Muzica si iar muzica!

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Muzica si iar muzica!

Mesaj de pharaoh »

Vali Vesa scrie:PS Poti sa faci un exercitiu, sa incerci sa mixezi cate ceva din heavy metal gen Manowar, Metallica, Iron Maiden, Ozzy... you name it, cu ceva mai soft gen David Covardale (Whitesnake), Klaus Meine (Scorpions), Robert Plant (Led Zeppelin), Ian Gillan (Deep Purple)... etc ? Cred ca ar fi un MASTERPIECE, sau cum spunea raposatul Cornel Chiriac "power play" !!!
Mai bine sa ramana la bumtzi-bumtzi :lol:

Alin, no offence. Se vede ca o faci din pasiune. Tot respectul. Si se pare ca o faci bine. Eu nu ma pricep, dar vad ce zice lumea :).
Marius Sârbu

Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: Muzica si iar muzica!

Mesaj de doru_croc »

Vali Vesa scrie:Poti sa faci un exercitiu, sa incerci sa mixezi cate ceva din heavy metal gen Manowar, Metallica, Iron Maiden, Ozzy... you name it, cu ceva mai soft gen David Covardale (Whitesnake), Klaus Meine (Scorpions), Robert Plant (Led Zeppelin), Ian Gillan (Deep Purple)... etc ? Cred ca ar fi un MASTERPIECE, sau cum spunea raposatul Cornel Chiriac "power play" !!!
Ce glumet esti :lol:
Despre asta ce sa mai zic?
Amintiri, amintiri, amintiri. Ce stiu pustii astia?
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

Avatar utilizator
robyvan
pescar de competitie
Mesaje: 1842
Membru din: Lun Aug 16, 2010 12:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Muzica si iar muzica!

Mesaj de robyvan »

Vali Vesa scrie:
Allen Besnovich scrie: A :) si se pare ca plăcerea pentru muzica electronica, dispare odata cu înaintarea in vârsta :))
Gresit ! Placerea pentru muzica inseamna sa asculti ceea ce-ti gadila in mod placut urechea. Si ce-ar putea sa-mi gadile mai placut urechea decat muzica pe ritmurile careia am crescut, adica ROCK ! Nu-ti schimbi placerea in functie de varsta.

Si da, chiar daca sunt fan rock, heavy metal, am ascultat cu oarecare placere mixarile tale. Inca de pe FB. Altfel nu-ti dadeam accept (ma uit si eu si primul lucru e sa nu vad manelisti in like-uri). Si nu te-am injurat, asa cum am injurat de 1 Mai pe aia de mixau prin baruletele de pe plaja Mamaia Nord. Ca-mi juca capul pe perna dimineata la 5, la 7, la 9 si la 12 inca mai "bumtzi-bumtzi". De proasta calitate.
Asa ca te rog sa mixezi de 1 Mai la un club in Mamaia Nord si sa-i acoperi pe ailalti spalati pe creier ! :lol: :lol: :lol:

PS Poti sa faci un exercitiu, sa incerci sa mixezi cate ceva din heavy metal gen Manowar, Metallica, Iron Maiden, Ozzy... you name it, cu ceva mai soft gen David Covardale (Whitesnake), Klaus Meine (Scorpions), Robert Plant (Led Zeppelin), Ian Gillan (Deep Purple)... etc ? Cred ca ar fi un MASTERPIECE, sau cum spunea raposatul Cornel Chiriac "power play" !!!

https://www.youtube.com/watch?v=wrtZO_NmI9c
Chiar ai putea sa incerci sa mixezi niste trupe de metal.....sa nu uitam ce fain a fost concertul Metallica impreuna cu orchestra simfonica din San Francisco......iti recomand de inceput sa incerci un Amon Amarth.... :lol: :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=2CetETVYwno
On topic:.....foarte faine mixurile, sincer.
slowly we rot- by Obituary

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Muzica si iar muzica!

Mesaj de gabi1 »

"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Muzica si iar muzica!

Mesaj de popescu59 »

Singura ta greseala nu este alta decit ca ai vrut sa iti arati pasiunea unor oameni pe care i-ai crezut impartiali chiar daca nu se pricep la aceste genuri si automat nu le place acest gen de muzica . I-asi intreba eu pe cei care te-au jignit atit de rau sa ne spuna aici la toti CIND AU FOST ULTIMA OARA INTR-UN CLUB sau daca au fost vreodata sa ne spuna cind au facut-o . Domnilor omul nu a vrut sa se laude la voi NU NU omul a vrut sa va arate ce il pasioneaza in afara de pescuit . Contestatarii acestui gen de muzica nu sunteti obligati sa ascultati dar nici nu va da dreptul absolut nimieni sa jigniti pasiunea unui semen de-al nostru . Alen sau cum te cheama mergi tata inainte unii nici acum nu s-au trezit din COMUNISM unii nici acum nu realizeaza ca suntem in anul 2014 .
Si nu uitati sunt tineri intre tineri unii sunt pasionati de calculator , jocuri altii de muzica si ce este mai grav alti sunt pasionati de DROGURI SI CRIMA .

