

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee
...........Ai văzut autorizația dată de CIPS AGVPSR?ionut72 scrie:Da, pigulici, este tocmai ce-ti spunem noi de la inceput, participarea la CM organizat de FIPS va fi facuta independent de "federatie". Tocmai ce a a cazut legea pe tine. Sa nu vii acu', ca un idiot sinistru, sa te sucesti iar si sa ne pui placa aia cu "la competitiile oficiale participa numai sportivi trimisi de federatie", ca cele 2 se bat cap in cap.. Nici o legislatie, oricat de idiot conceputa (asa cum e cea romaneasca), nu poate obliga, asadar, niste sportivi sa renunte la independenta si sa fie obligati sa adere la o "federatie" care nu e autorizata de catre organizatorul CM.Exercitarea acestui drept este libera si voluntara si se realizeaza independent sau in cadrul structurilor sportive asociative.
Ca urmare ramane cum am stabilit: pana cand "federatia" nu va obtine afilierea la FIPS-CIPS si autorizarea de la FIPS-CIPS sa trimita o echipa la CM, acest lucru il va face (fie ca ne place sau nu) organizatia care este afiliata si are autorizatie FIPS-CIPS, adica "onor" AGVPS. Care (iarasi, ne place sau nu) are mana libera de a stabili si ce echipa trimite la CM si prin ce metoda (poa' sa dea si cu zaru' sau in bobi). Iar in momentul in care "federatia" va obtine afilierea la FIPS-CIPS, piguliciul va zbura in secunda unu din "federatie", care va deveni intr-adevar o Federatie reprezentativa.
http://www.fips-ed.com/contact_eng.htm#...........Ai văzut autorizația dată de CIPS AGVPSR?
Stefan Popescu scrie:Mare nătărău poți să fi! Asta-i autorizație pentru tine? Acolo scrie România - AGVPSR, dar România habar nu are de acest lucru. Și acum știe și CIPS-ul!
ionut72 scrie: ...tu esti ce-ai fost intitdeauna: un jalnic mancator de cacat.