Off Topic ...Campionatul Mondial 2011 - Italia

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Off Topic ...Campionatul Mondial 2011 - Italia

Mesaj de RazvanG »

miyagi scrie:
pescar oliviu scrie:
Vladut Mateianu scrie:Pai cum nu se ingradeste cand ii pui pe participanti sa recunoasca statutul asociatiei tale ? :oops:

Si te mai invat ceva, prieteneste. Anunta-i pe oameni inainte sa vina ca tot APCR va organiza CN si in 2011, si in 2012 si......cat va continua protocolul cu AGVPS. :wink: Altfel, risti sa dezinformezi si s-ar putea sa nu te mai voteze lumea presedinte... :lol:
Tot prieteneste:
1. In data de 31.08.2010, a fost depusa toata documentatia necesara pentru aderarea Ligii Romane de Crap la A.G.V.P.S..
2. In data de 14.09.2010 a avut loc Sedinta de Consiliu a AGVPS, cu aceasta ocazie a fost aprobata afiliere Ligii Romane de Crap.

Ce mai zici?
Te astept la sedinta, dar cu ganduri bune.
1.Ne puteti prezenta si noua principiile afilierii deoarece anul urmator are un calendar competitional care pentru cluburi e mai important decat disputele dintre cele doua foruri sub tutela AGVPS?
2. Ar mai fi necesara si cunoasterea programului competitional al Ligii.
In calitate de reprezentant al unui club ce nu a aderat inca la unul din aceste doua foruri mi-ar fi de folos aceste informatii. Afilierea noastra se va face in mod sigur tinandu-se cont de participarea in viitor la competitiile oficiale interne si internationale.
Si ca o sugestie am propune, daca tot avem doua organisme, ca LN sa se compuna din pescari de crap selectionati in urma unor concursuri organizate pe tipuri de biotopi: Carpodroame, "Balti Cu Potential Mediu Si Cu Logistica Adecvata Mediului Concurential De Nivel" si Delta astfel s-ar elimina si temerile legate de cunostintele necesare sau de bugetul fiecaruia.

Ai aparut sectantule? :lol: :lol: :lol: :lol:
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Campionatul Mondial 2011 - Italia

Mesaj de miyagi »

Ai aparut sectantule? :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote]
Nebunule iti trimit nr meu de tel sa ma injuri cat vrei, da` nu da iar cu nuca in perete.
Urban culture.

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Campionatul Mondial 2011 - Italia

Mesaj de Vali Vesa »

miyagi scrie: ...Carpodroame, "Balti Cu Potential Mediu Si Cu Logistica Adecvata Mediului Concurential De Nivel" si Delta ...si santul din fata casei... astfel s-ar elimina si temerile legate de cunostintele necesare sau de bugetul fiecaruia.
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Campionatul Mondial 2011 - Italia

Mesaj de miyagi »

Vali Vesa scrie:
miyagi scrie: ...Carpodroame, "Balti Cu Potential Mediu Si Cu Logistica Adecvata Mediului Concurential De Nivel" si Delta ...si santul din fata casei... astfel s-ar elimina si temerile legate de cunostintele necesare sau de bugetul fiecaruia.
Mai exact Domnule Vesa!
Urban culture.

Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: Campionatul Mondial 2011 - Italia

Mesaj de doru_croc »

gor965 scrie:
pescar oliviu scrie:
Este vorba de o SEDINTA A CONSILIULUI DIRECTOR AL LIGII ROMANE DE CRAP, nu de concurs.
I-ati stricat bucuria omului...el stia ca e invitat la un concurs ! :lol:
p.s
De recunoscut statutul , cum se face...in scris sau verbal :?:
SE PUPA STEAGUL SI SE STRIGA "M_IE APCR" :lol: :lol: :lol:
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Campionatul Mondial 2011 - Italia

Mesaj de miyagi »

Vali Vesa scrie:
miyagi scrie: ...Parerea mea e ca potential exista, iar dotarile logistice pot fi procurate si adaptate pana la inceputul primei etape pe o serie de mai multe balti...
Concret, ca asta cu "parerea mea"... nu prea tine daca nu ai si argumente...

