I-a Doripesco 2012

Mesaj de popescu59 »

Imi cer scuze ca am infectat acest topic , nu asta a fost intentia mea .Se va vedea cit de curind ca aberatiile mele se vor adeveri.
ROG UN MODERATOR SA STEARGA TOT CE ESTE OFF TOPIC.

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Desfasurare Cupa Anaconda ed. I-a Doripesco 2012

Mesaj de Cristi Y »

" cand iti spune unul ca esti beat il trimiti la culcare , cand iti spun doi te duci tu si te culci " ... nu stiu de ce mi-a venit zicala asta in cap asa brusc :roll:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Desfasurare Cupa Anaconda ed. I-a Doripesco 2012

Mesaj de gabi1 »

popescu59 scrie:Imi cer scuze ca am infectat acest topic , nu asta a fost intentia mea .Se va vedea cit de curind ca aberatiile mele se vor adeveri.
ROG UN MODERATOR SA STEARGA TOT CE ESTE OFF TOPIC.
MELTENE, ce sa stearga?? daca esti contagios, ce cauti la "asfalt"??. Fa curse intre Draganesti si Toporul(pe aratura) .............................

Post Editat -> Gor965
Atentie la limbaj !
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Off-uri popesciene !

Mesaj de gor965 »

Am sa va rog sa incetati cu jignirile ! Incercati sa combateti ideea, nu persoana ... atat cat se poate, fara a jigni !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Off-uri popesciene !

Mesaj de gabi1 »

gor965 scrie:Am sa va rog sa incetati cu jignirile ! Incercati sa combateti ideea, nu persoana ... atat cat se poate, fara a jigni !
:roll: :wink: :lol:

Ce idei sa combati la personaje cu tulburari de comportament care mesteca vorbe aiurea ??
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Off-uri popesciene !

Mesaj de gor965 »

gabi1 scrie:
gor965 scrie:Am sa va rog sa incetati cu jignirile ! Incercati sa combateti ideea, nu persoana ... atat cat se poate, fara a jigni !
:roll: :wink: :lol:

Ce idei sa combati la personaje cu tulburari de comportament care mesteca vorbe aiurea ??
Daca eu iti spun ca unul din noi doi e prost, dumneata ce faci ... incerci sa ma convingi ca judec gresit sau incerci sa ma convingi ca eu sunt ala prost ? (retorica)
Nu poti argumenta o decizie, nu poti expune o idee, nu poti polemiza la nesfarsit, doar prin jigniri ! Daca lu' nea Nae iar i-a sclipit mintea si a adus in discutie dopajul, normal ar fi sa-l combateti pe tema asta si sa-i dati omului arumente mai solide decat aia cu "mintea odihnita" !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”