Stam in casa ?

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

sebastian_andone scrie:
Dum Iun 14, 2020 16:43
cine e cu serpilienii şi cine cu reptilienii? ? :lol: :lol:
Aduna la ei: :D :wink:

https://www.youtube.com/watch?v=eepzJp- ... CxuUuEweDc

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »


josemiguel811
Mesaje: 1
Membru din: Joi Iul 02, 2020 5:46
Puncte: 0
Contact:

Re: Stam in casa ?

Mesaj de josemiguel811 »

Vladut Mateianu scrie:
Vin Apr 03, 2020 15:01
Andrei91 scrie:
Vin Apr 03, 2020 14:20
Vladut nu iesim din casa la 1 mai , mai mult ca sigur, pentru ca varful pandemiei in Romania e preconizat in jurul datei se 20 aprilie ( de precizat, varf- cei mai multi oameni infectati in spitale) ...
Romanilor nu de pandemie trebuie sa le fie teama. Ci de saracie ! O sa vina vremea sa nu aiba ce sa puna pe masa daca stau in casa si asteapta sa rezolve Iohanis problema.....in 2 saptamani !
Sunt de acord foarte mult cu tine, întrucât a fi acasă este, de asemenea, rău, deoarece oamenii nu generează venitul necesar pentru a supraviețui acum, întrebarea este fie că morți de foame, fie că aveți pandemie? ...

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

6 aprilie 2020
Dan Mitranescu scrie:
Lun Apr 06, 2020 12:45
Lasati stirile. Daca este un complot, totul se regleaza din stiri.
Ganditi singuri.
1. China este parte din ce se intampla. China nu face in vecii vecilor jocurile nimanui. Mai ales pe mii de miliarde pierdere. Le-a dat cu flit direct in fata la americani cand a fost cazul.
2. Tot cu raportare la China, care a inchis circuitul virusului, este evident ca a fost un tam-tam imens pentru nimic. La un miliard au murit 3000 oameni. Asta-i pandemie ?!
3. Toate tarile aplica aceleasi reguli, care sunt mai mult de razboi, decat de pandemie. De ce nu ai voie sa circuli in grupuri mai mari de 3 ? Daca se pastreaza distanta, de ce nu poti sa mergi 10 pe strada ?
4. De ce se inchid granitele ? O idiotenie daca raportezi Europa la China. Este ca si cum China izola toate orasele.
Totusi, daca o privesti ca pe un razboi in a verifica si controla populatia fiecarei tari, are sens totul.
5. De ce armata pe strazi ? De ce mitraliere intre oameni panicati de o boala, total inofensivi ?

Pentru ca este plin razboi cu o mafie care a capusat lumea, care genereaza greve si cere taxa de protectie statelor, care cere taxa de protectie multinationalelor, care gestioneaza traficul de carne vie, care are foarte multi bani si gestionaza tot si care oricand POATE SA DEVINA VIOLENTA !
Statele erau depasite !!!
Asta este motivul pentru care toate statele conlucreaza fix pe aceeasi strategie, altceva nu are ce sa fie, sau cel putin nu vad eu sub o minima logica.

Lasati stirile. Ganditi singuri !

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

6 aprilie 2020 !
Dan Mitranescu scrie:
Lun Apr 06, 2020 13:23
DumiD scrie:
Lun Apr 06, 2020 13:08
Dane, postarea asta nu o sa imbatraneasca frumos peste o luna jumate, cand peste tot o sa fie dat drumul la treaba si o sa realizezi ca nu s-a schimbat absolut nimic
La fel preconizez si eu, ca totul o sa intre in normal cat de curand. In China se lucreaza ca inainte. Sunt putin blocati datorita celorlalte tari, ei lucrand direct cu fiecare in parte. In rest nu mai au nicio problema. Respecta regulile in continuare, adica nu o sa-i mai vezi pe la mall-uri cu telefoane de 1000 de euro in mana ca fac greva ca nu le este bine in tara. :wink: Sa nu ia cumva virusul unii de la altii ! :D Asta este schimbarea pe care o preconizez.. Peste tot in lume.

Totodata o sa scada traficul de carne vie si nu vor mai disparea copii. Asta nu o sa se vada asa usor, pentru ca nu era vizibil ce a fost pana acum.
Multinationalele vor plati impozit in tarile in care fac profit, nu taxa de protectie in exterior, pentru statele in care lucreaza. :!:
Dispar imbarligatorii profesionisti care genereaza greve si sucesc mintea oamenilor ca nu este bine in tara lor.
Greve in Franta .... strigator la cer.... !
Nu vor mai fii. Asta in mare, ca puncte de reper.

Asta preconizez. Sau poate imi doresc prea tare, dar sunt lucruri sanatoase care merita pierderea uriasa pe care o au toate tarile in acest scop comun. Altfel nu vad legatura logica intre toate datele problemei.

P.S. si pentru asta stau in casa !

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

15 octombrie 2021

- TOATE ONG-urile care instrigau populatia au fost eliminate. In China au fost scoase prin lege.
- Multinationalele platesc impozit 15% acolo unde il fac.
- Traficul de persoane, de droguri, de medicamente, .... a fost eliminat. Doar in Romania au fost destructurate 372 retele de crima organizata!
- Tarile comuniste nu mai au probleme cu protestele generate din exterior. Ca fapt divers, in China, la Wuhan au fost primele proteste din aceasta tara in 2019 ! China comunista avea proteste! Unde ? ! Nimeni nu a spus asta.

