Populare Pleasa 800 bucati Crapi 5-10 kg !!!!! ??????

http://www.laculpleasa.ro

Moderator: THL

Încuiat
Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Populare Pleasa 800 bucati Crapi 5-10 kg !!!!! ??????

Mesaj de arsinel »

Vladut Mateianu scrie:Momentan balta deschisa pescuitului are 4 ha,dar mai sunt cateva bazine(tot micute) si sunt planuri sa se sparga digurile si sa ramana un bazin de circa 20 ha.

Referitor la pesti, intr-adevar este densitate de peste, in mai multe bazine, la primavara vom vedea si ce pesti sunt ! (ca marime) :wink:
Asa stiam si eu, ca sunt 3 bazine si vrea sa le sparga sa faca unul singur dar avand in vedere vremea si timpul ramas pana in marie cand sper sa se desghete nu stiu daca mai are timp sa sparga si apoi sa amenajeze locurile (standuri) de pescuit .
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: Populare Pleasa 800 bucati Crapi 5-10 kg !!!!! ??????

Mesaj de Victoras Petcu »

Vladut Mateianu scrie:Momentan balta deschisa pescuitului are 4 ha,dar mai sunt cateva bazine(tot micute) si sunt planuri sa se sparga digurile si sa ramana un bazin de circa 20 ha.

Referitor la pesti, intr-adevar este densitate de peste, in mai multe bazine, la primavara vom vedea si ce pesti sunt ! (ca marime) :wink:

Sakal a scris:

"Sa populat cu Crap in valoare de 50 000 Euro,stiu sigur ca prietenul meu Saky de la Arad a dus pestele !!!!!!!!"

Vladute unde a fost bagat atit crap ?
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Populare Pleasa 800 bucati Crapi 5-10 kg !!!!! ??????

Mesaj de Vladut Mateianu »

Nu stiu, cred ca sunt doar zvonuri..... 50.000 euro inseamna circa 20 de tone de crap, eu nu stiu nimic de asemenea populare... :roll:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Populare Pleasa 800 bucati Crapi 5-10 kg !!!!! ??????

Mesaj de popescu59 »

Ps
Sa populat cu Crap in valoare de 50 000 Euro,stiu sigur ca prietenul meu Saky de la Arad a dus pestele !!!!!!!!

ps 2
Pleasa va fi cea mai tare balta din jurul Bucurestiului !!!!


Fratilor chiar nu mai stim ce insemna baniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii. Sa o luam in ordine s-a scris ca s-a populat cu 800 buc crap intre 5-10kg
si mai jos a scris un domn care le are cu sumele ca au bagat peste in valoare de 50.000 eu.
800 buc x sa zicem media 7 kg inseamna 5,6 tone sau mai frumos 6000 kg peste corect???
Hai sa va spun cam cit este pretul la en gros crap intre 5-8 kg in jur de 3 eu kg deci 6000 kg x 3 inseamna 18.000 eu sa zicem 20.000 eu pina la 50.000 nu e prea mare diferenta ,SERIOS unii chiar ne cred ca mai suntem la gradinita .
pina la 50.000 eu mai are de bagat cam 10 -12 tone de peste .
AM uitat imi cer scuze ca aici suntem pe un site de PESCARI si orice discutie aici este cel putin dublata .
In conditiile astea cu siguranta in 2012 va fi cea mai tare balta din jurul Bucurestiului DAR LA DISCUTII UMFLATE .
Puteti vedea balta de curind s-a facut o emisiune la Mincinosii si veti vedea ce potential are balta in primul rind cum arata , ca ce este sub apa doar cel de sus stie.

popa viorel
Mesaje: 84
Membru din: Mie Sep 21, 2005 10:54

Re: Populare Pleasa 800 bucati Crapi 5-10 kg !!!!! ??????

Mesaj de popa viorel »

Am scapat de un Popescu si acum am dat de altul ! :mrgreen: Ambii cu aceiasi boala , sa intervina cu tupeu in toate topicurile sa le faca praf. :oops:

Fratioare, daca ai ceva cu Mincinosii scrie la ei pe site ce te framanta si nu mai umple forumul asta de postari meschine tipice oamenilor cu scoala putina. De unde esti de fel ?

simion.soare
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mar 08, 2011 20:04

Re: Populare Pleasa 800 bucati Crapi 5-10 kg !!!!! ??????

Mesaj de simion.soare »

popescu59

de unde sti tu cat a platit omul pe kg de crap ? faci niste afirmatii nefondate si partinitoare, se pare ca le sti tu pe toate. sau vrei sa te promovezi ?

Avatar utilizator
Bogdan Buzatu
Pescar de competitie
Mesaje: 280
Membru din: Mie Feb 28, 2007 11:25
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Populare Pleasa 800 bucati Crapi 5-10 kg !!!!! ??????

Mesaj de Bogdan Buzatu »

popescu59 scrie:Hai sa va spun cam cit este pretul la en gros crap intre 5-8 kg in jur de 3 eu kg
Va rog sa-mi dati si mie sursa dvs de crap la pretul asta....Vreau si eu cateva tone!!!
Bogdan Buzatu
C.S. OLTENIA FISHING
Nume utilizator schimbat din bogdan b.

Avatar utilizator
THL
Mesaje: 449
Membru din: Dum Noi 22, 2009 19:05
Puncte: 0

Re: Populare Pleasa 800 bucati Crapi 5-10 kg !!!!! ??????

Mesaj de THL »

Ca sa nu va mai certati aiurea, mai bine vedeti aici:

http://www.mincinosii.ro/index.php?opti ... uarie-2012


Si aveti putintica rabdare, pana la 1 mai veti avea o surpriza de proportii!

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Populare Pleasa 800 bucati Crapi 5-10 kg !!!!! ??????

Mesaj de arsinel »

popa viorel scrie:Am scapat de un Popescu si acum am dat de altul ! :mrgreen: Ambii cu aceiasi boala , sa intervina cu tupeu in toate topicurile sa le faca praf. :oops:

Fratioare, daca ai ceva cu Mincinosii scrie la ei pe site ce te framanta si nu mai umple forumul asta de postari meschine tipice oamenilor cu scoala putina. De unde esti de fel ?
Este din Alexandria si este ,,regele'' pescuitului cu navomodel :wink:
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: Populare Pleasa 800 bucati Crapi 5-10 kg !!!!! ??????

Mesaj de Genes Florin »

o balta cu mare medie de crap, nu se naste cu una cu doua.
sa fim seriosi, MV2 si TANCABESTI raman reginele pescuitului sportiv, sa nu uitam si SARULESTIUL care este o balta de necontestat in pescuitul la crap.
povesti ascultam cu totii.... :wink:
Balta Puiesti

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “PLEASA”