Muzica si iar muzica!

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Muzica si iar muzica!

Mesaj de popescu59 »

(Te pricepi si la muzica?
Tu cand ai fost ultima data intr-un club?)

Dorule nu te mai da rotund ca te pravalesti la vale . Credeam ca esti mai informat la cite surse ai dar vad ca gresesc. Pentru curiozitatea ta merg in fiecare simbata lin club si chiar ma mir ca nu stiai .Si nu la Salam sau altii de genul care sunt convins ca te cunosc mai bine pe tine decit pe mine. Esti invitatul meu in club in orice simbata asta daca ti se permite dar nu cred . Dar cum tu nu puteai rata nici un subiect legat de mine m-ai apostrofat si aici dar fara succes , din pacate .
Alin tata nu te agita tu nu ai inteles ca pe acest forum exista citeva persoane care se pricep la tot si la toate ?Nu exista subiect la care ei nu sunt asi . Si daca ai incercat sa le arati ca nu au dreptate esti mincat . Mi- a fost greu sa imi dau seama de asta si vad ca si altii o patesc la fel .
Continua cu pasiunea ta si mergi inainte e pra frumos cea ce faci ca sa poata intelege toata lumea . George a explicat frumos pe intelesul tuturor cum sta treaba si cu muzica .

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Muzica si iar muzica!

Mesaj de ionut72 »

mie m-i se pare mai normal sa spun ca prost e modul de interpretare decat sa spun ca muzica e proasta
Apropo de "moduri de interpretare":







Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Muzica si iar muzica!

Mesaj de pharaoh »

popescu59 scrie:.. Salam sau altii de genul care sunt convins ca te cunosc mai bine pe tine decit pe mine
Asta e deja atac la persoana :lol:
Marius Sârbu

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2780
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Muzica si iar muzica!

Mesaj de Alin Galbenu »

Da da, stiam perfect, eram constient la ce mă expun cand am postat aici, nu ma deranjează. Fac asta de 10 ani, din pasiune. Dar pe vremurile astea, o seara de club înseamnă un bblc, asa ca nu strica sa fii si plătit :)))))
Am fost in multe locuri pănă acum, locuri cunoscute pt distracție (Insulele Iberice - ibiza, Madrid, Etc) ) nu caut satisfactie pe forumul de pescuit :))
M-ar deranja daca m-ar critica alt dj sau cel mai rau, profesor de muzica.
Dar "it's a free country and public place" , oamenii sunt liberi sa-si spună părerea, chiar invitații mei :D


ionut72 scrie: Eu unul, recunosc, intr-un club din acela la care probabil te referi tu, unde ochelarii de soare (neaparat cu sigla Versace, Hugo Boss etc ), lantu' de aur de 300 de g si smartphonu' da aur cu Swarovsi, sunt accesorii obligatorii si-ti tresalta plamanii pe ritmuri "house", n-am fost si nici n-am sa ma duc vreodata. Nu e "lumea mea" si cu asta basta.
Nu stiu unde ai vazut cluburi de genul (eu n-am vazut si am fost in cateva sute) dar cred ca ar trebui sa te uiți mai puțin la taraf tv :))



PS: Următorul va fi mult mai "necomercial" :))
Imagine

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Muzica si iar muzica!

Mesaj de gor965 »

ionut72 scrie:
Apropo de "moduri de interpretare":
Nu e cazul ... interpretarile sunt bune, muzica e buna. Hai sa zicem ca ma refer la interpretarile fara suflet, fara o poveste ... altfel decum era odinioara muzica in cluburi, discoteci, la cinema , la baluri, oriunde vreti voi. Muzica din ziua de azi s-a simplificat atat de mult incat satisface urechea consumatorului pe timp scurt (cat bea o sticla de vin si vrajeste o dimnisoara) ... mai departe, ramane nimic ! Pun un exemplu video si spuneti-mi daca aveti vre-o tresarire ... dupa care ganditi-va ce legatura era intre imagine, sunet si amintirile voastre, ptr. ca e o interpretare cu suflet, care spune o poveste . Cei care merg in cluburile din ziua de azi cu siguranta nu vor tresari, dar sa se gandesca ca peste ani, daca intamplator vor reauzi muzica pe care dantuiesc acum, vor avea exact aceleasi lipsuri ... zero tresariri, zero suflet, zero povesti, zero amintiri.
Enjoy :

Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Muzica si iar muzica!

