Stam in casa ?

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
sebastian_andone
Mesaje: 786
Membru din: Lun Apr 02, 2012 20:01
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de sebastian_andone »

hai ca poti mai mult Dane...te-a afectat nu gluma...vezi ca acusi dispare Hkyo de pe scena si o sa te intrebi daca ai putere de procesare...cu atatea informatii :):):)
sa auzim de bine...tot peste 2 ani
"X13"

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

sebastian_andone scrie:
Sâm Oct 16, 2021 2:00
hai ca poti mai mult Dane...te-a afectat nu gluma...vezi ca acusi dispare Hkyo de pe scena si o sa te intrebi daca ai putere de procesare...cu atatea informatii :):):)
sa auzim de bine...tot peste 2 ani
Nu pot mai mult. Sau mai exact nu pot mai mult pana cand nu-mi arata cineva ca se poate mai mult.
Intelegi total gresit. Nu sunt afectat chiar deloc de aceasta perioada, ba din contra, jubilez pentru ce se intampla. Din intamplare lucrurile au mers bine in pescuit, dar partea materiala este ultima din gandirea mea. Preferam sa mananc numai paine doi ani, ca sa se intample toate astea.
Tot ce fac acum este sa le mai dau un sut in gura jigodiilor care au afectat lumea ani de zile, inainte sa dispara.
Legat de "Hkyo" si aici esti in eroare, deoarece faci conexiuni inexistente. :)
Ultima oară modificat Sâm Oct 16, 2021 12:30 de către Dan Mitranescu, modificat 1 dată în total.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

sebastian_andone scrie:
Sâm Oct 16, 2021 2:00
hai ca poti .....................
In alta ordine de idei. :)
Acum ceva timp, cand a inceput totul, ai fost singurul care mi-a dat de inteles ca este mai bine sa nu ma bag. Am retinut asta.
Poti sa-mi spui cu ce te ocupi ? Ma gandesc sa-ti urmez sfatul.

Avatar utilizator
sebastian_andone
Mesaje: 786
Membru din: Lun Apr 02, 2012 20:01
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de sebastian_andone »

Dan Mitranescu scrie:
Sâm Oct 16, 2021 12:27
...Legat de "Hkyo" si aici esti in eroare...
...Poti sa-mi spui cu ce te ocupi ?...
nimic cu legaturi chinezesti nu va fi...in eroare - in urmatorul timp apropiat
retired in activity - norocul ghinionistului
"X13"

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

sebastian_andone scrie:
Sâm Oct 16, 2021 12:57
Dan Mitranescu scrie:
Sâm Oct 16, 2021 12:27
...Legat de "Hkyo" si aici esti in eroare...
...Poti sa-mi spui cu ce te ocupi ?...
nimic cu legaturi chinezesti nu va fi...in eroare - in urmatorul timp apropiat
retired in activity - norocul ghinionistului
Tot nu ne intelegem. :) De doi ani exista Tazura. Care este legatura mea cu "Hkyo" ? :wink: Relatiile cu China pot sa fie facute si fara "erori". Si acolo se face curat. :wink:

Pai de asta te intrebam, ca numai din zona aia am primit mesaje de acest fel de la prieteni. :wink:

Stii cum este?! Ca in filme, cand se da cate o sentinta impotriva unui criminal si multimea asteapta la iesirea din sala de judecata.
Mai scapa cate unul din multime si ii da una in gura criminalului. Ala sunt eu. :)
Stiu ca nu e bine, dar nici nu pot sa ma abtin. :)

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Stam in casa ?

Mesaj de DumiD »

De obicei explicatia cea mai simpla este cea adevarata. Mi se pare mult mai plauzibil ca acele lichele nu au patit nimic deoarece cotizau unde trebuie. S-a schimbat puterea, au cazut capete. Nu are legatura cu covid, are legatura cu banii. Managerii de spital sunt numiti politic, prin ministerul sanatatii se schimba si portarul odata cu ministrul, totul are legatura cu clanurile mafiote deghizate in partide. Tu faci niste conexiuni pe care sincer nici aia cu sepci din folie de aluminiu nu le fac.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

