discutii cupa unviersul pescarului

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: discutii cupa unviersul pescarului

Mesaj de Cristi Y »

jorjinio33 scrie:pai si daca s-ar numi braile sau pariuri sau cine e cel mai bun din xxx echipe ia toti bani ar mai fi impozitat? :roll:

fi mai explicit despre nelamurirea pe care o ai !! studiaza putin legea si vei vedea cum se clasifica pariurile si cum sunt impozitate

IN ROMANIA NU POATE CIRCULA NICI UN LEU INTRE DOUA PERSOANE ( FIZICE SAU JURIDICE ) FARA UN DOCUMENT FISCAL JUSTIFICATIV

la loto , care este tot ceva ce spui in postarea ta primesti bon fiscal pentru banii care i-i dai pe buletinul de joc iar premiul este impozitat de catre emitent ( loteria nationala)
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: discutii cupa unviersul pescarului

Mesaj de Cristi Y »

popescu59 scrie:Dl Cristy sau cum te numesti ca am inteles ca esti de virsta cu fica mea

daca facem un mic calcul , eu fiind nascut in 1967 rezulta ca pe la 7 ani te-ai apucat de facut copii :roll: :roll: :roll: esti precoce mai nene , nu stiu de ce ma mir de unda atata abnegatie si pasiune pentru pescuit :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

mai ai un tiz pe la Alba Iulia care este cam tot asa de pasionat ca tine de cand a mirosit bani usor de facut de pe urma pescarilor :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: discutii cupa unviersul pescarului

Mesaj de popescu59 »

Amenintarile sunt semn de altceva asa ca te ROG FRUMOS INCA O DATA SI SA INCHEIEM AICI .
NU IMI MAI PURTA MIE DE GRIJE poarta de grije tie si familiei tale asta e cel mai corect.
Si inca ceva cind voi fi la inchisoare sper sa imi aduci si mie un pachet asta fiindca esti ingerul meu pazitor .
Dintre cei 20-30 de organizatori de concursuri te-ai gasit sa te opresti tocmai la mine , e clar ca ti-ai gasit omul .
Arata-mi te rog inca o postare de-a ta la un alt concurs organizat de altcineva , cum de te-ai trezit asa din senin sa postezi la concursul meu ?Daca nu ai fi fost impins de la spate ai fi postat la concursurile de N SUTE DE EU nu la asta de 2 lei , asa ca nu te mai scuza ca ai spus tot.
Cred ca te-a frapat suma imensa si de aceea am sa ma gindesc mai bine si nu voi mai tine concursul, am sa renunt la el si am sa las concurenta sa jubileze.
LASA-MA sa imi port singur de grije TE ROG DIN SUFLET , SI PE ACESTA CALE ITI MULTUMESC PENTRU GRIJA CE MI-O PORTI si ramind profund indatorat ca m-ai atentionat si daca ti s-a parut ca am fost tare in gura imi cer scuze , DAR TOTUSI DA-MI DREPTUL SA IMI PORT SINGUR DE GRIJE.

Si in final iti reamintesc ca organizarea acestui concurs este o pierdere din partea mea NICI DECUM UN PROFIT DESPRE CARE VORBESTI si sunt suta la suta convins ca stii si tu asta .

TATAE ITI MULTUMESC INCA O DATA PENTRU GRIJA CE MI-O PORTI dar te rog mult mai scrie si pe la concursurile altora si lasa-ma te rog sa imi port singur de grije .

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: discutii cupa unviersul pescarului

Mesaj de popescu59 »

mai ai un tiz pe la Alba Iulia care este cam tot asa de pasionat ca tine de cand a mirosit bani usor de facut de pe urma pescarilor--

Despre ce bani usor de facut vorbesti ???
La concursul afisat de mine am o pierdere destul de frumusica unde ai vazut tu bani usor de facut???
Nu cistig decit la capitolul reclama si atit .Oare ai vazut in mine vre-un muritor de foame sau cum, ca vad ca bati saua pe o cauza care este ireeala .
Nu s-a tinut nici un concurs nu s-a inregistrat nici un profit fara a fi achitate taxele asa ca toata vorbaria asta este doar ca sa ma sperii si sa ma retrag .Afla ca toate premiile ar fi primit suma dupa retinerea taxei de impozitare daca despre asta erea vorba.
Iti multumesc sa stii ca asa voi face .Ti-ai atins scopul. Acum sunt curios si voi urmarii la cine vei mai posta ca sa imi ies din pareri ca nu ai avut ceva special cu mine , astept pe urmatorul care il ai in colimator sau de cei de la Buc ai o retinere???
INCA O DATA TE ROG SA MA LASI SA DECID SINGUR CE AM DE FACUT CU VIATA MEA ,S-AU TE-AI INDRAGOSTIT DE MINE ????

tibi nicolae
Mesaje: 52
Membru din: Lun Ian 24, 2011 22:04
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: discutii cupa unviersul pescarului

Mesaj de tibi nicolae »