Mesaj de Dan Mitranescu »

Trebuie sa intervin . :D
Toata adolescenta ( pana pe la 30 de ani :D ) am rupt cluburile in doua . Si nu cu lanturi pe mine. Cu o camasuta , un blug si o pereche de pantofi ( in tenesi nu ne primea :D ) . Nu am stat la masa o ora adunat .
Cei mai buni prieteni ai mei erau rockeri de performanta :D si normal ca ieseau "probleme" in serile din weekend , cand ni se desparteau drumurile. Asa ca sunt antrenat daca vreti discutii pe tema asta. :D

P.S. Allen sunt aici daca ai nevoie. :D

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Muzica si iar muzica!

Mesaj de popescu59 »

FRUmos exemplu George corect si foarte adevarat tot cea ce ai spus , dar trebuie vrem nu vrem sa intelegem si noua generatie care traieste mult mai rapid decit noi . Trebuie sa ii intelegem noi cei trecuti findca ei considera ca asta este ritmul vietii actuale, si este foarte adevarat . Pentru majoritatea tinerilor din ziua de azi adrenalina este totul pentru ea traiesc pentru ea merg in cluburi . Exemplu cel mai elocvent este dat de baietii care merg in cluburile de azi , nu danseaza nimeni pina cind euforia bahica nu ii cuprinde .Alte timpuri alte vremuri alta generatie , vrem nu vrem noi ESTE TIMPUL LOR .

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Muzica si iar muzica!

Mesaj de gor965 »

popescu59 scrie:FRUmos exemplu George corect si foarte adevarat tot cea ce ai spus , dar trebuie vrem nu vrem sa intelegem si noua generatie care traieste mult mai rapid decit noi . Trebuie sa ii intelegem noi cei trecuti findca ei considera ca asta este ritmul vietii actuale, si este foarte adevarat . Pentru majoritatea tinerilor din ziua de azi adrenalina este totul pentru ea traiesc pentru ea merg in cluburi . Exemplu cel mai elocvent este dat de baietii care merg in cluburile de azi , nu danseaza nimeni pina cind euforia bahica nu ii cuprinde .Alte timpuri alte vremuri alta generatie , vrem nu vrem noi ESTE TIMPUL LOR .
N-am spus nimic de rau ptr. generatia tanara, ptr. ca evident ca astea sunt gusturile lor, alegerile lor...ce vroiam sa mentionez e doar de ce nu pot considera muzica lor ca fiind proasta, cum o catalogheaza direct altii, si doar o consider mai slaba (ca potential) fata de muzica de alta data. Intotdeauna, dupa muzica buna, iti raman niste amintiri in cap ! :D
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
remus_cta
pescar de competitie
Mesaje: 1330
Membru din: Sâm Mar 08, 2008 16:20
Puncte: 0
Localitate: constanta
Contact:

Re: Muzica si iar muzica!

Mesaj de remus_cta »

doru_croc scrie: Tu cand ai fost ultima data intr-un club?
La un concert?...in afara de guta, salam, parizer si alte mezeluri :lol: :lol: :lol:
ASA DA !!!!!! :lol: :lol: :lol:
Fişiere ataşate
1901654_193727467503921_1064978609_n.jpg
1901654_193727467503921_1064978609_n.jpg (24.8 KiB) Vizualizat de 1149 ori

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Muzica si iar muzica!

Mesaj de gor965 »

remus_cta scrie:
doru_croc scrie: Tu cand ai fost ultima data intr-un club?
La un concert?...in afara de guta, salam, parizer si alte mezeluri :lol: :lol: :lol:
ASA DA !!!!!! :lol: :lol: :lol:
Remus, tu esti tanar ... in afara de DJ mai mari , Tiesto, Armin Van Buuren, Sasha, Above & Beyond, Carl Cox, etc. , dintr-un program de cateva ore de club, cate melodii recunosti (numele piesei si al formatiei) ? Poate am fost eu mai meloman in tinerete dar daca tinea discoteca 10 ore, stiam toate piesele !

ptr. Nae -> alta poveste :D

Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”