DumiD scrie:
Sâm Oct 16, 2021 13:47
De obicei explicatia cea mai simpla este cea adevarata. Mi se pare mult mai plauzibil ca acele lichele nu au patit nimic deoarece cotizau unde trebuie. S-a schimbat puterea, au cazut capete. Nu are legatura cu covid, are legatura cu banii. Managerii de spital sunt numiti politic, prin ministerul sanatatii se schimba si portarul odata cu ministrul, totul are legatura cu clanurile mafiote deghizate in partide. Tu faci niste conexiuni pe care sincer nici aia cu sepci din folie de aluminiu nu le fac.
Nu mai face aluzii la persoana, daca vrei o discutie prieteneasca si constructiva.
Managerii de ... orice sunt numiti politic, dar daca ai stii cine finanteaza politicul vei intelege lucrurile in ansamblul lor.
Scimbari au fost multe. Au cazut capete care erau pe functii de zeci de ani. ( granita, vama, politie, ..... ) si nu sunt politice.
La Arad a trebuit sa mearga Bucurestiul acolo. Altfel nu se putea face ordine.
Daca lucrurile destepte se dadeau mura in gura pe internet, .... nu se mai numeau lucruri destepte.

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Stam in casa ?

Mesaj de DumiD »

una-i una si alta-i alta. sa le impachetezi pe toate la un loc cu covidul...aici m-ai pierdut. nu-mi vine sa cred ce scrii, mi se pare ca ai ramas trolul de serviciu pe crapmania, si eu te stiam baiat destept si echilibrat

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

DumiD scrie:
Sâm Oct 16, 2021 14:05
una-i una si alta-i alta. sa le impachetezi pe toate la un loc cu covidul...aici m-ai pierdut. nu-mi vine sa cred ce scrii, mi se pare ca ai ramas trolul de serviciu pe crapmania, si eu te stiam baiat destept si echilibrat
Nu le scriu pentru tine neaparat sau pentru cineva anume. Scriu prioritar pentru mine, deoarece aici ramane scris.
Este numai refularea unui om atent in jurul lui, care a incercat sa-si traiasca viata cu demnitate.

Am redeschis subiectul cu mesaje de cand a inceput totul.
Cand iti spuneam ca:
Dan Mitranescu scrie:
Lun Apr 06, 2020 13:23
DumiD scrie:
Lun Apr 06, 2020 13:08
Dane, postarea asta nu o sa imbatraneasca frumos peste o luna jumate, cand peste tot o sa fie dat drumul la treaba si o sa realizezi ca nu s-a schimbat absolut nimic
La fel preconizez si eu, ca totul o sa intre in normal cat de curand. In China se lucreaza ca inainte. Sunt putin blocati datorita celorlalte tari, ei lucrand direct cu fiecare in parte. In rest nu mai au nicio problema. Respecta regulile in continuare, adica nu o sa-i mai vezi pe la mall-uri cu telefoane de 1000 de euro in mana ca fac greva ca nu le este bine in tara. :wink: Sa nu ia cumva virusul unii de la altii ! :D Asta este schimbarea pe care o preconizez.. Peste tot in lume.

Totodata o sa scada traficul de carne vie si nu vor mai disparea copii. Asta nu o sa se vada asa usor, pentru ca nu era vizibil ce a fost pana acum.
Multinationalele vor plati impozit in tarile in care fac profit, nu taxa de protectie in exterior, pentru statele in care lucreaza. :!:
Dispar imbarligatorii profesionisti care genereaza greve si sucesc mintea oamenilor ca nu este bine in tara lor.
Greve in Franta .... strigator la cer.... !
Nu vor mai fii. Asta in mare, ca puncte de reper.


Asta preconizez. Sau poate imi doresc prea tare, dar sunt lucruri sanatoase care merita pierderea uriasa pe care o au toate tarile in acest scop comun. Altfel nu vad legatura logica intre toate datele problemei.

P.S. si pentru asta stau in casa !
la fel considerai ca vorbesc, dar s-au adeverit TOATE.
Macar pentru asta te rog sa nu resetezi asa usor discutiile dintre noi.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

DumiD scrie:
Sâm Oct 16, 2021 14:05
una-i una si alta-i alta. sa le impachetezi pe toate la un loc cu covidul...aici m-ai pierdut. nu-mi vine sa cred ce scrii, .....
Daca vrei mai mult, pot sa-ti arat cum se dau simultane de partide oarbe in sah.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”