Nu mai vrem autostrazi in Romania.
Nu mai iesim in strada ca sa aparam multinationalele sa nu plateasca impozit.
Nu mai e scumpa benzina in Franta.
Nu mai este viata grea in China, Germania, Italia, ......
Peste tot in lume a ramas o singura nemultumire, desi in 2019 erau multe alte "probleme". Aceasta nemultumire o sa se stearga imediat ce se incheie toata actiunea asta, in momentul in care o sa apara "pastila vindecatoare". :wink:

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

Sa nu uitam.
Am scris si despre asta de cate ori am avut ocazia in trecut.
Indiustria farmaceutica, partea infecta a acesteia, sustinuta de niste nenorociti in halate albe, putini la numar, dar ajunsi in puncte cheie, avand protectia mafiei, a nenorocit milioane de oameni si familiile acestora.
In baza unor diagnostice false, oamenii erau drogati "legal" cu medicamente si deveneau cotizantii celei mai dezvoltate industrii din lume, dupa cea de armament.
Este mare ancheta ( cautati pe net ) in legatura cu reactivi expirati ce dadeau diagnostice false.
Asta este motivul pentru care au fost scoase de pe piata cel putin jumatate din medicamentele cu care se droga populatia.
Totul face parte din planul guvernelor de a distruge nenorocirile.
Asta este motivul pentru care au fost scosi de sub tratamente oameni dependenti de medicamente sau tratamente ( citostatice si multe altele) si acum sunt victime in fata pneumoniei. Se spune ca sunt oameni cu comorbiditati, dar in realitate sunt oameni scosi de sub tratamente, victime si intretinatori ai mafiei de care spuneam.
Cate diagnostice de cancer si diabet se dadeau pana in 2019 si cate s-au mai dat in ultimii doi ani ?
Stiti sa raspundeti la asta jigodiilor care v-ati batut joc de o meserie nobila ?!

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Stam in casa ?

Mesaj de DumiD »

Dan Mitranescu scrie:
Vin Oct 15, 2021 18:15
Este mare ancheta ( cautati pe net ) in legatura cu reactivi expirati ce dadeau diagnostice false.
Asta este motivul pentru care au fost scoase de pe piata cel putin jumatate din medicamentele cu care se droga populatia.
Totul face parte din planul guvernelor de a distruge nenorocirile.
Asta este motivul pentru care au fost scosi de sub tratamente oameni dependenti de medicamente sau tratamente ( citostatice si multe altele) si acum sunt victime in fata pneumoniei. Se spune ca sunt oameni cu comorbiditati, dar in realitate sunt oameni scosi de sub tratamente, victime si intretinatori ai mafiei de care spuneam.
Cate diagnostice de cancer si diabet se dadeau pana in 2019 si cate s-au mai dat in ultimii doi ani ?
Stiti sa raspundeti la asta jigodiilor care v-ati batut joc de o meserie nobila ?!

Ce-ai fumat Dane? Ca vreau si eu.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

DumiD scrie:
Vin Oct 15, 2021 22:01
Dan Mitranescu scrie:
Vin Oct 15, 2021 18:15
Este mare ancheta ( cautati pe net ) in legatura cu reactivi expirati ce dadeau diagnostice false.
Asta este motivul pentru care au fost scoase de pe piata cel putin jumatate din medicamentele cu care se droga populatia.
Totul face parte din planul guvernelor de a distruge nenorocirile.
Asta este motivul pentru care au fost scosi de sub tratamente oameni dependenti de medicamente sau tratamente ( citostatice si multe altele) si acum sunt victime in fata pneumoniei. Se spune ca sunt oameni cu comorbiditati, dar in realitate sunt oameni scosi de sub tratamente, victime si intretinatori ai mafiei de care spuneam.
Cate diagnostice de cancer si diabet se dadeau pana in 2019 si cate s-au mai dat in ultimii doi ani ?
Stiti sa raspundeti la asta jigodiilor care v-ati batut joc de o meserie nobila ?!

Ce-ai fumat Dane? Ca vreau si eu.
Nu am fumat nimic in viata mea.
Sunt doar zeci de ani de adunat in cap informatii si multa durere in suflet.
O sa ma apuc sa spun sa spun si ce stiu despre mizeria din medicina, dar majoritatea cazurilor le cunosc printre apropiati si imi este foarte greu.
https://www.digi24.ro/stiri/actualitate ... nuti-62421
https://observatornews.ro/sanatate/anal ... 28252.html
https://alephnews.ro/justitie/rezultate ... t-private/
http://stiri.tvr.ro/cantita--i-mari-de- ... .html#view
................................
Un tratament pentru cancer costa zeci de mii de euro si sta in pixul unui doctor. Am in familie si intre prieteni apropiati aprox. 10 cazuri de diagnostice care i-au nenorocit atat pe ei cat si familiile lor.
https://www.digi24.ro/magazin/stil-de-v ... nbul-75015
Am 5 cazuri cu diagnostice de cancer, in care, de frica sau din cauza lipsurilor materiale, nu au facut nimic. Traiesc toti !!!

In intreprinderi sau in institutii unde este obligatoriu controlul medical, diabetul este normalitate. Cunosc zeci de persoane carora de mai bine de 10 ani li se prescriu tratamente de diabet si ei nu le iau. Nu au nici cea mai mica problema. Multi altii sunt victime.

Si multe altele. Tija pentru o factura mi se cer 10.000 lei si i-am dat 1500 lei. Asta e nivelul discutiilor.

In astia trebuie sa avem incredere ca ne vor sanatosi.

P.S. repet. Nu trebuie sa generalizam.
Ultima oară modificat Sâm Oct 16, 2021 2:07 de către Dan Mitranescu, modificat de 2 ori în total.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

Astia sunt aia care iti vorbesc de vaccinare.
https://evz.ro/mafia-analizelor-am-fost ... 55103.html

Pentru asta executa tot ce li se spune, ca altfel ii si baga.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”