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Muzica si iar muzica!

Mesaj de gabi1 »

:lol: :lol:
....capra, testu' si magaru,... Vlasca si Tiliormanu !!
Nae, iar incepi cu "coada de la cret" ?? :lol: :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=M6OaU-jYBgY
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Muzica si iar muzica!

Mesaj de RSC »

Relax, listen and watch (HD):
http://www.youtube.com/watch?v=1LDzV8HDlSw
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Muzica si iar muzica!

Mesaj de DumiD »

popescu59 scrie:Singura ta greseala nu este alta decit ca ai vrut sa iti arati pasiunea unor oameni pe care i-ai crezut impartiali chiar daca nu se pricep la aceste genuri si automat nu le place acest gen de muzica . I-asi intreba eu pe cei care te-au jignit atit de rau sa ne spuna aici la toti CIND AU FOST ULTIMA OARA INTR-UN CLUB sau daca au fost vreodata sa ne spuna cind au facut-o . Domnilor omul nu a vrut sa se laude la voi NU NU omul a vrut sa va arate ce il pasioneaza in afara de pescuit . Contestatarii acestui gen de muzica nu sunteti obligati sa ascultati dar nici nu va da dreptul absolut nimieni sa jigniti pasiunea unui semen de-al nostru . Alen sau cum te cheama mergi tata inainte unii nici acum nu s-au trezit din COMUNISM unii nici acum nu realizeaza ca suntem in anul 2014 .
Si nu uitati sunt tineri intre tineri unii sunt pasionati de calculator , jocuri altii de muzica si ce este mai grav alti sunt pasionati de DROGURI SI CRIMA .
N-ai nimerit nici aici popescule. Daca a avut curajul sa ne dea link catre muzica lui inseamna ca se supune criticilor noastre. Comunist esti tu, ca te vad aplaudac din fire. Ia zi tu acuma repede, la cate congrese ai fost si cate ore ai aplaudat?
on topic : eu am crescut cu genul euro, ascult si acum cu placere un Captain Hollywood Project sau Real McCoy. Insa cand vreau sa ascult muzica ascult rock.

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Muzica si iar muzica!

Mesaj de ionut72 »

I-asi intreba eu pe cei care te-au jignit atit de rau sa ne spuna aici la toti CIND AU FOST ULTIMA OARA INTR-UN CLUB
1) Nu l-a jignit nimeni.
2) Ce fel de club? :) Eu unul, recunosc, intr-un club din acela la care probabil te referi tu, unde ochelarii de soare (neaparat cu sigla Versace, Hugo Boss etc ), lantu' de aur de 300 de g si smartphonu' da aur cu Swarovsi, sunt accesorii obligatorii si-ti tresalta plamanii pe ritmuri "house", n-am fost si nici n-am sa ma duc vreodata. Nu e "lumea mea" si cu asta basta.

Ce ma mira pe mine in cazul lui Allen e ca, desi a avut in familie un "mentor", nu-i place Pink Floyd! Sau Led Zep. Sau Deep Purple. Etc. Monstri sacri.



P.S. Cornel Chiriac - o lumina in plin intuneric. Respect!
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: Muzica si iar muzica!

Mesaj de doru_croc »

popescu59 scrie:Singura ta greseala nu este alta decit ca ai vrut sa iti arati pasiunea unor oameni pe care i-ai crezut impartiali chiar daca nu se pricep la aceste genuri si automat nu le place acest gen de muzica . I-asi intreba eu pe cei care te-au jignit atit de rau sa ne spuna aici la toti CIND AU FOST ULTIMA OARA INTR-UN CLUB sau daca au fost vreodata sa ne spuna cind au facut-o . Domnilor omul nu a vrut sa se laude la voi NU NU omul a vrut sa va arate ce il pasioneaza in afara de pescuit . Contestatarii acestui gen de muzica nu sunteti obligati sa ascultati dar nici nu va da dreptul absolut nimieni sa jigniti pasiunea unui semen de-al nostru . Alen sau cum te cheama mergi tata inainte unii nici acum nu s-au trezit din COMUNISM unii nici acum nu realizeaza ca suntem in anul 2014 .
Si nu uitati sunt tineri intre tineri unii sunt pasionati de calculator , jocuri altii de muzica si ce este mai grav alti sunt pasionati de DROGURI SI CRIMA .
Te pricepi si la muzica?
Tu cand ai fost ultima data intr-un club?
La un concert?...in afara de guta, salam, parizer si alte mezeluri :lol: :lol: :lol:
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”