CN 2013

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: CN 2013

Mesaj de gor965 »

gabisandu scrie:..........
......... Sa ne intelegem, daca AGVPS ramane fara toti pescarii si raman doar cu vanatoare, tot ei vor delega la CM...........
Eu m-as mira de treaba asta ! ...cum de altfel, m-as mira sa nu-si respecte propriul statut ! Acolo scrie clar cine sunt membrii (natiunile), de cine sunt reprezentati (federatiile reprezentative la nivel national) si cine are voie sa participe la competitiile lor (orice pescar, membru al federatiei care reprezinta o natiune) ! Acuma, ca Selaru e tovaras bun cu Matteoli si convinge pe toata lumea ca fara ei nu se poate, e alta mancare de mistret ! :mrgreen:

L.E.
Scriam mai sus de pescarii amatori care au platit ani de zile taxe de membru, ca sa-ti dau un exemplu de modul in care a tratat AGVPS pescuitul din Romania. Eu in 15 ani n-am vazut un pui de oblete populat de ei ! Si-au facut cabane de vanatoare peste tot. Si-au luat masini 4x4, arme, echipament, caini, etc. ca sa poata scoate bani de la strainii care vin la noi la vanatoare...pescarilor le-au dat o m**e ! :evil:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: CN 2013

Mesaj de gabisandu »

gor965 scrie:Acuma, ca Selaru e tovaras bun cu Matteoli si convinge pe toata lumea ca fara ei nu se poate, e alta mancare de mistret ! :mrgreen:
Pai asta este toata povestea. Poate sa scrie ce vrea in statutul lor ca Matteoli decide.
Anglia avea un CN iar Mitch Smith facea echipa cu pescarii care-i vroia el fara sa tina cont de cine castiga campionatul lor. El inscria lotul la mondiale pe "persoana fizica", nici asociatie nu aveau.
P.S.- Iar daca avem impresia ca in Romania s-a inventat smecheria, gresim tare. Italienii ne dau clasa in domeniul asta.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CN 2013

Mesaj de miyagi »

Desi nu-mi convine, la cate s-au "trambitat" pe-aici, sa recunosc ca ideologia lui Val e cea mai "dezinteresata", incerc si eu doua raspunsuri de moment:

1. De ce te-ai mira George? Pana acum "uniunea" a facut numai demonstratii de forta. De ce n-ar incepe si AGVPS-ul acum cu ele?!!!
Pana una alta e condus de oameni "pe functii". La ce salarii au si eu mi le-as dori. Vorbesc in calitate de functionar de stat :wink: . Ce pensioare le-or fi rezervate?!!!!!!!!!

2. Gabi pana mai decurand militai in favoarea cluburilor cu banutii dramuiti. Lasi acum sa se inteleaga ca te-ai pliat pe situatie si ca-ti convine "suma". Daca treburile nu s-au asezat pe fagasul lor a fost din cauza "atitudinilor" dualiste a factorilor de decizie. Ati fost si voi ( ca si club ) printre ele? N-o lua te rog ca pe un proces de intentie.

3.Scenariu:
Daca nu ati participa niciunul pe cine ar promova AGVPS-ul la CM?

- pe "spargatorii de greva"?!!!
- ar da "cu subsemnatul" la Mateolli?!!!
- ar cadea la pace cu "performerii" vechi?!!!

Eu cred ca toate trei variantele sunt posibile.
Care-i interesul general al tuturor competitorilor despre care pomenea Orhei?!!! Dar jocurile de culise intreprinse de anumite cluburi?!!!
Cine vrea sa stea stramb si sa judece drept?
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CN 2013

Mesaj de miyagi »

Daca AGVPS-ul nu reuseste sa tina legat de vanatoare si pescuitul nu-si mai justifica existenta. La cate procese in instante au oricine poate cere dizolvarea lor ca nu prea mai au obiectul muncii. Unul este Fane. Daca APCR-ul si-ar bate capul i-ar dovedi :wink: .
Daca s-ar dizolva AGVPS-ul ce-ar mai ramane din protocolul cu CIPS?!!! Pe cine ar accepta CIPS-ul in competitii?!!!
Va las pe voi sa va raspundeti de sine si poate realizati ca la AGVPS sunt niste sedinte ale functionarasilor, ceea ce voi nu sunteti. In cadrul lor se iau niste decizii CARE INCA NU S-AU LUAT si care nu sunt inamovibile, inatacabile etc 8) .
... doar cand legea distinge, putem distinge si noi. ..... Atata timp cat CN-urile sunt facute pe bani privati AGVPS-ul n-are drept de decizie. Sunt obligati doar ei sa-si respecte propriile regulamente si protocoale, iar voi va veti face obligati daca va lasati ademeniti in mrejele lor. In conditiile astea nu mai e nevoie de o noua "uniune". Aveti sindicatul "LRC" care capuseaza deja.
Urban culture.

