Shimano a castigat prin neparticipare!

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Încuiat
Marius Vintila
Mesaje: 48
Membru din: Lun Ian 02, 2012 11:45
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Shimano a castigat prin neparticipare!

Mesaj de Marius Vintila »

gabi1 scrie:
Marius Vintila scrie:!
Am inteles, "in general" include si Lb. Romana?? :D
Am inteles...in asta consta experienta ta de pescar....in a critica o persoana pentru detalii de-astea. In rest subiectul nu-i important, nu-i asa? Ai gasit de ce sa te legi, nu?Ca tine gandesc si manelistii... din nou o tine de caracterul care-ti lipseste.[/quote]
Daca un agramat ca tine a ajuns sa faca justitie sociala...[/quote]
Lasa ca nici cu tine nu-mi e rusine....Spre deosebire de tine,amice, eu am un punct de vedere

Marius Vintila
Mesaje: 48
Membru din: Lun Ian 02, 2012 11:45
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Shimano a castigat prin neparticipare!

Mesaj de Marius Vintila »

Am inteles, baieti, o dati in barci pentru ca nu aveti argumente. Stiti ca am dreptate si ca ati exagerat. Eu nu am nimic cu brandurile de pescuit, nu vand nimic, nu tin partea nimanui. Ati cautat peste tot sa gasiti cum sa ma umiliti, problema e la voi, nu la mine.
D. Mitranescu, iarta-ma pentru ca am fost atat de vehement cu felul tau de a te promova. Asta e situatia, eu unul m-am saturat de reclamele astea nesfarsite in care se deviaza subiectul care una sau mai multe din produsele pe care le comercializezi. Nu are legatura cu Shimano, puteam sa vorbim despre swingarii Solar si ai fi sarit tu cu swingerii de la hakuyo sau altceva ca ar fi mai buni, etc....cam spre asta tind toate discutiile de pe forum. Si e destul, frate, gata! Senzor nu face asa si slava domnului sunt o gramada care au produse de la ei, la fel si Baracuda si asa mai departe!
Fa-ti reclama, nu zic da' nu face monopol! Daca te uiti pe acest forum, 60-70% din discutii se refera la tine si la produsele tale. Vrei sa fii presedinte, ok, te votez! Dar vreau sa mai fie si discutii pro si contra produselor pe care le comercializezi, fara sa iasa astfel de scandaluri si fara sa te bagi, inducand ideea ca tu esti inventatorul fenomenului crapist din Romania.
Bafta!

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Shimano a castigat prin neparticipare!

Mesaj de gabi1 »

Spre deosebire de tine,amice, eu am un punct de vedere
:lol: :lol:
Poate ai un punct la vedere care se cheama albeatza.
Mergi la culcare..........
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Shimano a castigat prin neparticipare!

Mesaj de Dan Mitranescu »

Marius Vintila scrie: Fa-ti reclama, nu zic da' nu face monopol! Daca te uiti pe acest forum, 60-70% din discutii se refera la tine si la produsele tale. Vrei sa fii presedinte, ok, te votez! Dar vreau sa mai fie si discutii pro si contra produselor pe care le comercializezi, fara sa iasa astfel de scandaluri si fara sa te bagi, inducand ideea ca tu esti inventatorul fenomenului crapist din Romania.
Bafta!
Asa cum dumneavoastra ma judecati pentru o gluma banala de grup, la fel ma judecati pentru ca se discuta pe forum de Hakuyo. Ce treaba am eu cu asta ?
Am 2900 de mesaje din MILIOANELE acestui forum.
Mesajele mele reprezinta sub unu la mie , presupunand ca toate ar fi precum spuneti. Totusi , majoritatea se refera strict la pescuit sau la competitiile unde particip.
Asa ca procentul cu cele "deranjante" se reduce si mai mult, poate unul la zece mii.
Pentru acest procent sunteti deranjat ?

carbocalm
Mesaje: 513
Membru din: Joi Mai 16, 2013 21:26
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Shimano a castigat prin neparticipare!

