Taxa de eliberare permis pescuit sportiv eliminata?

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Taxa de eliberare permis pescuit sportiv eliminata?

Mesaj de gabi1 »

Pricepe greu și uită repede. Vrea, dar nu poate mai mult.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Taxa de eliberare permis pescuit sportiv eliminata?

Mesaj de Dan Mitranescu »

Decebalus scrie:
:?:

SC Răduță Sporting Tours SRL are concesionate zone inca din 2014
Si mai sunt 3-4 sacali cu concesionari
Pai nu mai are. Ca de aici cred ca a inceput cautarea de solutii. :)

Repet, inca nu stiu daca este rau sau bine si nici daca o sa se ajunga acolo. Stiu numai ca se discuta.
Cum se face ca pe zonele cu "sacali" este peste mult si schimbarile au fost evidente in bine din punctul asta de vedere ?!
Aceste zone pot sa fie privite ca rezervatii naturale. Ca si noi daca doream sa intram acolo, nu era pentru a sadi un pom sau pentru a resuscita zece alevini. :D
Ce ne facem daca toate apele vor fi "rezervatii naturale",daca cei care concesioneaza o fac pentru simpla placere sau numai pentru pescuit industrial.
Batranetile mele cum vor mai fi ? Noroc ca stiu sah. :)

Avatar utilizator
Ovidiu Bunea
Mesaje: 347
Membru din: Mie Iul 16, 2014 11:34
Puncte: 0
Localitate: Titu, Dambovita
Contact:

Re: Taxa de eliberare permis pescuit sportiv eliminata?

Mesaj de Ovidiu Bunea »

gabi1 ... unii oameni învaţă din cărţi, alţii de la viaţă, dar mulţi sunt cei care nu învaţă deloc. Ei cred că s-au născut învăţaţi ... te las sa digeri asta :)
We are Anonymous. We are Legion. We do not forgive. We do not forget. Expect us.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Taxa de eliberare permis pescuit sportiv eliminata?

Mesaj de gabi1 »

Hai să o luăm cronologic.Ce spune carbocalm;
carbocalm scrie:Avand in vedere ca se construieste si super catedrala mega mantuirii pot sa spun ca suntem un popor fericit. Multumim Liviu Dragnea ! Multumim PSD ! Sunteti superbi !
Ce înțelegi tu...
ethicalhack scrie:off: Si cu ce va incurca pe voi Biserica ? Care-i problema voastra ca se construiesc biserici, catedrale, etc ? Va obliga cineva sa dati bani din buzunar ? Majoritatea persoanelor care dau bani catre Biserica, dau pentru simplul fapt ca VOR ! Eu n-am nicio problema cu faptul ca sunteti atei(sau ce sunteti), dar lasati frustrarile in alta parte !
Sincer, mă îndoiesc că ai pricepe, chiar dacă ți s-ar desena. În termeni de specialitate ești ceea ce se cheamă un analfabet funcțional.
De ce trebuie să vă suport vouă miorlăielile agramate despre cum "poluez", respectul de care aveți nevoie când nu mișcați un deget pentru al merita?
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
Ovidiu Bunea
Mesaje: 347
Membru din: Mie Iul 16, 2014 11:34
Puncte: 0
Localitate: Titu, Dambovita
Contact:

Re: Taxa de eliberare permis pescuit sportiv eliminata?

