TEST NADE - SA VA VAD!

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

andrei vladeanu scrie:@pt toata lumea
cand am sa anunt rezultatele am sa tin cont de primul raspuns, nu si de parantezele in care ati scris:"poate sa fie si c, in cazul...."

ps ma bucur ca v-am starnit interesul cu acest test!
@Domnului Profesor Andrei Vladeanu
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

@Domnului Profesor Andrei Vladeanu

Va rog respectuos daca puteti sa-mi dezvaluiti si mie SURSA sau SURSELE de documentare care au stat la baza intocmirii acestui test,deoarece eu nici acum nu inteleg de ce fainurile din sange ,ficat sau carne nu au putere de atractie ,cu atat mai mult fainurile din lapte ,in special CASEINA DE ORICE TIP AR FI EA [CALCIU,RENNET CASEINA ,ACID CASEINA ]cand se stie foarte bine ca pe langa valoarea nutritiva foarte ridicata tot la fel de ridicata este si puterea de atractie ,aceasta faina [caseina ] impreuna cu bethaina avand rolul de a lasa bila sa respire formand acel norisor care este UCIGATOR PENTRU CRAP .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

@victor oana

" Ingredientele nutritive fundamentale includ proteinele lactice, pudrele din ou, fainurile de peste, soia, pudrele de sange si carne, alte prafuri care formeaza amestecul de baza si contribuie la valoarea nutritiva a nadei, dar a caror valoare de atractie proprie e limitata sau nula."

TIM PAISLEY
"Ce contine o nada"
The One Team

marin laurentiu
Mesaje: 626
Membru din: Mie Ian 31, 2007 20:57
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de marin laurentiu »

@ andei
toretic, daca folosesti CSL,care este scopul ,sa-l folosesti ca lichid nutritiv sau ca stimulator de gust????
sau cu alte cuvinte,daca iti dau o sticla de jack daniels o bei de ...foame sau o bei sa-ti starneasca apetitul de mici si de fripturi? :) :) :)

ps: sa nu-mi zici sa-ti dau jack-ul ca te gandesti tu cum o folosesti ....ca nu merge :lol:
doar cand vom taia ultimul pom,vom asfalta ultima palma de pamant si vom prinde ultimul peste,vom realiza ca nu putem manca...bani

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

marin laurentiu scrie:@ andei
toretic, daca folosesti CSL,care este scopul ,sa-l folosesti ca lichid nutritiv sau ca stimulator de gust????
sau cu alte cuvinte,daca iti dau o sticla de jack daniels o bei de ...foame sau o bei sa-ti starneasca apetitul de mici si de fripturi? :) :) :)

ps: sa nu-mi zici sa-ti dau jack-ul ca te gandesti tu cum o folosesti ....ca nu merge :lol:
:D
exemplul cu jack nu se potriveste in cazul nostru.
insa, ai observat tu ceva, aici se poate face o discutie.
CSL-ul nu este stimulator de gust, chiar daca tu zici ca daca bei o cinzeaca te apuca foamea :D
practic, CSL-ul este un lichid nutritiv cu proprietati atractante (nu atat de mari ca celebrele Miniamino sau Multimino).
poate ca asa trebuia sa scriu in intrebare, insa, prin eliminare, CSL-ul nu este nici ingredient nutritiv fundamental, nici stimulator de gust. prin urmare, raspunsul corect nu poate fi decat a
The One Team

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ Andrei Vladeanu

testul a fost supermisto si te rog sa mai bagi...era si mai misto, sau mai bine spus era mai usor pentru cei ce au raspuns, daca precizai ca pot fi unul sau mai multe raspunsuri corecte la o intrebare, mai ales pentru mine care nu stiu engleza si nu prea am avut de unde sa ma documentez...in rest iti repet, MAI BAGA !
Cornel Serbu
Friends Carp Team

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

andrei vladeanu scrie:@victor oana

" Ingredientele nutritive fundamentale includ proteinele lactice, pudrele din ou, fainurile de peste, soia, pudrele de sange si carne, alte prafuri care formeaza amestecul de baza si contribuie la valoarea nutritiva a nadei, dar a caror valoare de atractie proprie e limitata sau nula."

TIM PAISLEY
"Ce contine o nada"
@Domnului Profesor Andrei Vladeanu

Ca ziarist ,deontologia profesionala te obliga ca sursele de documentare sa fie de MINIMUM 3 [TREI ]

PENTRU COMPLETARE I-TI RECOMAND
1-1001 RETETE CULINARE -AUTOR SANDA MARIN
2 CULEGERE DE ALGEBRA -GHEBA :lol:
3-CULEGERE DE GHICITORI SI CIMILITURI -FOLCLORUL POPULAR :lol: :lol:

IN REST TOATE BUNE ,TE ROG SA CONTINUI DAR ,MAI CLAR SI MAI CONCIS DACA SE POATE .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

:D
ce bibliografie tare ai, nea victore!
cu un asemenea suport logistic cele 2 puncte obtinute de d-ta devin un rezultat mai mult decat notabil!
:D
The One Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

mai sunt nelamuriri cu privire la acest test, sau putem trece la testul nr.2?
The One Team

Avatar utilizator
Jack the Ripper
Mesaje: 148
Membru din: Joi Dec 21, 2006 16:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Jack the Ripper »

Sa auzim !!!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”