Emisiune de Pescuit

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de dan cotelici »

[quote="victorash"]:lol: :lol: ..AC/DC e ok..da daca vrei sa o bagi in boala cauta ceva de la DARK ANGEL cu sloganul "too fast, my ass" :D :D

legat de RCs &RDS si GSP afla ca sunt mai multe companii de cablu mici care au achizitionat programul GSP contra cost bineinteles. Acu depinde foarte mult de compania la care esti tu abonat ca daca au vre-un clinci cu RCS-ul... :roll: ..in mod normal ( parerea mea) este ca RCS a gandit ca o sa vanda la un pret extra, cum s-a intamplat pana acum, drepturile.. si ca s-a bazat pe cei mari Upc , dolce etc ca il vor achizitiona. Din punctul meu de vedere ori s-a cerut un pret prea mare, ori astia de mai sus se tin batzoshi in ciuda cererilor de la abonati.
Partea cea mai proasta e ca sufera abonatul ( si stiu si eu ..kiar daca nu sunt microbist si nu am vazut mai mult de 10 meciuri de fotbal in viata-pare ciudat nu? :D ) si sufera si reteaua de cablu la care e abonat. Rcs-ul are oricum de castigat kiar daca a platit o gramada de bani pentru drepturi...iar pana la urma asta e vina sistemului legislativ pentru ca nu trebuia sa dea licenta decat unui post cu distributie nationala de peste 80 %. parerea mea este ca acest fapt nu se va mai intampla de la anul, desi traim in romania si orice aberatie este posibila, iar un om destept mai degraba trebuie sa fie pesimist ca sa aiba ceva bucurii pe aceste meleaguri. Na, acu m-am enervat si eu fara sa vreau :lol: ..ma duc in fatza acvariului sa ma linistesc ca pe balta nu ma tine sanatatea la minus cateva grade :D[/quote]

3 ani nu se schimba nimic.RCS s-a aliat cu Antena pentru a indeplini conditiile de a participa la licitatia pentru drepturi.Antena a asigurat clauza de acoperire.Suma licitata a fost de peste 100 de milioane de euro.Prima transa de 34 mil a fost platita la liga de rcs care acum trebuie sa scoata banii.
Teoretic toti abonatii RCS ar trebui sa aiba acces la GSP daca platesc un pachet suplimentar.
Cat priveste ceilalti operatori , acestia se pare ca s-au alita si nu accepta conditiile financiare impuse pentru a retransmite acest post.
Luati Digi TV cu pachetul de baza si cereti ca pachet suplimentar GSP-urile.
The second best is the first loser!

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Mesaj de petre iulian »

GSP -ul eu il "prind" cu RCS-ul...BUCURESTI zona CALEA CALARASILOR :shock:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
Jack the Ripper
Mesaje: 148
Membru din: Joi Dec 21, 2006 16:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Jack the Ripper »

Si eu...in Colentina.

IULIAN C
Mesaje: 78
Membru din: Mar Mar 25, 2008 8:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de IULIAN C »

@vali vesa
In Bucuresti,(Dr.Taberei)Rds-Rcs imi stipuleaza in contractul de la ei (internet+tel fix si mobil+catv+receiver dar nu pe antena ci pe cablu),ca voi avea nu stiu cate hbo,d-aia e receiverul!
Sanchi... :x ....nimic de genul!
Daaaar....am 3 Gsp incluse in pachetul de programe,iar cu receiverul lu'peste prind F&H
Asadar....cui mai pasa de hbo???

