Arta discutiilor

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: RASPUNSURI PENTRU POPESCU59

Mesaj de gabi1 »

DumiD scrie:am uitat sa precizez...pictura a fost realizata in 4 exemplare cu foarte mici diferente intre ele.....e de serie, ca Nautilus
.....nu fi trist si un Orex stricat este capabil sa-ti arate/indice ora exacta de doua ori pe zi..... :idea: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: RASPUNSURI PENTRU POPESCU59

Mesaj de DumiD »

gabi1 scrie:
DumiD scrie:am uitat sa precizez...pictura a fost realizata in 4 exemplare cu foarte mici diferente intre ele.....e de serie, ca Nautilus
.....nu fi trist si un Orex stricat este capabil sa-ti arate ora exacta de doua ori pe zi..... :idea: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Eu n-am nimic cu Orex, mai ales ca poate arata ora exacta multi ani....si cand ramane in urma il reglezi :lol: ...da parca prea ati sarit pe popescu, acuma l-ati scos si purtator de ceas de manelist de pe okazii...ceasurile nu sunt un etalon pe acest forum, sculele sunt, a-l face manelist doar ca si-a luat hi s-uri e o prostie, mai ales acum, trebuia sa-l faceti manelist pe topicul lui de mos craciun...da atunci erati prieteni....

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: RASPUNSURI PENTRU POPESCU59

Mesaj de gabi1 »

Hai, fugi la culcare.... :lol: :lol:
Imagine[/img]
Imagine

Imagine

Imagine[/quote][/quote]
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: RASPUNSURI PENTRU POPESCU59

Mesaj de DumiD »

Domnule, dam fuga la culcare ca trebuie sa muncim, nu-i o rusine in asta. Sa fiti sanatos, sa va etalati ceasurile in cluburi si unde doriti dumneavoastra, eu unul nici macar nu port, mi se pare o prostie sa dai banii pe un ceas in conditiile in care ai telefon cu internet in buzunar, Va recomand un ghiul cu piatra pentru situatiile in care purtati vestimentatie cu maneca lunga si nu se vede ceasu' , e pacat sa fi atat de avut si sa nu remarce lumea....

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: RASPUNSURI PENTRU POPESCU59

Mesaj de gabi1 »

DumiD scrie:Domnule, dam fuga la culcare ca trebuie sa muncim, nu-i o rusine in asta. Sa fiti sanatos, sa va etalati ceasurile in cluburi si unde doriti dumneavoastra, eu unul nici macar nu port, mi se pare o prostie sa dai banii pe un ceas in conditiile in care ai telefon cu internet in buzunar, Va recomand un ghiul cu piatra pentru situatiile in care purtati vestimentatie cu maneca lunga si nu se vede ceasu' , e pacat sa fi atat de avut si sa nu remarce lumea....
Daca "citeai" ceasurile iti inchipuiai ca nu am gusturi de macelar sau cocalar sa port GHIUL, las-o mai subtire cu astea, ce visezi tu noaptea eu port ziua (asta ca ma provoci, nu am arfele lui Naie). :wink:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: RASPUNSURI PENTRU POPESCU59

Mesaj de DumiD »

gabi1 scrie:
DumiD scrie:Domnule, dam fuga la culcare ca trebuie sa muncim, nu-i o rusine in asta. Sa fiti sanatos, sa va etalati ceasurile in cluburi si unde doriti dumneavoastra, eu unul nici macar nu port, mi se pare o prostie sa dai banii pe un ceas in conditiile in care ai telefon cu internet in buzunar, Va recomand un ghiul cu piatra pentru situatiile in care purtati vestimentatie cu maneca lunga si nu se vede ceasu' , e pacat sa fi atat de avut si sa nu remarce lumea....
Daca "citeai" ceasurile iti inchipuiai ca nu am gusturi de macelar sau cocalar sa port GHIUL, las-o mai subtire cu astea, ce visezi tu noaptea eu port ziua (asta ca ma provoci, nu am arfele lui Naie). :wink:
Spre nefericirea dumneavoastra eu visez noaptea ca port ghiul cu piatra neagra si lant de aur de 20-30 de grame cu zale mari, goale pe dinauntru :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: RASPUNSURI PENTRU POPESCU59

Mesaj de gabi1 »

Spre nefericirea dumneavoastra eu visez noaptea ca port ghiul cu piatra neagra si lant de aur de 20-30 de grame cu zale mari, goale pe dinauntru :lol: :lol: :lol:
.....fugi la culcare, intarzii maine la servici si iti taie sefu' din bonuri pe 2014. :(
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: RASPUNSURI PENTRU POPESCU59

Mesaj de DumiD »

asa este, maine ma scol, ma duc la munca si-mi tai bonurile pe luna asta pe motiv ca iar am visat ghiuluri, lanturi, bratari si ceasuri.....

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14768
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: RASPUNSURI PENTRU POPESCU59

Mesaj de gor965 »

DumiD scrie:Si ca sa-i raspund si iubitoului de arta Gor965, sa nu raman dator...datorita iubitorilor de arta ca dumneavoastra, domnule, aceasta pictura a ajuns printre cele mai scumpe tablouri din lume, undeva la 120miioane de euro........
Departe de a fi un iubitor (cunoscator) de arta, sesizez de cele mai multe ori lipsa de bun simt ori de bun gust in orice critica legata de orice de persoane ori de lucruri pe care, cunostintele noastre in domeniu, nu ne ajuta sa le intelegem. Noi romanii avem o vorba : ...nu te poti caca in gustul omului...dar din pacate dvs. aveti o placere deosebita sa o faceti !

p.s.
Mie nu-mi place tabloul ala...crezi ca asta-l va face mai putin valoros ?
Uite, eu sunt pasionat de fotografie, insa cand vine vorba de arta fotografica sunt depasit , motiv ptr. care nu inteleg inca de ce ar da cineva 3 mil. euro ptr. fotografia de mai jos ... dar crede-ma, nu mi-as permite sa spun ca e un kkt de poza...din bun simt ptr. autor si ptr. ca nu ma pot caca in gustul cumparatorului !

Imagine

Imagine
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: RASPUNSURI PENTRU POPESCU59

Mesaj de DumiD »

Domnule Gor965, am vazut poze facute de dumneavoastra mult mai valoroase decat cea de mai sus, parerea mea subiectiva. Si pentru ca tot ce e legat de arta este subiectiv este un motiv suficient sa te caci in gustul omului cand vine vorba de arta. Indiferent de nivelul de educatie, cultura, religie sau situatie materiala. Sau in ciuda lor.....

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”