Domnul CristiY, am fost la 5 concursuri de pescuit si nu am simtit nevoia sa dam din premii statului. Poate ca daca erati pescar, concurent, ati fi simtit la fel. In ce domeniu activati dvs. de sunteti asa corect, daca nu sunt indiscret ?
Tiberiu Daniel Nicolae

_pentru natura si frumos_

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: discutii cupa unviersul pescarului

Mesaj de Cristi Y »

tibi nicolae scrie:Domnul CristiY, am fost la 5 concursuri de pescuit
impresionant !!!!!!!! :roll: :roll:

tibi nicolae scrie:Poate ca daca erati pescar, concurent,
poate ... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: vis a vis de experienta ta si palmaresul tau competitional nu ma pot numi nici pescar nici concurent :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

vreo 10 ani de competitii , trei campionate nationale , patru campionate mondiale , cateva din umilele argumente cu care incerc sa concurez impresionantului tau palmares
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: discutii cupa unviersul pescarului

Mesaj de Cristi Y »

tibi nicolae scrie:In ce domeniu activati dvs. de sunteti asa corect, daca nu sunt indiscret ?
ba da , esti indiscret . in nici un caz intr-un domeniu care sa te implice sau te afecteze . Dar asta este un argument pueril " nu respect legea ca o fac si altii "

cand te duci sa alimentezi masina te intreaba cineva daca esti de acord sau nu sa platesti impozit pe litru de benzina ??? si din cate i-mi amintesc primesti si un bon la casa :roll:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: discutii cupa unviersul pescarului

Mesaj de DumiD »

Cristi Y scrie:
tibi nicolae scrie:Domnul CristiY, am fost la 5 concursuri de pescuit
impresionant !!!!!!!! :roll: :roll:

tibi nicolae scrie:Poate ca daca erati pescar, concurent,
poate ... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: vis a vis de experienta ta si palmaresul tau competitional nu ma pot numi nici pescar nici concurent :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

vreo 10 ani de competitii , trei campionate nationale , patru campionate mondiale , cateva din umilele argumente cu care incerc sa concurez impresionantului tau palmares
ce legatura au astea cu Popescu?ati cerut vre-odata,in cei 3 ani in care ati iesit campion national documente care sa ateste ca s-au platit impozit pe profit pe premiile dumneavoastra?in cei 10 ani de competitii i-ati luat la intrebari pe cei care organizau concursurile la care ati participat despre incasari,cheltuieli,impozite?ati cerut de fiecare data chitanta sau factura pe taxa pe care o plateati?nu stiu de ce am senzatia ca la toate intrebarile astea raspunsul este NU! nici eu nu sunt de acord cu evazionistii dar nici nu sunt de acord sa se inceapa curatenia in pescuit cu organizatorii de concursuri care castiga un rahat.m-as duce mai intai pe la magazine,importatori,distribuitori..va garantez ca acolo e beleaua mai mare decat cei 800 de lei pe care ii incaseza Popescu pe taxa.credeti ca au auzit chinezii din niro si dragon de facturi si impozite?pai aia fac evaziune intr-o zi cat toti organizatorii la un loc intr-un an....

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: discutii cupa unviersul pescarului

Mesaj de Cristi Y »

DumiD scrie:ce legatura au astea cu Popescu?ati cerut vre-odata,in cei 3 ani in care ati iesit campion national documente care sa ateste ca s-au platit impozit pe profit pe premiile dumneavoastra
1 - nu am concurat in nume propriu ci ca membru al unei echipe

2 - nu eu ba beneficiar al premiului am obligatia de a cere sa platesc impozit pe premiu ci emitentul premiului este obligat sa opreasca si sa declare impozitul pe suma oferita ca premiu conform articolului 77 aliniatul 3 din codul fiscal

DumiD scrie:m-as duce mai intai pe la magazine,importatori,distribuitori..va garantez ca acolo e beleaua mai mare decat cei 800 de lei pe care ii incaseza Popescu pe taxa.credeti ca au auzit chinezii din niro si dragon de facturi si impozite?pai aia fac evaziune intr-o zi cat toti organizatorii la un loc intr-un an....
este dreptul dumneavoastra la opinie pe care i-l respect dar aceasta nu exonereaza pe nimeni de respectarea legii , chiar daca sunteti sau nu de acord
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: discutii cupa unviersul pescarului

Mesaj de Cristi Y »

DumiD scrie:in cei 10 ani de competitii i-ati luat la intrebari pe cei care organizau concursurile la care ati participat despre incasari,cheltuieli,impozite?ati cerut de fiecare data chitanta sau factura pe taxa pe care o plateati?nu stiu de ce am senzatia ca la toate intrebarile astea raspunsul este NU
probabil ca aveti dreptate dar asta nu ma incrimineaza cu nimic , conform legii obligatia de emitere a documentelor fiscale este a celui care incaseaza deci nu este datoria mea sa cer document fiscal ci sa i-mi elibereze organizatorul . Eu o pot arunca dupa ce o primesc dar la incasator trebuie sa ramana in casa de marcat ( contabilitate)
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”