Boilies readymade ieftin și bun

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

mihai stancu
Mesaje: 50
Membru din: Sâm Feb 09, 2013 16:33
Puncte: 0
Localitate: Titu

Re: Boilies readymade ieftin și bun

Mesaj de mihai stancu »

Eu cred ca cheia este sa reusesti sa faci o bila prinzatoare, competitiva, cat mai ieftin.

Aprob pozitiv :D
Ăsta e motivul pentru care ne-am apucat de rulat acasa, eram curios ce baga omul în bila, ca din saci de 20 kg de fainuri de soia și de peste trebuie sa te chinui puțin sa sari de 40 ron/kg.
Simplitatea este sofisticarea extrema.

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de osc1or »

Wpc 10% RR10% GLM5% si la partea lichida un feedstim 30ml, si o aroma cxmoore 10ml... deja trebuie sa te chinui sa nu il faci mai scump de 40 lei...

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Critic echilibrat

mihai stancu
Mesaje: 50
Membru din: Sâm Feb 09, 2013 16:33
Puncte: 0
Localitate: Titu

Re: Boilies readymade ieftin și bun

Mesaj de mihai stancu »

osc1or scrie:Wpc 10% RR10% GLM5% si la partea lichida un feedstim 30ml, si o aroma cxmoore 10ml... deja trebuie sa te chinui sa nu il faci mai scump de 40 lei...

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
WPC 7 ron, RR 7 ron, glm 10 ron, feedstim 8-9 ron.... cam ai dreptate, tre' sa furi ouăle :D .
Discutia a plecat de la bile readymade de 25 ron și a ajuns la caviar. Mie îmi ies bilele max 25 ron pe kg(le rulez eu fără bani :D ), nu folosesc aroma iar ca parte lichida melasa+csl+sos de soia. Am o baza fixa de 50% fainuri de legatura și volum iar cu restul mai jonglez în funcție de ce doresc.
Simplitatea este sofisticarea extrema.

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Boilies readymade ieftin și bun

Mesaj de Madalin Dirla »

Chiar Vladut spunea intr-un alt topic ca o bila buna iti iese pana in 20 lei/kg :wink:

Avatar utilizator
Sionut
Mesaje: 963
Membru din: Joi Dec 11, 2008 22:15
Puncte: 0
Localitate: Popesti

Re: Boilies readymade ieftin și bun

Mesaj de Sionut »

Madalin Dirla scrie:Chiar Vladut spunea intr-un alt topic ca o bila buna iti iese pana in 20 lei/kg :wink:
Eu nu cred, nici cu volumele cumparate de Senzor ; bine, mai depinde acum si ce se intelege prin bila buna.
CS APS

Avatar utilizator
CIB
Mesaje: 142
Membru din: Vin Dec 18, 2009 15:26
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Boilies readymade ieftin și bun

Mesaj de CIB »

La SIPCARP au boiliesuri, cei drept spun ca sunt pentru nadit, incepand cu 22.5 ron pana la 17 ron/kg in functie de cantitate pe care o comanzi. Sunt vreo 10 tipuri!

Avatar utilizator
Marian Cosereanu
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Sâm Noi 10, 2007 19:20
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Boilies readymade ieftin și bun

Mesaj de Marian Cosereanu »

In mare ai dreptate, dar nu cred totusi ca scoti o bila decenta in 15 lei cu tot cu parte lichida + oua/sirop de porumb...

O bila buna/prinzatoare (dupa parerea mea) home made iese undeva la 25-30 lei/kg.
Spun asta dupa o experienta de cateva sute de kg de bile productie proprie.

In cazul in care ai posibilitate sa aduci ingrediente de afara la cantitati mari, sau acces la preturi mai bune decat sunt in magazinele din tara, da, poate iesi bila si la 15 lei...[/quote]

Boiliesurile cu care pescuiesc în Delta mă costă sub 15 lei kg (cost de producție), bine partea lichidă este luată de la Senzor pe perioada târgurilor le super oferta, mixul este productie proprie.
Nume utilizator schimbat din gazaru

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”