OPEN TANCABESTI 14-18 AUGUST 2007

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Parerea mea este ca si organizatorii de concursuri incurajeaza aceste stiluri de nadire in competitie ( porumb ) datorita numarului mare de echipe inscrise , care obligatoriu aduc si bani la organizatori . Vrem nu vrem , ne plece sau nu ne place , pescuit de competite inseamna pescuit cu boilies si de aici incolo s-ar putea duce o discutie pertinenta cu privire la ccea ce inseamna echipe noi , pescuit cu porumb , etc la o competitie gen Darvari sau Hobaia . Pe Tincabesti e blasfemie ! :lol: Ma opresc aici .
Ultima oară modificat Lun Aug 20, 2007 20:03 de către EX-UL, modificat de 2 ori în total.

Avatar utilizator
George Slave
Mesaje: 168
Membru din: Dum Aug 19, 2007 13:57

Mesaj de George Slave »

Andrei_crapar eu te-am intrebat pe ce loc ai pescuit in acest concurs nu pe unde ai pescuit pentru ca ma gandeam de ce nu ai auzit petrecerea care a avut loc pe lac ? Daca erai acolo poate intelegeai altfel datele problemei.

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

Val Pangica jr scrie: pescuit cu porumb , etc la o competitie gen Darvari sau Hobaia . Pe Tincabesti e blasfemie ! :lol: Ma opresc aici .
Poti sa nu te opresti si te rog sa DEZVOLTI ,pentru ca nu prea am inteles unde vrei sa ajungi .[BATE SAUA SA PRICEAPA IAPA ] :idea: :idea:
Media de greutate a crapului este mult mai mare la Darvari decat pe oricare balta de competitie ,Tancabestiul avand o densitate mult mai mare de peste decat Darvariul dar ,trebuie tinut cont de adancimea si volumul de apa dintre cele 3 lacuri de care ai pomenit .
Cat despre porumb ,te asigur ca nu ai nici o sansa la Darvari ,oricum ar fi preparat :!:

ps.Ce inseamna BLASFEMIE in contextul scris de tine :?: :?:







CEA MAI MARE REALIZARE A DIAVOLULUI A FOST ACEEA CA A CONVINS LUMEA CA NU EXISTA
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ Andrei

Bai tata, la cupa cupelor si anul trecut si anul asta am stat langa porumbari si m-am uitat la ei cum castiga...mi-au scos peri albi, dar asta nu ma poate face sa fiu de acord cu interzicerea porumbului...eu sunt mai de moda veche, am trait mult pe vremea interzicerilor si ma calca pe nervi cand aud ca ceva este interzis. Sper sa-ti dai seama acum de ce am folosit tonul ala. Cred ca pana la urma o sa facem niste bile care sa anihileze nadirea masiva cu porumb, fiindca daca tot interzicem si aia si aia oare unde-o sa ajungem ?
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Mesaj de petre iulian »

cornelserbu scrie:@ Andrei

Bai tata, la cupa cupelor si anul trecut si anul asta am stat langa porumbari si m-am uitat la ei cum castiga...mi-au scos peri albi, dar asta nu ma poate face sa fiu de acord cu interzicerea porumbului...eu sunt mai de moda veche, am trait mult pe vremea interzicerilor si ma calca pe nervi cand aud ca ceva este interzis. ?


da mai ales anul asta :D DATA VIITOARE POATE VA GANDITI CA poate cadeti tot pe un loc in care CTENO face legea...

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Eu propun sa se interzica participarea in competitii de crap a persoanelor trecute de 50 de ani :!:
Si asta ptr ca nu vreau ca din cauza caldurii, a tensiunii sau alcolului numele concursului sa se transforme in MEMORIALUL .... ...... , dupa numele celui care a trecut in nefiinta :!: :D Iar apoi sa fie ridicat post mortem la rangul de MAESTRU.....
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

@Vladut,

:evil: :evil: :evil:
muta si tu "bariera" mai sus :lol:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
a1mer
Mesaje: 250
Membru din: Sâm Mar 17, 2007 2:31
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de a1mer »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Trofim Cristian

CS Green Lake

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

oanavictor scrie:
Val Pangica jr scrie: pescuit cu porumb , etc la o competitie gen Darvari sau Hobaia . Pe Tincabesti e blasfemie ! :lol: Ma opresc aici .
Poti sa nu te opresti si te rog sa DEZVOLTI ,pentru ca nu prea am inteles unde vrei sa ajungi .[BATE SAUA SA PRICEAPA IAPA ] :idea: :idea:
Media de greutate a crapului este mult mai mare la Darvari decat pe oricare balta de competitie ,Tancabestiul avand o densitate mult mai mare de peste decat Darvariul dar ,trebuie tinut cont de adancimea si volumul de apa dintre cele 3 lacuri de care ai pomenit .
Cat despre porumb ,te asigur ca nu ai nici o sansa la Darvari ,oricum ar fi preparat :!:

ps.Ce inseamna BLASFEMIE in contextul scris de tine :?: :?:

CEA MAI MARE REALIZARE A DIAVOLULUI A FOST ACEEA CA A CONVINS LUMEA CA NU EXISTA
Blasfemie inseamna ca aici pe Tincabesti , poti sa prinzi captura vietii tale si majoritatea pescarilor vin dupa piese si dulapi . Ca sa-ti axezi strategia de pescuit pe porumb mi se pare aiurea , pentru ca pestele este super educat pe boilies . Din punctul meu de vedere Tincabestiul ofera cele mai mari sanse de a prinde constant peste mare ( si aici ma refer la 13-20 kg ) . Sa nu uitam ca pe Tincabesti se prinde practic la orice concurs un numar de 3-4 crapi trecuti de 20 kg .
Si daca e sa o luam pe medie - la concursuri - la Peris acum vreun 1 an media era de vreo 7 kg . Nu stiu sa se mai fi inregistrat acest scor pe nici o balta , dar iarasi comparam mere cu pere .

vijeliosul
Mesaje: 311
Membru din: Lun Feb 20, 2006 1:26
Puncte: 0
Localitate: balta
Contact:

Mesaj de vijeliosul »

hai sa incercam sa destindem un pic atmosfera cu ceva poze de la concurs.....cam tarziu dar....... :oops: :twisted:


Imagine
prind cat prind si cand nu mai prind inseamna ca am secat lacul :)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”