Mesaj de Ovidiu Bunea »

[/quote]
Sincer, mă îndoiesc că ai pricepe, chiar dacă ți s-ar desena. În termeni de specialitate ești ceea ce se cheamă un analfabet funcțional.
De ce trebuie să vă suport vouă miorlăielile agramate despre cum "poluez", respectul de care aveți nevoie când nu mișcați un deget pentru al merita?[/quote]

Gabi, inainte de a caracteriza o persoana intr-un fel sau altul, asigura-te ca o faci asa cum trebuie. Ma refer aici la faptul ca "analfabetul functional" care sunt eu a observat faptul ca ai deficiente gramaticale grave. Nu te poti confrunta cu un tip care a absolvit Bacalaureatul primul pe judetul lui atat timp cat pentru tine "AL MERITA" se scrie in felul ala si virgula dintre "poluez" si "respectul" nu-si are rostul ....
Cu alte cuvinte, calmeaza-ti instinctele de primata superioara si incearca sa crezi in ceva, daca nu Dumnezeu :)
We are Anonymous. We are Legion. We do not forgive. We do not forget. Expect us.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Taxa de eliberare permis pescuit sportiv eliminata?

Mesaj de Dan Mitranescu »

Cu tot respectul, dar daca gramatica era un semn edificator de inteligenta, garantat toate secretarele trebuiau sa faca schimb de locuri cu directorii.

Nu iau in calcul deloc "rafuiala" inceputa aici, dar cunosc foarte multi oameni care au ce spune si nu o fac datorita faptului ca sunt intimidati pe astfel de criterii, deoarece nu stapanesc foarte bine gramatica. Pentru asta am intervenit. In niciun caz ca gabi1 o sa fie vreodata intimidat, sau ca greselile lui gramaticale sunt, procentual vorbind, mai multe deact ratarile lui Messi. :D
Oricum, merita intepat putin. Ca mai gresesc si eu , dar nu-mi atrage atentia nimeni. :D

Continuati , va rog ! :D

Avatar utilizator
Ovidiu Bunea
Mesaje: 347
Membru din: Mie Iul 16, 2014 11:34
Puncte: 0
Localitate: Titu, Dambovita
Contact:

Re: Taxa de eliberare permis pescuit sportiv eliminata?

Mesaj de Ovidiu Bunea »

Nu am nimic cu Gabi, doar ca ii cam place sa intepe. De data asta n-a intepat cum trebuie, probabil are nevoie de ace mai mari :D:D:D

PS: El a pomenit termeni precum 'agramat', 'analfabet' , etc. Cu scuzele de rigoare, eu nu mai postez aici, suntem total offtopic :D
We are Anonymous. We are Legion. We do not forgive. We do not forget. Expect us.

carbocalm
Mesaje: 513
Membru din: Joi Mai 16, 2013 21:26
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Taxa de eliberare permis pescuit sportiv eliminata?

Mesaj de carbocalm »

Nu ma deranjeaza ca se construiesc biserici sau catedrale din banii patriarhiei. Am o problema cand statul e principalul contribuabil la acest proiect. Deasemenea biserica atotprotectoare ar putea sa implice mai mult in sistemul de sanatate destinat enoriasilor fara posibilitati.

Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Taxa de eliberare permis pescuit sportiv eliminata?

Mesaj de pharaoh »

Dan Mitranescu scrie:....daca gramatica era un semn edificator de inteligenta...
Dovada ca nu e:
ethicalhack scrie:off: Si cu ce va incurca pe voi Biserica ? Care-i problema voastra ca se construiesc biserici, catedrale, etc ? Va obliga cineva sa dati bani din buzunar ? Majoritatea persoanelor care dau bani catre Biserica, dau pentru simplul fapt ca VOR ! Eu n-am nicio problema cu faptul ca sunteti atei(sau ce sunteti), dar lasati frustrarile in alta parte !
Marius Sârbu

Avatar utilizator
Ovidiu Bunea
Mesaje: 347
Membru din: Mie Iul 16, 2014 11:34
Puncte: 0
Localitate: Titu, Dambovita
Contact:

Re: Taxa de eliberare permis pescuit sportiv eliminata?

Mesaj de Ovidiu Bunea »

@pharaoh, iar ma provoci ... faptul ca eu sustin Biserica, inseamna ca sunt mai putin inteligent ?
We are Anonymous. We are Legion. We do not forgive. We do not forget. Expect us.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”