Shimano a castigat prin neparticipare!

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Încuiat
Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Shimano a castigat prin neparticipare!

Mesaj de ionut72 »

sa va luati premiile pentru completarea arsenalului de anul acesta.
Si daca ai sa afli ca pe lansetele sau mulinetele mele nu scrie Hakuyo? Si nici pe rod-pod, picheti, avertizori, statie, plumbi, carlige, fire, huse, cobre, bagajerie? Recunosti (pentru a 2-a oara) ca esti PROST?
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Shimano a castigat prin neparticipare!

Mesaj de DumiD »

Osiris scrie:Mitranescu & co. (suna chiar bine).

carbocalm, gabi1, DumiD, ionut72, PallBogdan - (e)co.(ul) lui Mitranescu (ce dezamagire, eu credeam ca sunteti mai multi), gata, ati reusit sa va faceti targetul pt acest topic, maine dimineata fuguta la magazinul din Rahova, sa va luati premiile pentru completarea arsenalului de anul acesta.
Am auzit ca Mitranescu pregateste o "noutate", MTX 16 sau cam asa ceva, daca vreti mai deschid un topic sa va faceti si acolo targetul, macar cate o bucata pt fiecare.
:lol: :lol: :lol:

:twisted: acest topic este un pamflet si trebuie tratat ca atare :twisted:
In cazul unora ca tine facem ore suplimentare de placere, nu ne trebuie renumeratie :lol:

Osiris
Mesaje: 550
Membru din: Mar Dec 08, 2009 22:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Shimano a castigat prin neparticipare!

Mesaj de Osiris »

ionut72 scrie:
sa va luati premiile pentru completarea arsenalului de anul acesta.
Si daca ai sa afli ca pe lansetele sau mulinetele mele nu scrie Hakuyo? Si nici pe rod-pod, picheti, avertizori, statie, plumbi, carlige, fire, huse, cobre, bagajerie? Recunosti (pentru a 2-a oara) ca esti PROST?
Te rog sa iti masori cuvintele.

Osiris
Mesaje: 550
Membru din: Mar Dec 08, 2009 22:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Shimano a castigat prin neparticipare!

Mesaj de Osiris »

Nu am injurat sau am facut prost pe nimeni, aici deja intreci masura.
De aici imi dau seama ca nu mai aveti argumente si incepeti cu injurii.
ERA NORMAL.

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Shimano a castigat prin neparticipare!

Mesaj de ionut72 »

Osiris scrie:
ionut72 scrie:
sa va luati premiile pentru completarea arsenalului de anul acesta.
Si daca ai sa afli ca pe lansetele sau mulinetele mele nu scrie Hakuyo? Si nici pe rod-pod, picheti, avertizori, statie, plumbi, carlige, fire, huse, cobre, bagajerie? Recunosti (pentru a 2-a oara) ca esti PROST?
Te rog sa iti masori cuvintele.
Am folosit exact cuvintele cu care te-ai caracterizat tu!
SI, DA, SUNT MANDRU CA SUNT PROST
Deci: iti mentii afirmatiile?
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Osiris
Mesaje: 550
Membru din: Mar Dec 08, 2009 22:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Shimano a castigat prin neparticipare!

Mesaj de Osiris »

Scuze, dar glume de genul asta (.. de cartier) nu se fac la un CM, daca eram in juriu sau reprezentam vreo firma in cauza ii dadeam in judecata pt defaimare.
Asemenea glume se fac intre prieteni, nu cand te vede o intreaga comunitate interesata de "pescuitul sportiv".
SI, DA, SUNT MANDRU CA SUNT PROST SI AM DAT SI INCA MAI DAU ZECI DE MII DE LEI PE FIRME DE TOP SI IMI PLACE SA MA AFISEZ CU ELE PE BALTI (ma gadila la orgoliu sa stau intr-un sac de dormit de 1000 de lei, relaxat intr-un pat de 1500 de lei, la intuneric in miezul zilei intr-un cort de 2500 de lei, sa-mi tin toate acareturile intr-o cutie de 400 de lei, sa am tot ce-mi trebuie pe balta, asezate la milimetru si intr-o ordine pe care ar invidia-o si cel mai ordonat om posibil, sa imi vad lansetele de sute de euroi "lenevind" pe un rodpod de 4000 de lei, sa ma trezeasca un senzor de 800 de lei, sa se ridice un swinger de 200 de lei, sa mulinez la o mulineta de 2500 de lei, sa arunc cu monturi facute cu zeci chiar sute de lei, care chiar daca fac cateodata "plici", nu ma deranjeaza f. tare.

SI.... DA MA DUC LA PESCUIT DOART DE PLACERE, CA DOAR ASTA E SINGURA MEA PASIUNE SI IN EA BAG MIILE DE EURO (pe care altii le baga in femei, masini ....... fiecare in ce considera de cuviinta).
SI DA IMI PLACE SA-MI ARUNC BANII IN NUME DE FIRME (asa sunt eu si inca alte sute mai fraieri, ne place luxul......)

P.S Gluma aia a fost de o penibilitate crasa. Si nu, nu sunt din cei 10 pe care Dan ii considera....... dusmani, sunt dintre cei 1.000 care nu mai suporta sa citesca pe acest forum si pe alte forumuri, comparatii intre firme de top din domeniul pescuitului si .....h....

THE END.


Cam asta era acel CITAT:

Daca tu, din intreg contextul respectiv, ai ajuns la concluzia asta....................
Ultima oară modificat Mie Mar 11, 2015 17:23 de către Osiris, modificat 1 dată în total.

carbocalm
Mesaje: 513
Membru din: Joi Mai 16, 2013 21:26
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Shimano a castigat prin neparticipare!

Mesaj de carbocalm »

Osiris scrie:Nu am injurat sau am facut prost pe nimeni, aici deja intreci masura.
De aici imi dau seama ca nu mai aveti argumente si incepeti cu injurii.
ERA NORMAL.
Va intreb si pe DVS Dl. Osiris.
Argumente la ce?

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Shimano a castigat prin neparticipare!

Mesaj de DumiD »

la aceeasi concluzie am ajuns si eu, si te asigur ca n-am aproape nimic in comun cu Ionut, ba chiar ne-am contrat de nenumarate ori...

carbocalm
Mesaje: 513
Membru din: Joi Mai 16, 2013 21:26
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Shimano a castigat prin neparticipare!

Mesaj de carbocalm »

Dl. Osiris aveti din intamplare o filmare cu tunul de nadire cu boilies in actiune?
De ce l-ati vandut?

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Shimano a castigat prin neparticipare!

Mesaj de ionut72 »

Osiris scrie:Daca tu, din intreg contextul respectiv, ai ajuns la concluzia asta....................
Nu, am ajuns la concluzia asta cand m-ai acuzat, fara dovezi, ca postez doar pentru recompensa de la Hakuyo! Masoara-ti cuvintele si gandeste (daca esti in stare) inainte sa postezi acuze!
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”