BLACK FRIDAY la Famous fishing Brands

Anunturi de vanzare, cumparare sau inchiriere scule de pescuit second hand. Bisnita interzisa!

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

mihnea bh
Mesaje: 45
Membru din: Lun Noi 19, 2012 21:12

Re: BLACK FRIDAY la Famous fishing Brands

Mesaj de mihnea bh »

aditzzu scrie:si gata reducerea daca socotesti drumul! :lol: adica eu din ARAD :(
Depinde ce doresti ! La mine se merita... Poate mai gasesc si un cort Senzor 2 Navigator , un spomb , un spod, un sac de dormit bun !

Avatar utilizator
CLAUMAR PESCAR
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 500
Membru din: Dum Sep 06, 2009 9:46

Re: BLACK FRIDAY la Famous fishing Brands

Mesaj de CLAUMAR PESCAR »

Bineinteles pe Iohan il vom primi cu tuica dar fara prajituri.

aditzzu
Mesaje: 105
Membru din: Dum Aug 05, 2012 21:59

Re: BLACK FRIDAY la Famous fishing Brands

Mesaj de aditzzu »

mihnea bh scrie:
aditzzu scrie:si gata reducerea daca socotesti drumul! :lol: adica eu din ARAD :(
Depinde ce doresti ! La mine se merita... Poate mai gasesc si un cort Senzor 2 Navigator , un spomb , un spod, un sac de dormit bun !
sa-mi spui daca s-a meritat!

Avatar utilizator
CLAUMAR PESCAR
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 500
Membru din: Dum Sep 06, 2009 9:46

Re: BLACK FRIDAY la Famous fishing Brands

Mesaj de CLAUMAR PESCAR »

LISTA REDUCERILOR BLACK FRIDAY!!!!!!!!!
VALABIL SI PE ONLINE PT COMENZI MAI MARI DE 200LEI!!!!!

REDUCEREA SE VA CALCULA DE LA PRETUL AFISAT DUPA PLASAREA COMENZII SI VETI FI CONTACTAT TELEFONIC PENTRU CALCULUL FINAL.
Fişiere ataşate
REDUCERI_BLACK_FRIDAY.jpg
REDUCERI_BLACK_FRIDAY.jpg (188.27 KiB) Vizualizat de 1020 ori

Liviu_H
Mesaje: 204
Membru din: Lun Feb 06, 2012 21:20
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: BLACK FRIDAY la Famous fishing Brands

Mesaj de Liviu_H »

Daca Iohann intra in magazin, sa nu ii vindeti foarfeci sau alte accesorii taietoare.
...prietenii stiu de ce...

al crapone
Mesaje: 734
Membru din: Vin Sep 28, 2012 15:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: BLACK FRIDAY la Famous fishing Brands

Mesaj de al crapone »

Ca de obicei, notiunea de Black Friday este prost inteleasa/aplicata pe la noi. In mod normal, aceasta inseamna reduceri foarte mari, uneori pana la excluderea adaosului comercial. 40-50 % sau chiar mai mult.
Ma uit pe lista afisata si constat ca reducerea de 50 % se aplica numai la doua dintre branduri, si alea care au in special produse de care oricum nu mai are nimeni nevoie acum... In rest, 10-12 % la zeci de branduri, asta inseamna ceva insignifiant, avand in vedere adaosurile practicate si preturile oricum mari de la producator. In fine, noroc ca am avut drum pe acolo, altfel as fi trecut la capitoul pierderi banii de taxi, daca ma duceam special pentru cumparaturi.

Avatar utilizator
CLAUMAR PESCAR
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 500
Membru din: Dum Sep 06, 2009 9:46

Re: BLACK FRIDAY la Famous fishing Brands

Mesaj de CLAUMAR PESCAR »

Idee inteleasa prost doar de tine. Noi am facut niste reduceri si nu am obligat pe nimeni sa cumpere ceva sau sa cheltuie bani pe taxi(daca nici nu ai masina iti dai seama cam cati bani ai de cheltuit). De aceea am si afisat reducerile pe brandu-ri ca sa poata omul sa isi faca socoteala daca ii comvine sa se deplaseze sau nu, dar cei mai multi clienti placandu-le aceasta idee. La multe branduri sa stii ca adaosul comercial a fost exclus ex Fox, Shimano, Solar etc

Avatar utilizator
iohann
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 3183
Membru din: Dum Noi 01, 2009 11:06
Puncte: 0

Re: BLACK FRIDAY la Famous fishing Brands

Mesaj de iohann »

Liviu_H scrie:Daca Iohann intra in magazin, sa nu ii vindeti foarfeci sau alte accesorii taietoare.
...prietenii stiu de ce...
nici nu e nevoie,vin pregatit cu niste benzina,sticle si cateva carpe :D

al crapone
Mesaje: 734
Membru din: Vin Sep 28, 2012 15:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: BLACK FRIDAY la Famous fishing Brands

Mesaj de al crapone »

Draga Claumar Pescar,

Pai vad ca te cam contrazici in afirmatii... faptul ca ati facut niste reduceri nu inseamna automat Black Friday. Eu asta am contestat, faptul ca spiritul Black Friday, acela de "sarbatoare a reducerilor masive", a fost denaturat, nu faptul ca voi ati facut reduceri. E treaba voastra ce si cu cit vindeti, nu va obliga nimeni sa faceti vreo reducere. Si nici n-am afirmat ca ati fi obligat pe cineva sa cumpere de la voi, n-a fost nicio acuza in postarea mea, ci doar o constatare. Iar la faza cu masina, ai dat cu bita-n balta... Un rationament de om simplu, o logica santieristica si o atitudine cvasigeneralizata in acel magazin... Daca totusi te intereseaza, cu banii pe care i-as fi dat pe o masina mi-am cumparat carti, macar astea m-au ajutat sa nu fac 18 greseli ortografic/gramaticale intr-un text de 3 rinduri... Spor la reduceri!

Valentin Lica
Mesaje: 27
Membru din: Vin Feb 06, 2009 20:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: BLACK FRIDAY la Famous fishing Brands

Mesaj de Valentin Lica »

al crapone scrie:Draga Claumar Pescar,

Pai vad ca te cam contrazici in afirmatii... faptul ca ati facut niste reduceri nu inseamna automat Black Friday. Eu asta am contestat, faptul ca spiritul Black Friday, acela de "sarbatoare a reducerilor masive", a fost denaturat, nu faptul ca voi ati facut reduceri. E treaba voastra ce si cu cit vindeti, nu va obliga nimeni sa faceti vreo reducere. Si nici n-am afirmat ca ati fi obligat pe cineva sa cumpere de la voi, n-a fost nicio acuza in postarea mea, ci doar o constatare. Iar la faza cu masina, ai dat cu bita-n balta... Un rationament de om simplu, o logica santieristica si o atitudine cvasigeneralizata in acel magazin... Daca totusi te intereseaza, cu banii pe care i-as fi dat pe o masina mi-am cumparat carti, macar astea m-au ajutat sa nu fac 18 greseli ortografic/gramaticale intr-un text de 3 rinduri... Spor la reduceri!
Nu stiu ce carti v-ati cumparat d-voastra, dar in limba romana "cit" se scrie "cat", "bita" se scrie "bata", iar "rinduri" se scrie "randuri".

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Marele Bazar”