Arta discutiilor

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: RASPUNSURI PENTRU POPESCU59

Mesaj de gabi1 »

gor965 scrie:
DumiD scrie:Hai ca m-ati spart cu ceasul ala, zici ca-i Poljot, mai bine scria pe el pateu filip, se potrivea mai bine la cum arata. Si ca veni vorba in topicul asta ca nu poti cumpara cu bani chiar orice..da, asa este, de exemplu bunul gust nu se poate cumpara. De-aia sunt unii pe strada cu izmenele in vine si cu catarama D&G la curea cat fosta centura a lu' Bute .... da' merg pe strada ca niste cocosi ca de, cine mai are toale CK sau DG.
Nu cred ca realizezi ca ai scris in prima parte a postarii, exact ce-ar scrie ala in izmene si cu centura D@G despre orice piesa de arta care nu sclipeste si nu canta manele ! Un ceas rar model anii 70 cum ai vrea sa arate ?...cu wi-fi si ecran LED ? Un ''pateu filip" de-asta merge fara oprire mai mult decat merge inima propietarului !
Chestie de gust George, acum sunt apreciate jucariile chinezesti bling-bling, care lucesc si au dimensiuni de apometru....daca mergi prin anumite zone ale tarii vei vedea ginere in trening si "adibos" in picioare iar nasul cu cravata la sandale.... :lol: :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: RASPUNSURI PENTRU POPESCU59

Mesaj de Madalin Dirla »

Bagatori de seama George :wink: .
gor965 scrie:
DumiD scrie:Hai ca m-ati spart cu ceasul ala, zici ca-i Poljot, mai bine scria pe el pateu filip, se potrivea mai bine la cum arata. Si ca veni vorba in topicul asta ca nu poti cumpara cu bani chiar orice..da, asa este, de exemplu bunul gust nu se poate cumpara. De-aia sunt unii pe strada cu izmenele in vine si cu catarama D&G la curea cat fosta centura a lu' Bute .... da' merg pe strada ca niste cocosi ca de, cine mai are toale CK sau DG.
Nu cred ca realizezi ca ai scris in prima parte a postarii, exact ce-ar scrie ala in izmene si cu centura D@G despre orice piesa de arta care nu sclipeste si nu canta manele ! Un ceas rar model anii 70 cum ai vrea sa arate ?...cu wi-fi si ecran LED ? Un ''pateu filip" de-asta merge fara oprire mai mult decat merge inima propietarului !

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: RASPUNSURI PENTRU POPESCU59

Mesaj de DumiD »

gabi1 scrie:
DumiD scrie:Hai ca m-ati spart cu ceasul ala, zici ca-i Poljot, mai bine scria pe el pateu filip, se potrivea mai bine la cum arata. Si ca veni vorba in topicul asta ca nu poti cumpara cu bani chiar orice..da, asa este, de exemplu bunul gust nu se poate cumpara. De-aia sunt unii pe strada cu izmenele in vine si cu catarama D&G la curea cat fosta centura a lu' Bute .... da' merg pe strada ca niste cocosi ca de, cine mai are toale CK sau DG.
Chiar te pricepi la ceasuri sau iti dai cu presupusul(?) vezi ca aici intri pe un teren alunecos.... :wink:
:idea: http://www.gemnation.com/watches/Patek- ... -4137.html :shock: :o
Da gabi, stiam ca nautilus e de la 25k in sus, multumesc pentru link. Asta nu inseamna ca nu ne putem da cu parerea despre el, ne place/nu ne place., chiar daca nu ne vom permite probabil niciodata. Da nu-i nimic, daca vreau sa creada lumea ca am Patek Philippe Nautilus la mana imi iau un Poljot din 70' si am grija sa nu se ridice camasa peste scris :lol:

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: RASPUNSURI PENTRU POPESCU59

Mesaj de gabi1 »

