Recomandari boilies ready-made

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Recomandari boilies ready-made

Mesaj de zfcristian »

Alex Matea scrie: @ Albert- daca doresti iti pot da eu toate informatille aici sau pe privat. :D
Poate dai informatiile aici si eu unul sunt interesat de produsele lui Frank W pentru sezonul 2012

Avatar utilizator
Alex Matea
Mesaje: 507
Membru din: Sâm Ian 30, 2010 17:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Recomandari boilies ready-made

Mesaj de Alex Matea »

Boiliesurile ready-made Fruit Smoothy- Sunt boiliesurile cu care a pescuit in mare parte Frank Warwick la Tancabesti, nadind si pescuind la carlig in majoritatea timpului cu ele. Sunt un fishmeal putin uleios, fara continuturi mari de seminte, in mare parte faina de peste. Sunt de culoare verzuie, au o aroma de peste marin, combinata cu o aroma de citrice ( lamaite cum le numeam eu), destul de pregnanta, sunt destul de moi pentru un boilies ready-made, pe tancabesti Frank a prins destul de bine, eu apoi le.am folosit pe Moara si am prins si acolo, pe Chiroiu 4 , nu am avut nici o trasatura la ele, iar pe Greaca am prins destul de bine, am pescuit in 2 partide de placere acolo de 24h in care am prins 4-5 pesti de peste 10kg in acele partide. Am fost si la concurs la cupa de toamna la greaca, unde nu am prins nici un peste la aceste boiliesuri, pe standul stanga cofetari, din cate am observat chiar daca Frank le recomanda pe toata perioada anului, eu spun ca pe timp rece din cauza uleiurilor din fainuri, nu prea sunt eficiente, pe timp de vara sunt ff bune.
Relish- sunt la fel tot fishmeal, acesta, putin mai uleios decat Fruit Smoothy, cu continut mare de krill, cu un miros pregnant marin,de culoare rosiatica, cu un continut de mirodenii si cu o aroma tot de mirodenii ( kurry si alte mirodenii de tip indian ), dupa parerea mea un boiles putin mai de selectie. Am pescuit doar pe Greaca cu ele in aceleasi partide ca si cu Fruit Smoothy, insa separat si am prins destul de bine cu ele, am prins la ele pe Greaca numai salonte, toate grasute :D. Dupa parerea mea sunt boiliesuri de calitate, acum depinde de perioada ( eu nu as pescuii cu ele pe timp rece ) si de balta pe care sunt pescuite. Un lucru care mie mi.a placut foarte mult de la Frank Warwick este lichidul Amino Tuna, cu un miros foarte tare de ton ( parca are ton lichid ), avand in compozitie multi aminoacizi, de culoare neagra si foarte dens, excelent pentru a imbiba stick mixurile sau orice pva inainte de aruncare.

Avatar utilizator
Alex Matea
Mesaje: 507
Membru din: Sâm Ian 30, 2010 17:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Recomandari boilies ready-made

Mesaj de Alex Matea »

Lichid:
Fişiere ataşate
rsz_dsc_2533.jpg
rsz_dsc_2533.jpg (197.63 KiB) Vizualizat de 1792 ori

Andrei Popescu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1096
Membru din: Vin Dec 11, 2009 12:13

Re: Recomandari boilies ready-made

Mesaj de Andrei Popescu »

Alex Matea scrie:Boiliesurile ready-made Fruit Smoothy- Sunt boiliesurile cu care a pescuit in mare parte Frank Warwick la Tancabesti, nadind si pescuind la carlig in majoritatea timpului cu ele. Sunt un fishmeal putin uleios, fara continuturi mari de seminte, in mare parte faina de peste. Sunt de culoare verzuie, au o aroma de peste marin, combinata cu o aroma de citrice ( lamaite cum le numeam eu), destul de pregnanta, sunt destul de moi pentru un boilies ready-made, pe tancabesti Frank a prins destul de bine, eu apoi le.am folosit pe Moara si am prins si acolo, pe Chiroiu 4 , nu am avut nici o trasatura la ele, iar pe Greaca am prins destul de bine, am pescuit in 2 partide de placere acolo de 24h in care am prins 4-5 pesti de peste 10kg in acele partide. Am fost si la concurs la cupa de toamna la greaca, unde nu am prins nici un peste la aceste boiliesuri, pe standul stanga cofetari, din cate am observat chiar daca Frank le recomanda pe toata perioada anului, eu spun ca pe timp rece din cauza uleiurilor din fainuri, nu prea sunt eficiente, pe timp de vara sunt ff bune.
Relish- sunt la fel tot fishmeal, acesta, putin mai uleios decat Fruit Smoothy, cu continut mare de krill, cu un miros pregnant marin,de culoare rosiatica, cu un continut de mirodenii si cu o aroma tot de mirodenii ( kurry si alte mirodenii de tip indian ), dupa parerea mea un boiles putin mai de selectie. Am pescuit doar pe Greaca cu ele in aceleasi partide ca si cu Fruit Smoothy, insa separat si am prins destul de bine cu ele, am prins la ele pe Greaca numai salonte, toate grasute :D. Dupa parerea mea sunt boiliesuri de calitate, acum depinde de perioada ( eu nu as pescuii cu ele pe timp rece ) si de balta pe care sunt pescuite. Un lucru care mie mi.a placut foarte mult de la Frank Warwick este lichidul Amino Tuna, cu un miros foarte tare de ton ( parca are ton lichid ), avand in compozitie multi aminoacizi, de culoare neagra si foarte dens, excelent pentru a imbiba stick mixurile sau orice pva inainte de aruncare.
Solubile se preteaza mai mult pentru apa rece. din cate stiu Alex la Greaca toate trasaturile le ai avut la pasta solubila si ai condus concursul ceva timp sau mai bine zis pana vecinul de stand a aruncat 15kg de boilies in apa.
Referitor la Pop Up-uri as dori cei care le au folosit sa intre si sa isi spuna parerea. :wink: :wink: daca as face eu asta sa nu se considere reclama.
Albert saitul este gata te asteapta :D :D
Iar Amino tuna este un lichid insolubil in apa daca o sa il folositi veti vedea diferenta de trasatura intre o montura cu saculet normal si una cu un saculet inmuiat in Amino tuna sau Salmon.
Pesti, nu povesti !!!

