Recomndare baston de nădire

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Oliver24
Mesaje: 28
Membru din: Vin Aug 04, 2017 1:09

Recomndare baston de nădire

Mesaj de Oliver24 »

Mă gândesc să achiziționez un baston de nădire pentru distanță, neapărat din carbon. După ce m-am documentat puțin pe forum am ajuns la concluzia că lumea recomandă bastoanele Zarguzon. Întrebarea mea este dacă există vreo diferență între aceste și cele de la Hakuyo în afară de finisaje. Cu alte cuvinte, se aruncă mai departe cu bastoanele Zarguzon de distanță, merită din acest punct de vedere diferența de preț?

Avatar utilizator
Bogdan Zaharia
Moderator
Mesaje: 5358
Membru din: Dum Oct 03, 2010 21:54
Puncte: 0
Localitate: IASI
Contact:

Re: Recomndare baston de nădire

Mesaj de Bogdan Zaharia »

Mai este si cobra de la Orient, e o diferenta mare de pret,105 euro, atat m a costa pe mine,dar merita luata in calcul si aceea.E mai grea,115g, si e mai lunga,130cm. Dar am inteles ca face si Zarguzon cobre lungi de 130???
ImagineImagine
BÂZ

Oliver24
Mesaje: 28
Membru din: Vin Aug 04, 2017 1:09

Re: Recomndare baston de nădire

Mesaj de Oliver24 »

Nu știu să fabrice Zarguzon cobre de 130, dar dacă așa este, îl rugăm să ne confirme având în vedere că este membru pe acest forum după câte am văzut. Am auzit și eu despre cobrele de la Orient Rods. Costa 120 de dolari cea care mi-ar conveni, adică Bombus 27 care poate fi încărcată cu bile de dimensiunea 20-24 mm. Merită investiția? La ce distanță se aruncă cu ele?

De asemenea, revin la întrebarea inițială, merită diferența de preț dintre Zarguzon/Orient și Hakuyo? Dacă cea din urmă este o copie mai ieftină a primei/primelor, fără finisaje, atunci mă voi orienta către aceasta. Dacă într-adevăr se poate arunca mai departe cu primele, atunci cred că merită investiția.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Recomndare baston de nădire

Mesaj de gabi1 »

Oliver24 scrie:Nu știu să fabrice Zarguzon cobre de 130, dar dacă așa este, îl rugăm să ne confirme având în vedere că este membru pe acest forum după câte am văzut.
Dacă eşti interesat îl contactezi pe Adrian. Faptul că este membru nu înseamnă că este prezent zilnic pe forum, intră chiar răruţ spre rar. :wink:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
surgeon
Mesaje: 519
Membru din: Vin Sep 05, 2014 23:58
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Recomndare baston de nădire

Mesaj de surgeon »

Îți recomand și cobrele făcute de Mirel Steflea din Constanța. Sunt foarte bune.


Trimis de pe al meu VTR-L09 folosind Tapatalk
Sa va dea Dzeu sanatate!

Valerian
Mesaje: 128
Membru din: Lun Iun 12, 2017 19:53
Puncte: 0
Localitate: Cluj

Re: Recomndare baston de nădire

Mesaj de Valerian »

Ce lungime au cobrele făcute de Mirel Steflea ,ar putea face de 120-130 cm???

mausse26
Mesaje: 198
Membru din: Dum Sep 18, 2011 10:17
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Recomndare baston de nădire

Mesaj de mausse26 »

Acum doi ani am dorit o cobra de distanta astfel incat l-am sunat pe Mirel Stiflea si l-am intrebat daca poate sa-mi faca o cobra cu lungimea de 130 cm.Mi-a spus ca el nu face asa ceva si de atunci am cautat o cobra de 130 cm.Am gasit cobra de la Orient si trebuie sa spun ca am fost impresionat de perfomantele acesteia.In mod frecvent reusesc sa nadesc la 130-140 m.Am 1,75 m si 75 kg si la constitutia mea sunt foarte multumit .Sper ca am putut fi de ajutor.

Avatar utilizator
odsec
Mesaje: 684
Membru din: Vin Apr 29, 2005 14:10
Puncte: 0
Localitate: Odorhei

Re: Recomndare baston de nădire

Mesaj de odsec »

Face si Mirel Steflea cobre de 130 cm ,merita eu si Zarguzon si Steflea amandou nota 10 +

Avatar utilizator
odsec
Mesaje: 684
Membru din: Vin Apr 29, 2005 14:10
Puncte: 0
Localitate: Odorhei

Re: Recomndare baston de nădire

Mesaj de odsec »

Face si Mirel Steflea cobre de 130 cm ,merita eu am si Zarguzon si Steflea amandou nota 10 +

danbd
Mesaje: 468
Membru din: Joi Apr 18, 2013 16:22
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Recomndare baston de nădire

Mesaj de danbd »

Buna ziua,

Ca sa nu mai deschid un topic nou pun si eu 2 intrebari aici pentru cei care folosesc si recomanda cobra de la orient
- Ce greutate are cobra de la orient de 130 cm?
- nu creaza dificultate la incarcare prin deschiderea mai mare intre maini?

Chiar sunt interesat de achjizitia acesteia dar m-au pus pe ganduri cele 2 intrebari de mai sus.

Multumesc,

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”