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: CN 2013

Mesaj de Val »

Ma doare capul cind vad ce usor se pleaca capul ... Ce facem acum ? Nu am timp sa caut prin arhiva acestui site postari gen Tudor Vladimirescu impotriva AGVPS , ale unora care acum isi pleaca capul si spun ...ce sa facem ..vrem sa participam si noi .
Poate le gaseste cineva care la un moment dat a si spart si facut public acel topic ...acolo se gaseste filozofia adevarata a unui grup de pescari care incercau acum ceva vreme sa se tina deoparte de judecata si mila asociatiei generale . Se masurau detalii , se dorea diplomatie , incercam sa prezervam independenta , nu fortam pe nimeni sa faca ce nu isi dorea , etc , etc . Stiu citeva persoane care au facut si au generat rahatul asta in care s-a ridicat mingea la fileu unei organizatii care habar nu avea ca existam si noi ....dar asta e istorie .

Pina la urma nu e treaba mea daca va predati . Sunteti presedinti de cluburi si daca aveti o explicatie viabila fata de pescarii care v-au ales , inseamna ca asta vrea norodul .
Mergeti ca turma si sperati ca va fi bine , ca nu vor mai exista derapaje . Va asigur ca esenta acestui site este tocmai de a prezenta mereu si mereu , astfel de derapaje , o presa cu potential de scandal .
V-ati intrebat vreodata la modul general , dupa atitia si atitia oameni care s-au perindat prin functii de conducere la crap , noi de fapt ce ne dorim ? Nu cumva e si vina noastra ...a celor multi care scriem pe aici , cu nume sau porecle ? Care e ala bun ? L-a inventat bunul Dumnezeu pe cel care sa ne conduca ? Au fost Solomon , David , Napoleon , Stalin , Ceausescu , samd .... Nu au fost buni niciunii .... asta ma face sa cred ca problema trebuie cautata in alta parte .

Pe mine unul ma doare sufletul de situatia actuala si sper ca nu sunt singurul . Pacat de anii aia frumosi .....

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: CN 2013

Mesaj de gabisandu »

cornel.s scrie: 2. Gabi pana mai decurand militai in favoarea cluburilor cu banutii dramuiti. Lasi acum sa se inteleaga ca te-ai pliat pe situatie si ca-ti convine "suma". Daca treburile nu s-au asezat pe fagasul lor a fost din cauza "atitudinilor" dualiste a factorilor de decizie. Ati fost si voi ( ca si club ) printre ele? N-o lua te rog ca pe un proces de intentie.
Inca militez. Nu uita ca impreuna cu celelalte cluburi participante la sedinta am facut o economie de peste 500 milioane cluburilor care vin anul asta la nationale. Mai mult nu s-a putut acum si mai mult de atat nu am putut schimba.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CN 2013

Mesaj de miyagi »

Cum am zis. Nu fac niciun proces de intentie. Cred ca e mai important sa vorbeasca lumea pe o singura voce. Numai astfel isi vor reveni treburile in matca lor.
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CN 2013

Mesaj de miyagi »

gabisandu scrie:
cornel.s scrie: 2. Gabi pana mai decurand militai in favoarea cluburilor cu banutii dramuiti.

Inca militez. Nu uita ca impreuna cu celelalte cluburi participante la sedinta am facut o economie de peste 500 milioane

Am remarcat, dar asta-i jumatatea goala a paharului. Mai trebuie si cea plina. Plina cu cluburi care n-ar da suma aia pe o etapa de Campionat National. Poate pentru un concurs de casa de unde sti ca ai sanse sa castigi ceva inapoi

Mai mult nu s-a putut acum si mai mult de atat nu am putut schimba.

Nu trebuie sa le faceti voi pe toate si inca nu e totul finalizat.
Urban culture.

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: CN 2013

Mesaj de eugen dragnea »

gabisandu scrie:
cornel.s scrie: Inca militez. Nu uita ca impreuna cu celelalte cluburi participante la sedinta am facut o economie de peste 500 milioane cluburilor care vin anul asta la nationale. Mai mult nu s-a putut acum si mai mult de atat nu am putut schimba.
Doar pentru 500 de milioane s-a ingenuncheat iar in fata stapanirii ? :shock: adika pentru 3 kg de bile / cap de pescar cotizant la un club sportiv (500 milioane : 12 cluburi x 30 de membri ) crema carpfishingului sta si in 2013 capra la AGVPS ?Pe deasupra mai face si "mumu" ca trebuie sa se afilieze si sa-si plateasca deplasarea !

Vrei sa-mi spui ca daca cele 12 cluburi (+/- 3 cluburi) nu s-ar prezenta la Corbu,ar semna si ar trimite un document scris catre FIPS prin care informeaza situatia din tara si ar intenta proces catre AGVPS,vrei sa-mi spui ca nu s-ar schimba lucrurile cel tarziu in 2014 ? :roll:

Lasa-ma sa cred ca interesele sunt altele si ca AGVPS-ul are deja o "arma secreta" pentru 2013 pe langa cele cateva "pistoale cu apa" din randul pescarilor de care se foloseste in mod curent...si cand te gandesti ca la inceputul anului se vorbea de atitudine si demnitate ! :oops:
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CN 2013

Mesaj de miyagi »

eugen dragnea scrie:
gabisandu scrie:
cornel.s scrie:
...si cand te gandesti ca la inceputul anului se vorbea de atitudine si demnitate ! :oops:
Atunci era mai frig si se judeca la rece. Pe masura ce avansam in an se incalzeste si incep toate, iar sa fiarba.
Cum va tot zic de-o vreme-ncoace! Folclor ca istorie n-are cum.
Urban culture.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”