http://www.meetcarp.ro
http://www.bestfivecarp.com
http://www.cpk.ro



Nume utilizator schimbat din toto `U`C

Avatar utilizator
Alex Matea
Mesaje: 507
Membru din: Sâm Ian 30, 2010 17:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Recomandari boilies ready-made

Mesaj de Alex Matea »

Da, corect pasta si plastice cu pasta. :D
In loc de 15, au fost vreo 25kg cu tot cu bulgari. :lol:

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Recomandari boilies ready-made

Mesaj de zfcristian »

@ Alex Matea : ms de info !
Alex Matea scrie:Da, corect pasta si plastice cu pasta. :D
In loc de 15, au fost vreo 25kg cu tot cu bulgari. :lol:
Vecinii de stand au fost cei de la Magic Bait nu ? de au dat cu catapulta ?
Nu uita ca intre timp si cei de au iesit pe final pe locul 2 au luat 2 pesti mari, a contat si cine dupa ce a pescuit , pana la urma locul 1 la greaca a fost castigat numai cu ciortani

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2299
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Recomandari boilies ready-made

Mesaj de Albert »

Alex Matea scrie:@ popescu- Multumesc pentru informatii.
@ Albert- daca doresti iti pot da eu toate informatille aici sau pe privat. :D
Scrie-le aici, e on-topic plus ca, atunci cand vine vorba de informatii, urasc privatul. :)
Later edit:
Amu' am vas't ca ai si raspuns, mersic.
Bun, am inteles despre ce-i vorba.La Frank Warwick Baits exista vreun birdfood in oferta pe care sa-l recomanzi?..pentru ca d-asta mi s-a pus mie pata pe Quest Baits.E un pitic de-al meu legat de fainile carnoase pe care nu-l dezvolt aici :lol:
@Toto...mai aveti mult de munca la site si tu stii asta :wink: ..da' nu-i bai, important e ca l-ati relansat..incet.incet ajungeti la zi cu el...sper :lol: Pana atunci sigur va fac o vizita doua la magazin :)

Avatar utilizator
pycostef
Mesaje: 590
Membru din: Mar Dec 08, 2009 15:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Recomandari boilies ready-made

Mesaj de pycostef »

menzoco scrie:
pycostef scrie:Va multumesc frumos pt rasp...pe 1016 am mers si eu anul trecut (si voi merge si anul asta) si am avut caputuri de peste 7 kg la Solacolu, iar pe Greaca intr-adevar merge Dynamite (Fresh Squid,Octopus and Black Pepper)...fire intinse
stefane suna-ma sa vr zilele astea.
Da Mihai, o sa te sun cat de curand :D
<*)))))><{
Ene Stefan

Avatar utilizator
Lucian Manea
Mesaje: 695
Membru din: Lun Ian 31, 2011 15:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Recomandari boilies ready-made

Mesaj de Lucian Manea »

Monster Pursuit pe Greaca mi-au adus cea mai mare satisfactie. E adevarat ca nu am prins cei mai mari pesti la aceste bile, dar din punct de vedere al raportului densitate/calitate (7-9 kg bucata) au fost nr 1 pt mine anul trecut (vara, cu apa scazuta). Mi s-au parut niste bile foarte selective.
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food

george n
Mesaje: 43
Membru din: Vin Ian 25, 2013 23:42

Re: Recomandari boilies ready-made

Mesaj de george n »

Ce parere aveti de boiliesurile The Crave de la Dynamite baits? ce-i drept nu prea a fost timp de pescuit dar...daca sunt pareri?

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”