Off topic - Extrudate

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Off topic - Extrudate

Mesaj de gabi1 »

ingerasdefoc scrie:Nu de coalizeaza nimeni fratica! :)) ,unii au o varsta..dar degeaba o au:)) prin faptul ca m a jignit de fapt a jignit si pe cei peste 15 oameni care m au contactat in privat.da nu inteleg dc nu indrazneste nimeni sa scrie pe forum!?
Aaaa se tem de artele martiale! :-))) wtf....
Ce sa-i faci, eu evit sa ma iau in betze cu un antrenor emerit cu centura neagra chiar daca este mai in varsta.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
ingerasdefoc
Mesaje: 321
Membru din: Mie Sep 14, 2011 13:59
Puncte: 0
Localitate: Botosani

Re: Off topic - Extrudate

Mesaj de ingerasdefoc »

gabi1 scrie:
ingerasdefoc scrie:Nu de coalizeaza nimeni fratica! :)) ,unii au o varsta..dar degeaba o au:)) prin faptul ca m a jignit de fapt a jignit si pe cei peste 15 oameni care m au contactat in privat.da nu inteleg dc nu indrazneste nimeni sa scrie pe forum!?
Aaaa se tem de artele martiale! :-))) wtf....
Ce sa-i faci, eu evit sa ma iau in betze cu un antrenor emerit cu centura neagra chiar daca este mai in varsta.
Emerit e un cuvant greu,un cuvant care pana acum ani de zile in urma multa lume nici nu stia ce inseamna asta...din cauza ca emeritii erau pe cale de disparitie!acum toti sunt emeriti:))dar degeaba..poti sa fii emeritul emeritilor...daca nu esti OM...esti zero!aaa dar eu nu vb acum de nea Cornel..ma refeream asa in general :))

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Off topic - Extrudate

Mesaj de gabi1 »

ingerasdefoc scrie:eu nu vb acum de nea Cornel..ma refeream asa in general :))
Asa da!
Esti pe drumul cel bun si nici nea Cornel nu este ranchiunos. :D
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
ingerasdefoc
Mesaje: 321
Membru din: Mie Sep 14, 2011 13:59
Puncte: 0
Localitate: Botosani

Re: Off topic - Extrudate

Mesaj de ingerasdefoc »

;)

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Off topic - Extrudate

Mesaj de gabi1 »

ingerasdefoc scrie:;)
Nu e de gluma, la JO de la Los Angeles i-a cantat imnul Romaniei si l-a felicitat Marilyn Monroe.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
ingerasdefoc
Mesaje: 321
Membru din: Mie Sep 14, 2011 13:59
Puncte: 0
Localitate: Botosani

Re: Off topic - Extrudate

Mesaj de ingerasdefoc »

:))) bine
daca nu i a cantat blonda "Happy Birthday Nea Cornele" degeaba :))))

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Off topic - Extrudate

Mesaj de cornelserbu »

shahjaban scrie:Cornel Serbu , mai opreste-te, ca deja devii jenant , oi fi tu sfatosul sfatosilor dar te rog eu .... iarta-ne !!!
scuza-ma daca te-am deranjat asa de tare, dar poti sa nu citesti...ce zici, esti in stare ???
apropo, nu sunt cornel serbu, sunt o clona :wink:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Off topic - Extrudate

Mesaj de petre iulian »

osc1or scrie:
ionut72 scrie:
Cati din voi stiu ca s-au castigat concursuri cu bile facute din mix ce continea 50% pelete macinate?
Cam cat de "inteligent" sa fii, sa cumperi peletele ca atare (pe care unii s-au chinuit sa le aduca in starea asta) si sa le macini ca sa le folosesti intr-un mix din care sa faci bile? :D
Si eu ma intreb... si chiar nu am auzit de concursuri castigate cu pelete macinate..
----------
eu stiu pe cineva care facea bile din pelete, dar de castigat nu am auzit :D
L-am `ars in concursuri cand cadea langa mine pana a renuntat la idee .... :lol:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
sebastis81
Mesaje: 136
Membru din: Vin Noi 21, 2014 23:55
Puncte: 0
Localitate: Targu Mures

Re: Off topic - Extrudate

Mesaj de sebastis81 »