Mesaj de carbocalm »

Argumente la ce ?

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Shimano a castigat prin neparticipare!

Mesaj de RazvanG »

Mda.....
Astept :)

Avatar utilizator
stress
pescar de competitie
Mesaje: 1056
Membru din: Lun Aug 24, 2009 8:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Shimano a castigat prin neparticipare!

Mesaj de stress »

RazvanG scrie:Mda.....
Astept :)
Tu inca astepti sa vinzi sobolaneii tai Roborovski. ce mai fac? :lol: :lol: :lol:
nu ma suna, nu-ti raspund :mrgreen:
stefan avram

Osiris
Mesaje: 550
Membru din: Mar Dec 08, 2009 22:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Shimano a castigat prin neparticipare!

Mesaj de Osiris »

Mitranescu & co. (suna chiar bine).

carbocalm, gabi1, DumiD, ionut72, PallBogdan - (e)co.(ul) lui Mitranescu (ce dezamagire, eu credeam ca sunteti mai multi), gata, ati reusit sa va faceti targetul pt acest topic, maine dimineata fuguta la magazinul din Rahova, sa va luati premiile pentru completarea arsenalului de anul acesta.
Am auzit ca Mitranescu pregateste o "noutate", MTX 16 sau cam asa ceva, daca vreti mai deschid un topic sa va faceti si acolo targetul, macar cate o bucata pt fiecare.
:lol: :lol: :lol:

:twisted: acest topic este un pamflet si trebuie tratat ca atare :twisted:

carbocalm
Mesaje: 513
Membru din: Joi Mai 16, 2013 21:26
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Shimano a castigat prin neparticipare!

Mesaj de carbocalm »

Osiris scrie:Mitranescu & co. (suna chiar bine).

carbocalm, gabi1, DumiD, ionut72, PallBogdan - (e)co.(ul) lui Mitranescu (ce dezamagire, eu credeam ca sunteti mai multi), gata, ati reusit sa va faceti targetul pt acest topic, maine dimineata fuguta la magazinul din Rahova, sa va luati premiile pentru completarea arsenalului de anul acesta.
Am auzit ca Mitranescu pregateste o "noutate", MTX 16 sau cam asa ceva, daca vreti mai deschid un topic sa va faceti si acolo targetul, macar cate o bucata pt fiecare.
:lol: :lol: :lol:
Te rog sa ai buletinul la tine pentru ca s-ar putea sa fii acuzat de port ilegal de argumente.

Ps. Dan eu vreau un set de 4 MKM3 si un discount daca imi voi schimba lansetele anul asta . Multumesc.

Avatar utilizator
viper28
Mesaje: 893
Membru din: Vin Noi 23, 2012 0:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Shimano a castigat prin neparticipare!

Mesaj de viper28 »

Osiris scrie:Mitranescu & co. (suna chiar bine).

carbocalm, gabi1, DumiD, ionut72, PallBogdan - (e)co.(ul) lui Mitranescu (ce dezamagire, eu credeam ca sunteti mai multi), gata, ati reusit sa va faceti targetul pt acest topic, maine dimineata fuguta la magazinul din Rahova, sa va luati premiile pentru completarea arsenalului de anul acesta.
Am auzit ca Mitranescu pregateste o "noutate", MTX 16 sau cam asa ceva, daca vreti mai deschid un topic sa va faceti si acolo targetul, macar cate o bucata pt fiecare. :lol: :lol: :lol:
Eeee...ti-ai dat putin in "petec". Citeste bine sa vezi ca unele persoane mentionate de tine nu i-au tinut partea lui Dan, ci doar au subliniat unele neconcordante in cele afirmate de tine.
Am multi prieteni care spun despre marketingul lui Dan aceleasi lucruri ca si tine. Inca o data mentionez: fac referire la modul de publicitate care e mult prea "monopolist" (sper ca nu am gresit cu nimic). Nu neaga nimeni "potentele" lui MTX14 sau CLass, dar nici chiar asa, in felul acesta.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”