???
Crezi ca e cazul sa ma inveti sau sa imi amintesti cum se sustine o teorie? Daca se accepta in primul rand subiectul il dezvoltam. Pana atunci ramanem la santul din fata casei.
Urban culture.

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Campionatul Mondial 2011 - Italia

Mesaj de Vali Vesa »

miyagi scrie: ...Crezi ca e cazul sa ma inveti sau sa imi amintesti cum se sustine o teorie? ...
Pai hai, sa auzim teoria ta, ca deocamdata nu ai nimic de sustinut, pentru ca nu ai expus o teorie... La bla, bla, bla ne "bagam" imediat, daca e sa vorbim la concret...

Sfatul meu este: daca ai ceva de spus, spune concret. Daca nu... verifica santul, ca acolo au invatat unii sa pescuiasca, si au facut-o bine, mai bine decat in fata tastaturii...
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Campionatul Mondial 2011 - Italia

Mesaj de miyagi »

Vali Vesa scrie:
miyagi scrie: ...Crezi ca e cazul sa ma inveti sau sa imi amintesti cum se sustine o teorie? ...
Pai hai, sa auzim teoria ta, ca deocamdata nu ai nimic de sustinut, pentru ca nu ai expus o teorie... La bla, bla, bla ne "bagam" imediat, daca e sa vorbim la concret...

Sfatul meu este: daca ai ceva de spus, spune concret. Daca nu... verifica santul, ca acolo au invatat unii sa pescuiasca, si au facut-o bine, mai bine decat in fata tastaturii...
Tocmai incepusem sa-mi prezint teoriile spre deosebire de unii care nu pescuiesc nici in santul din fata casei si nici pe tastatura insa te gasisi tu atotcunoscator, marele maestru emerit in prinsu` crapului sa ma cenzurezi si sa-mi vorbesti de bla, bla, bla. Un singur sfat am si eu. Numai pentru tine: pastreaza-ti sfaturile.
Cum am spus daca se doreste dezvoltarea subiectului il pot dezvolta insa atata timp cat apar "senatorii" ma retrag ca asa se pare ca se practica pe Crapmania. Sau daca e un subiect despre care s-a spus totul despre el mi s-ar putea spune intr-o alta maniera Vali.
Urban culture.

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Campionatul Mondial 2011 - Italia

Mesaj de Vali Vesa »

@miyagi,

scuze, dar tu ori nu intelegi ce citesti, ori esti dus... nu ti-am spus decat sa-ti expui teoria LA CONCRET! tu numesti asta teorie...???

...Parerea mea e ca potential exista, iar dotarile logistice pot fi procurate si adaptate pana la inceputul primei etape pe o serie de mai multe balti...
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Campionatul Mondial 2011 - Italia

Mesaj de miyagi »

Vali Vesa scrie:@miyagi,

scuze, dar tu ori nu intelegi ce citesti, ori esti dus... nu ti-am spus decat sa-ti expui teoria LA CONCRET! tu numesti asta teorie...???

...Parerea mea e ca potential exista, iar dotarile logistice pot fi procurate si adaptate pana la inceputul primei etape pe o serie de mai multe balti...
Pai si ce te-a deranjat la ideea asta de m-ai trimis sa pescuiesc in sant inca de la inceput? Ce te face pe tine sa-ti permiti sa ma consideri dus? Pozitia in APCR sau in Baricada? Daca e asa nu-i de mirare de ce a aparut si Liga care doreste sa faca acelasi lucru, asa au aparut scandalurile si se intretin. Mai schimbati-va bai baieti atitudinea ca vin niste vremuri in care lumea plateste sa aiba calitate nu cutume sau proaste obiceiuri.
p.s.Pentru linistea ta personala stiu o serie de balti care ar putea face subiectul discutiei si metoda de adaptare. Raspunsurile anterioare in schimb au fost de conjunctura.
Altfel spus Val are dreptate.
Urban culture.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”