Tragedie la pescuit

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Tragedie la pescuit

Mesaj de gor965 »

DumiD scrie:
Iacob Cristian scrie: Dobitocul trebuie batut cum batea el bietul animal.Un specimen ca ala trebuie chinuit bine de tot si apoi eutanasiat.
..asta-i retinut si tu din toata povestea, cum batea ala calu'? ...ce ti-e si cu iubitorii astia...eu cu ei as incepe eutanasierile...
Pe bune, daca imi spui ca politia a deschis dosar penal calului, nu ma mir !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Peleianu
Mesaje: 92
Membru din: Sâm Sep 07, 2013 23:14

Re: Tragedie la pescuit

Mesaj de Peleianu »

eu am vazut un om care a intrat in apa sa salveze alti doi si care batea un cal ca sa il mane spre mal din fata pericolului. cine imbranceste un om ca sa il salveze de un camion ii face un bine, eu asa gandesc. calul a scapat...
nu pot sa judec un om care incearca sa ii ajute pe altii, chiar daca nu ia cele mai bune decizii din simplul motiv ca incearca si e singurul care o face. nici nu sunt convins ca nu face ce trebuie, nu mi se par imaginile clare, unii comentau pe hotnews ca a desfacut hamul animalului.

am o problema cu atitudinea cameramanului care a facut un film cu moartea celor 2 si a pus o muzica vesela pe fundal ... uita-ti-va pe hotnews sa il vedeti. dupa cum e filmat pare ca e din barca si ar fi cumplit sa te duci cu barca sa filmezi oameni care sa ineaca fara sa ii ajuti doar ca sa pui un film pe net.

Dan Aron
Mesaje: 155
Membru din: Vin Mar 25, 2011 12:55

Re: Tragedie la pescuit

Mesaj de Dan Aron »

fenomenul e cunoscut sub numele de selectie naturala. singuru pacat e ca handicapatul care a manat caruta a omorat doi oameni și a mai bătut și un prostovan. atat.
lipsa de interventie a cameramanului este foarte usor de inteles. credeti ca doi oameni mânați de panică se suie cuminței într-o bărcuță de 1-2 persoane ? vă zic eu sigur că răstoarnă barca, și se îneacă toți ca proștii.
cu bătutu calului nici nu vreau să încep. voi aveți impresia că înafară de o pișcătură zdravănă simte ceva ? hai să nu transformăm o știre despre o tragedie într-o campanie de omorâți prostu care dă cu bățu-n cal că așa e la modă.
sumar : doi amărâți înecați că n-au avut minte, un handicapat care i-a dus la moarte pentru că n-a avut minte, și un cameraman bătut că l-a mâncat în popou să se întoarcă la locul unei tragedii. ba unde mai pui că ultimii doi trăiesc cu conștiința încărcată că ar fi putut să facă ceva să fie altfel.
dumnezeu să-i ierte pe adormiți.
CS Senzor Team

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Tragedie la pescuit

Mesaj de gor965 »

Peleianu scrie:eu am vazut un om care a intrat in apa sa salveze alti doi si care batea un cal ca sa il mane spre mal din fata pericolului. .....
Domnu', ala care dadea in cal se angajase sa-i treaca in cealalta parte pe cei doi inecati cu cele doua carute ! La inceputul filmarii apa e pana la roata carutei din spate iar dobitocul supravietuitor indeamna calul s-o ia spre apa adanca, vizand si indemnandu-l inclusiv pe primul carutas spre malul opus ! Abia dupa ce s-a ales praful de toata "afacerea" lui s-a apucat sa inoate dupa cei cazuti din carute ! E o tragedie ca s-au inecat 2 oameni nevinovati si supravietuitorul pare sa aiba partea lui de vina !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
stasgutu
Mesaje: 326
Membru din: Joi Mai 23, 2013 20:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Tragedie la pescuit

Mesaj de stasgutu »

acuma sincer, toti cei 3 sint niste oameni prosti, dar prosti in cel mai adevarat sens al cuvantului. cum sa te apuci sa treci un rau ca Jiul stand in caruta? ei credeau ca calul ala e SuperHorse si inoata si poate si zboara pana pe malul celalat? si eu daca eram acolo si poate si filmam, nici eu nu ma aventuram sa incerc sa ii salvez, nu mi-as fi pus viata mea in pericol pentru doi prosti, mi-as fi pus viata in pericol daca stiam ca pot intradevar face fata, ca apa e destul de mica, curentul nu e puternic, dar din cate am vazut eu nu a fost chiar asa simplu. adevarat e, ca nu as fi filmat, si mai ales postat cu muzica aia pe fundal, aia e intradevar o golanie. dosar penal trebuie deschis celui care a supravietuit, pentru ca el era cel care mana calul, ceilalti doi erau pasageri in carute, este ca si cum ar fi facut accident e masina. e clar ca buna ziua.
Stas Gutu

Avatar utilizator
cea mai buna
Mesaje: 193
Membru din: Sâm Dec 19, 2009 23:23

Re: Tragedie la pescuit

Mesaj de cea mai buna »

In afara de un cal mult mai destept decât celelalte vertebrate din caruta, la TV sunt niste meciuri superbe! :mrgreen:
When nothing is sure, everything is possible.

florinw
Mesaje: 105
Membru din: Vin Noi 17, 2006 22:39
Puncte: 0

Re: Tragedie la pescuit

Mesaj de florinw »

si astia sint cei care voteaza in Romania,....

max-carpfishing
Mesaje: 151
Membru din: Lun Dec 05, 2011 22:34
Puncte: 0
Localitate: Roma

Re: Tragedie la pescuit

Mesaj de max-carpfishing »

Da...si sunt si multi ai-dracu!!! :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Tragedie la pescuit

Mesaj de cornelserbu »

DumiD scrie:
Iacob Cristian scrie: Dobitocul trebuie batut cum batea el bietul animal.Un specimen ca ala trebuie chinuit bine de tot si apoi eutanasiat.
..asta-i retinut si tu din toata povestea, cum batea ala calu'? ...ce ti-e si cu iubitorii astia...eu cu ei as incepe eutanasierile...
din pacate, calul ar fi singurul care n-are minte...tu, care sigur crezi ca ai, de ce nu incerci un suicid inainte de ai eutanasia pe altii :D
valabil si pentru primul "eutanasiant" :lol:
p.s. @ cea mai buna
si cine te tine sa te uiti la tv. ??? :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Tragedie la pescuit

Mesaj de DumiD »

cornelserbu scrie:
DumiD scrie:
Iacob Cristian scrie: Dobitocul trebuie batut cum batea el bietul animal.Un specimen ca ala trebuie chinuit bine de tot si apoi eutanasiat.
..asta-i retinut si tu din toata povestea, cum batea ala calu'? ...ce ti-e si cu iubitorii astia...eu cu ei as incepe eutanasierile...
din pacate, calul ar fi singurul care n-are minte...tu, care sigur crezi ca ai, de ce nu incerci un suicid inainte de ai eutanasia pe altii :D
valabil si pentru primul "eutanasiant" :lol:
p.s. @ cea mai buna
si cine te tine sa te uiti la tv. ??? :lol:
nu incerc un suicid pentru ca am multa treaba..spre exemplu sa scolesc prostimea care vede o tragedie la televizor si si compasiunea lor se indreapta catre o gloaba bicuita cand 2 metrii mai incolo 2 oameni mureau.tu de ce nu incerci un atac cerebral? intrebare retorica...n-ai cu ce

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”