Pleasa - jud Prahova

http://www.laculpleasa.ro

Moderator: THL

Încuiat
Avatar utilizator
stress
pescar de competitie
Mesaje: 1056
Membru din: Lun Aug 24, 2009 8:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pleasa - jud Prahova

Mesaj de stress »

Madalin 88 scrie:as dorii daca poate sa imi spuna si mie cineva cum sunt pozitionate pontoanele 11 12 13 14 la pleasa...eventual daca ar putea sa imi zica unde gasesc o poza ceva
sunt pozitionate spre gard. ai in fata copacii si gardul.
stefan avram

Avatar utilizator
Madalin 88
Mesaje: 733
Membru din: Mar Iul 06, 2010 14:01

Re: Pleasa - jud Prahova

Mesaj de Madalin 88 »

ma intereseaza daca stau pe 14 am cum sa ma incurc cu 15 sau 13 daca dau in fata sau daca stau pe 11 ma incurc cu 12 sau 10 ?
Prinde,pastreaza dar si ELIBEREAZA !!!!
FIELDTESTER SENZOR PLANET
www.snz.ro

Avatar utilizator
stress
pescar de competitie
Mesaje: 1056
Membru din: Lun Aug 24, 2009 8:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pleasa - jud Prahova

Mesaj de stress »

Madalin 88 scrie:ma intereseaza daca stau pe 14 am cum sa ma incurc cu 15 sau 13 daca dau in fata sau daca stau pe 11 ma incurc cu 12 sau 10 ?
14 cu 15 nu se incurca, cel putin eu nu am facut-o
iar 11 nu se incurca cu 12 sau 10 deloc.
stefan avram

Avatar utilizator
THL
Mesaje: 449
Membru din: Dum Noi 22, 2009 19:05
Puncte: 0

Re: Pleasa - jud Prahova

Mesaj de THL »

Tactica si rezultate

http://www.laculpleasa.ro/index.php/nou ... -rezultate
Ionut Militaru - Pleasa.jpg
Ionut Militaru - Pleasa.jpg (104.38 KiB) Vizualizat de 1485 ori

Avatar utilizator
otto_ph
Mesaje: 417
Membru din: Mie Feb 29, 2012 12:33
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: Pleasa - jud Prahova

Mesaj de otto_ph »

Madalin 88 scrie:ma intereseaza daca stau pe 14 am cum sa ma incurc cu 15 sau 13 daca dau in fata sau daca stau pe 11 ma incurc cu 12 sau 10 ?
te poate incurca 13 daca dai drept, el este pozitionat un pic perpendicuar spre tine( standul 14). poti sa dai un pic dreapta spre 15 ca sa nu va incurcati. intra pe sait la balta Pleasa si acceseaza LIVE CAM da-i din cursor si vezi standurile si activitatea pe balta in direct. Salut si fir intins
Viata este de unica folosinta, n-o cauta la 38!

- Otto Fishing Team -

macara88
Mesaje: 367
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:28
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Pleasa - jud Prahova

Mesaj de macara88 »

Balta are peste , insa in perioada asta este foarte cald si cum apa are o adancime de doar 1 M pestele este tot la suprafata apei ( la Pleasa inca nu au sistem de oxigenare al apei)si nu te poti gandi la capturi mai mari decat niste ciortani de 700 g ( in perioada de canicula )
Eu unul am fost duminica asta pe Pleasa si am prins in 8h 3 ciortani la 600-700 g . Nimeni de pe balta nu prindea crap. La ora 12 , jumatate de balta era goala , deoarece oameni vazand ca nu se prinde au plecat .
P.S In balta Pleasa este permis scaldatul ?? Pe locul 17 duminica trecuta se scaldau oameni aia in draci si NIMENI nu le-a facut observatie .

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Pleasa - jud Prahova

Mesaj de eugen dragnea »

Incep sa ma indoiesc de administrarea acestei balti din ce vad in ultimele postari si din ce aud de la cunoscuti.Dar cum cel mai corect este sa te convingi singur o sa fac o prima partida pe Pleasa de cand a fost preluata de actuala administratie si o sa revin cu detalii.
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
Madalin 88
Mesaje: 733
Membru din: Mar Iul 06, 2010 14:01

Re: Pleasa - jud Prahova

Mesaj de Madalin 88 »

am fost si eu duminica si nu am avut nici o trasatura ...din 3 insi care am fost doar unul dintre noi a prins un ciortanel de max 1 kg .....in opinia mea balta este foarte aglomerata din punct de vedere al pontoanelor ...de exemplu noi am stat pe pontoanele 11 si 12 iar dupa 12 daca lansezi in fata dai peste firele celui care sta pe pontonul 13 si chiar 14 iar dupa pontonul 11 ai toate sansele sa te agata cu pontonul 14-15 si posibil ca pestele sa nu suporte presiunea unei balti aglomerate (atatea fire ace momeli in apa )...asta cu apa de 1 m intradevar este o foarte mare problema ...noi la pontonul 11 aveam apa la 1 m de ponton de max jumate de metru si am dat cu markerul si de la ponton in fata 50 m numai agatura felicitari insa ptr umbrele si bar
P.S. eu nu am vazut pe nimeni ca face baie
Prinde,pastreaza dar si ELIBEREAZA !!!!
FIELDTESTER SENZOR PLANET
www.snz.ro

Avatar utilizator
Madalin 88
Mesaje: 733
Membru din: Mar Iul 06, 2010 14:01

Re: Pleasa - jud Prahova

Mesaj de Madalin 88 »

din ce vad in frumoasa emisiune care o face teo acolo cred ca se duce numai in timpul saptamanii cand balta este goala si nu mai este asa mare presiune ...as vrea sa vad o emisiune facuta in week end sa vedem cum se poarta pestele si daca mai trage asa bine !!!
Prinde,pastreaza dar si ELIBEREAZA !!!!
FIELDTESTER SENZOR PLANET
www.snz.ro

Avatar utilizator
THL
Mesaje: 449
Membru din: Dum Noi 22, 2009 19:05
Puncte: 0

Re: Pleasa - jud Prahova

Mesaj de THL »

Reusita pe doua planuri

http://mincinosii.ro/index.php?option=c ... ua-planuri
Cristian Ocnaru - 1.jpg
Cristian Ocnaru - 1.jpg (134.98 KiB) Vizualizat de 1959 ori

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “PLEASA”