FEDERATIA ROMANA DE PESCUIT SPORTIV

Aici veti gasi stiri, informatii legate de procesul de inregistrare a primei federatii de pescuit sportiv din tara noastra. Tot aici asteptam comentariile si sugestiile celor interesati de PESCUITUL DE COMPETITIE din Romania.

Moderatori: andrei vladeanu, viorel dulamita

Avatar utilizator
Gyorg
Mesaje: 56
Membru din: Mie Ian 10, 2007 13:01
Puncte: 0
Localitate: Ilfov
Contact:

Mesaj de Gyorg »

Dorim sa delegam doua persoane pentru a participa la sedinta de infiintare a FRPS.
Daca acceptati participarea delegatiei va rugam sa ne trimiteti un email la adresa apcrclub@hotmail.com, cu statutul federatiei pe cale de constituire.

Va rugam sa ne faceti cunoscuta ora precum si locatia in care va avea loc intanirea.
Lucian Constantin (Gyorg)
www.gyorg.ro

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef »

Gyorg scrie: Va rugam sa ne faceti cunoscuta ora precum si locatia in care va avea loc intanirea.
Sedinta are loc vineri 12 ianuarie 2007, la barul Senzor din Calea Crangasi nr 17.
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

@Lucian

Esri invitatul nostru pe data de 12 ianuarie ,ora 12 la BARUL SENZOR DE LANGA PODUL GRAND ,CARE ESTE LANGA MAGAZINUL SENZOR .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

DD
Mesaje: 120
Membru din: Mie Ian 12, 2005 16:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de DD »

Victor Oana a scris:
............. BARUL SENZOR DE LANGA PODUL GRAND ,CARE ESTE LANGA MAGAZINUL SENZOR .

Sa te auda Dumnezeu si cat de curad toata lumea sa aiba ca punct de reper Magazinul Senzor :) :)
Dorin Cruceru
Asociatia Pescarilor de Crap din Romania
____________________________________________
Nu-ti fie teama ca inaintezi prea incet. Teme-te daca te opresti.
Sun Tzu

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

oanavictor scrie:@Lucian

Esri invitatul nostru pe data de 12 ianuarie ,ora 12 la BARUL SENZOR DE LANGA PODUL GRAND ,CARE ESTE LANGA MAGAZINUL SENZOR .
12 sau 13, eu stiu de laMaestru' ca la ora 13 :?:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

cipibm
Mesaje: 666
Membru din: Joi Mar 09, 2006 12:19
Puncte: 0
Localitate: Baia Mare
Contact:

Mesaj de cipibm »

Daca intarzii pierzi aperitivele! :lol:

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Ora 13.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
Vali Bonto
Mesaje: 336
Membru din: Lun Oct 09, 2006 15:57
Puncte: 0
Localitate: Targoviste

Re:

Mesaj de Vali Bonto »

Vladut Mateianu scrie:Costi, faci iar greseala de a scrie inainte sa te documentezi, sau (in cazul nostru) sa citesti postarile anterioare.
Andrei explica destul de clar de ce nu se poate face momentan Federatia Romana De Pescuit la Crap si de ce a fost necesara nasterea Federatie Romane de Pescuit Sportiv, federatie care se va ocupa de toate stilurile competitionale.
"Federatia" lui Tarus este o mare teapa, este o asociatie care s-a autointitulat asa. O putea face oricine.
Cat despre federatia de la Alba........stie deja toata lumea pescarilor de competitie cu ce se ocupa....niste oameni care nu au nici o tangenta cu pescuitul dar vor sa faca bani pe spatele pescarilor.
Si fiind vorba de bani, imediat s-a afiliat la ei si asociatia lui Tarus.
Dar cred ca cel mai bine ar fi sa-l suni pe Maestru(tu sau cineva din conducerea asociatiei tale) ca sa te lamureasca mai exact despre ce e vorba.
Cata dreptate aveai Vladut ..si uite ca au trecut aproape 6 ani si e la fel ...pacat ca nu ati facut federatia atunci... :!:

Popescu Stefan
Mesaje: 807
Membru din: Mar Ian 19, 2010 20:46

Re: FEDERATIA ROMANA DE PESCUIT SPORTIV

Mesaj de Popescu Stefan »

Domnule Bonto,
Poate ar fi bine să cunoașteți și contextul care a dus la moartea proiectului Federația Română de Pescuit Sportiv.
În anul 2008, a fost o inițiativă a FNPSR de a se transforma în federație sportivă. Acest lucru l-am făcut public, întrucât federația sportivă era mai mult decât necesară. AGVPSR a aflat de proiect și i-a dat dispoziție lui AV să înființeze el federația, citez „ca să nu o facă Popescu înainte”. Citatul este exact și îl știu din cea mai autorizată sursă, respectiv Andrei Vlădeanu. Întrucât FNPSR nu îndeplinea condițiile de a se transforma în federației sportivă, am abandonat proiectul. Cu această ocazie, Șelaru a dat dispoziție lui AV să abandoneze proiectul început, amenințându-l cu afilierea la CIPS, fapt ce l-a făcut pe acesta să abandoneze proiectul. Păcat. Dacă federația se înființa acum 3 ani, alta era soarta pescuitului sportiv din România. Cu ce sunt eu vinovat?

PS Puteți să probați că federația de la ALba a făcut bani pe spatele pescarilor sportivi? Eu știu că cei care s-au ocupat de pescuitul sportiv până acum au profitat de aceste surse de finanțare de multe ori discreționar. O să vă convingeți de acest lucru după ședința de sâmbătă. Dacă va avea loc.

Avatar utilizator
Vali Bonto
Mesaje: 336
Membru din: Lun Oct 09, 2006 15:57
Puncte: 0
Localitate: Targoviste

Re: FEDERATIA ROMANA DE PESCUIT SPORTIV

Mesaj de Vali Bonto »

Popescu Stefan scrie:PS Puteți să probați că federația de la ALba a făcut bani pe spatele pescarilor sportivi?
1.Atentie la neatentie.....afirmatia respectiva nu-mi apartine.....este un citat.
2.O spun si altii.....inclusiv vicepresedintele FNPS si fostul presedinte de onoare....mai apar si sponzorizari...afaceri cu Hidroelectrica,etc......http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... &start=750
3.Eu nu fac decat sa va arat ce se scrie despre dvs....dar cred ca traiti pe alta lume.... :shock:
4.Cititi cu atentie ce scrie Uszkay Istvan..poate aveti o revelatie... :mrgreen:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Federatia Romana de Pescuit Sportiv”