Pb. cea mai mare este ca sa ajuns de la o intrebare nevinovata ( cred ca ati vazut pe forumul asta intrebari mult mai "idioate" ca asta , dar nu a dat nimeni cu pietre in utilizatorul respectiv), la niste jigniri care nu se cuvin intre sportivi ( ca toti incercam sa practicam sportul asta la nivel de profesionisti sau amatori nu conteaza), dar cu cea gresit asa de tare cel care a intrebat nu stiu, ca sa fie luat in vizor de Nea cel ....pescaru.La inceputul acestui topic cine naiba a vorbit de castigarea concursurilor pe baza de pelete ( nu inteleg cum sa ajuns in directia asta discutia, ca autorul nu vroia sa afle daca se pot castiga sau nu concursuri cu pelete). Sunt si eu deacord cu mamaliga noastra cea de toata zilele ca ii langa noi si la bine si rau, dar langa malai poate sa fie si pelete ( daca vrei desigur nu te forteaza nimeni). Credetima ca imi permit mult mai mult decat investesc in pescuit,
dar pescuesc cu senzori hakuyo de le D.M. si nu cu FOX, lansete baracuda si nu Shimano Tribal ( desi imi permit, dar nu merita ca pe balta nu ma duc nici la concurs si nici la parada modei), mulinetele sunt putin mai bune ca acolo pun eu baza, dar daca intelegeti nu asta conteaza, conteaza sa te simti bine cu pelete sau fara.
Deci acuma intrebarea mea este cu ce a gresit pescarul care a pus o intrebare despre pelete, ca sa i se raspunda asa ironic? ( ca a gresit cu linkul respectiv? El sia cerut scuze si sa conformat)
Mie nu imi vinea sa cred ca mai erau oameni care ii luau apararea "celui mai bun pescar " ( nu zic ca nui asa, dar asta nu ii da dreptul sa jigneasca).
ingerasdefoc nu te mai contrazice, ca nu merita, cine citeste primele postari ,credema ca te sustin ( suna parca suntem la Capatos :lol: ), dar parerea ta ii ca merita?
Mai bine cere inchiderea topicului asta ca nu ii demn de pescari.
Varog sa ma scuzati pt greseli ortografice ca am scriso asta dupa un botez ( a lui ficamea :D ) si chiar am baut .

gimi_mures
pescar de competitie
Mesaje: 1319
Membru din: Vin Apr 03, 2009 23:24
Puncte: 0
Localitate: Tg Mures

Re: Off topic - Extrudate

Mesaj de gimi_mures »

sebastis81 scrie:Pb. cea mai mare este ca sa ajuns de la o intrebare nevinovata ( cred ca ati vazut pe forumul asta intrebari mult mai "idioate" ca asta , dar nu a dat nimeni cu pietre in utilizatorul respectiv), la niste jigniri care nu se cuvin intre sportivi ( ca toti incercam sa practicam sportul asta la nivel de profesionisti sau amatori nu conteaza), dar cu cea gresit asa de tare cel care a intrebat nu stiu, ca sa fie luat in vizor de Nea cel ....pescaru.La inceputul acestui topic cine naiba a vorbit de castigarea concursurilor pe baza de pelete ( nu inteleg cum sa ajuns in directia asta discutia, ca autorul nu vroia sa afle daca se pot castiga sau nu concursuri cu pelete). Sunt si eu deacord cu mamaliga noastra cea de toata zilele ca ii langa noi si la bine si rau, dar langa malai poate sa fie si pelete ( daca vrei desigur nu te forteaza nimeni). Credetima ca imi permit mult mai mult decat investesc in pescuit,
dar pescuesc cu senzori hakuyo de le D.M. si nu cu FOX, lansete baracuda si nu Shimano Tribal ( desi imi permit, dar nu merita ca pe balta nu ma duc nici la concurs si nici la parada modei), mulinetele sunt putin mai bune ca acolo pun eu baza, dar daca intelegeti nu asta conteaza, conteaza sa te simti bine cu pelete sau fara.
Deci acuma intrebarea mea este cu ce a gresit pescarul care a pus o intrebare despre pelete, ca sa i se raspunda asa ironic? ( ca a gresit cu linkul respectiv? El sia cerut scuze si sa conformat)
Mie nu imi vinea sa cred ca mai erau oameni care ii luau apararea "celui mai bun pescar " ( nu zic ca nui asa, dar asta nu ii da dreptul sa jigneasca).
ingerasdefoc nu te mai contrazice, ca nu merita, cine citeste primele postari ,credema ca te sustin ( suna parca suntem la Capatos :lol: ), dar parerea ta ii ca merita?
Mai bine cere inchiderea topicului asta ca nu ii demn de pescari.
Varog sa ma scuzati pt greseli ortografice ca am scriso asta dupa un botez ( a lui ficamea :D ) si chiar am baut .
Domnule cred ca sti ce urmeaza, 2 dezbateri pe doua teme importante:
- greseli de ortografie
- consumul de alcool
Sau aceasta a si fost intentia? :D
C&R

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”