DumiD scrie:
gabi1 scrie:
DumiD scrie:Hai ca m-ati spart cu ceasul ala, zici ca-i Poljot, mai bine scria pe el pateu filip, se potrivea mai bine la cum arata. Si ca veni vorba in topicul asta ca nu poti cumpara cu bani chiar orice..da, asa este, de exemplu bunul gust nu se poate cumpara. De-aia sunt unii pe strada cu izmenele in vine si cu catarama D&G la curea cat fosta centura a lu' Bute .... da' merg pe strada ca niste cocosi ca de, cine mai are toale CK sau DG.
Chiar te pricepi la ceasuri sau iti dai cu presupusul(?) vezi ca aici intri pe un teren alunecos.... :wink:
:idea: http://www.gemnation.com/watches/Patek- ... -4137.html :shock: :o
Da gabi, stiam ca nautilus e de la 25k in sus, multumesc pentru link. Asta nu inseamna ca nu ne putem da cu parerea despre el, ne place/nu ne place., chiar daca nu ne vom permite probabil niciodata. Da nu-i nimic, daca vreau sa creada lumea ca am Patek Philippe Nautilus la mana imi iau un Poljot din 70' si am grija sa nu se ridice camasa peste scris :lol:
Nu te contrazic....chiar daca nu m-ai convins. :lol: :lol: :lol: problema este la autocontrol (sa nu o ia gura innaintea ratiunii), pricepere, mai putina trufie, chestii d'astea. :wink:
ps. Ne-am nascut in pielea goala, ce-i pe noi e de castig. :)
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: RASPUNSURI PENTRU POPESCU59

Mesaj de miyagi »

Deci cu ceas sau fara, gura bate curu`. Lu` Nae :).
Ce facusi acu` cand vazu lumea ca urlii ca finantezi? Fix un membru. Ala de jos. Astia daca n-are ceasuri stie sa prinda peste si-si vor lua si ceasuri. Tu va trebui sa-ti vinzi haiesurilii si tot nu inveti. Chestie de `capatana-re. :wink:
Urban culture.

Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: RASPUNSURI PENTRU POPESCU59

Mesaj de doru_croc »

gabi1 scrie:Mai am cateva ceasuri, daca ar cunoaste la ele cu siguranta va avea cosmaruri...
Asta merge sigur cu Hi-S 200 :lol: :lol: :lol:
Fişiere ataşate
Marfa.jpg
Marfa.jpg (103.14 KiB) Vizualizat de 752 ori
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: RASPUNSURI PENTRU POPESCU59

Mesaj de gabi1 »

doru_croc scrie:
gabi1 scrie:Mai am cateva ceasuri, daca ar cunoaste la ele cu siguranta va avea cosmaruri...
Asta merge sigur cu Hi-S 200 :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: Cocalarentza !!!!!
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: RASPUNSURI PENTRU POPESCU59

Mesaj de DumiD »

doru_croc scrie:
gabi1 scrie:Mai am cateva ceasuri, daca ar cunoaste la ele cu siguranta va avea cosmaruri...
Asta merge sigur cu Hi-S 200 :lol: :lol: :lol:
Hi s-urile iti duc momeala departe, chestie pe care multe lansete nu o fac, pateurile nautilius fac acelasi lucru ca....
Imagine
ba mai mult...arata si la fel....


Lasati-o in spanac cu ceasu, imi pun casa la bataie ca posesorii de Patek Philippe din Romania conduc mai degraba BMW decat Mercedes...si stim cu totii din ce marca de masini rasuna mai degraba suavele manele in aceasta tara bananiera din nordul Africii.
Scump nu inseamna neaparat senzational, mai ales la ceasuri, pana la urma ce face acel pateu de va mictionati pe voi in pantaloni, masoara nivelul energetic al electronilor? Cand o sa puneti poze pe forum cu Patek Philippe cu un ceas quantic pe baza de ioni de aluminiu sau beriliu mai discutam...pana atunci ne delectam pe net cu tembeli care platesc 20 de milioane de lire sterline pe un Mercedes din 1954...probabil cea mai buna masina din lume, nu(?), merge motorul 100 de ani dupa ce nu mai merge intestinul gros al proprietarului.........

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: RASPUNSURI PENTRU POPESCU59

Mesaj de DumiD »

Si ca sa-i raspund si iubitoului de arta Gor965, sa nu raman dator...datorita iubitorilor de arta ca dumneavoastra, domnule, aceasta pictura a ajuns printre cele mai scumpe tablouri din lume, undeva la 120miioane de euro
Imagine

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: RASPUNSURI PENTRU POPESCU59

Mesaj de DumiD »

am uitat sa precizez...pictura a fost realizata in 4 exemplare cu foarte mici diferente intre ele.....e de serie, ca Nautilus

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”