Iar daca nu "faci treaba" cu AC/DC,rammstein si ce ti-au mai recomandat bbaietii,incearca si un "diesel power" "smack my bitch up" "firestarter"
de la Prodigy....ca sigur va avea "zdruncinaturi" :lol: :lol:
Imagine

victorash
Mesaje: 370
Membru din: Lun Mai 29, 2006 9:42

Mesaj de victorash »

bravo iuliane dau o br pentru loialitate :lol: :lol:

Moose_master
Mesaje: 235
Membru din: Mar Iun 07, 2005 18:50
Puncte: 0
Localitate: Montreal

Mesaj de Moose_master »

Vali,

daca vrei s-o paralizezi pe vecina cu AC/DC sau Ramstein lasa-te pagubas.
Iti spune unchiu acilea ce sa-i servesti fetei ,dar cu regularitate te rog.
Deci, serveste-i fetei urmatoarele:
Deicide-Homage for Satan
http://www.youtube.com/watch?v=IJkMrl4AG8w
Obituary-Insane
http://www.youtube.com/watch?v=vs2qpRPs-YY
Kreator-Betrayer
http://www.youtube.com/watch?v=fw8VNA2e2Ro
Black Dhalia Murder-Funeral Thirst
http://www.youtube.com/watch?v=JBHNiebX2Mo
Canibal Corpse-Devoured By Vermin
http://www.youtube.com/watch?v=ftMZpQYbgWU

Deocamdata da-i fetei astea si daca nu se amelioreaza trecem la medicamente mai puternice sustinute de doze masive.
Oricum daca i-ai pus Obituary cu piesa Insane de 10 ori una dupa alta va intelege mesajuul cu siguranta. La fel si Deicide cu piesa Homage for Satan(omagiu adus satanei). Deci primele doua bucati in mod normal sunt suficiente. Dar eu ti-am dat mai multe optiuni.

Urasc organic specimenele descrise de tine si as fi in stare sa-ti dau orice pentru un schimb de apartamente pentru o saptamana. Ti-as da orice mi-ai cere numai sa ma lasi sa locuiesc in apartamentul tau o saptamana si sa ii aplic eu tratamente in maniera mea personala.

Succes si anunta-ma daca simptomele nu se amelioreaza.

Stima

Moose_Masta
APCR Canadian Branch

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

Uahhhhhh... :mrgreen: Incerc deocamdata sa'i fac ceva cultura muzicala, poate o convertesc la "metal". Daca nu, trecem la masuri extreme.

Revenind la subiect, operatorul meu de cablu este Canal S. Nu are nici F&H :evil: In rest n-am de ce sa ma plang de ei. Dar daca e sigura chestia cu Dolce, imi fac un abonament la ei, ca au si o promotie pana la sfarsitul anului. Doar ca trebuie sa-mi pun antena pe balcon. Cica vor sa dea drumul la alt sistem, fara antena, cu transmisia pe cablul telefonic. Dar nu stiu cand o sa foe operational sistemul...
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

IULIAN C
Mesaje: 78
Membru din: Mar Mar 25, 2008 8:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de IULIAN C »

victorash scrie:bravo iuliane dau o br pentru loialitate :lol: :lol:
A...Victoras,da nu pt loialitate ar treb sa dai o bere,ci mai mult pt ca ai prins peste in concursul in care am fost "adversari" si eu/altii nuuu.....
Iti mai amintesti?!?
Oricum F&h o vad/vedem si pe net,a spus D-l Florentin unde...
Asta e o alternativa aici in asta tara...ca...deh....
"Traim in Romania....si asta ne ocupa tot timpul" citandu-l pe ...cred ca stiti cine!
Imagine

victorash
Mesaje: 370
Membru din: Lun Mai 29, 2006 9:42

Mesaj de victorash »

@vali...nu schimba nimic ..in 2 sapt maxim ai pe Canal S F&H promit solemn !! in ceea ce priveste gspurile :roll:

victorash
Mesaje: 370
Membru din: Lun Mai 29, 2006 9:42

Mesaj de victorash »

@iulian
pai daca am prins io peste probabil a fost noroc chior :wink: ..probabil a fost caritabilul de la darvari ca am stat cam subtire anu asta la partea de competitii..deh serviciu solicitant.. :lol: ..si la anul o sa stau si mai prost ca imi face cadou sotia al doilea pescar ... si trebuie sa-i fac training pe postul de runner pentru 2010 :lol: :lol:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”