PROPUNERI REGULAMENT , PROPUNERI ARBITRAJ

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Vizitator

Mesaj de Vizitator »

@ORGANIZATORI
DUSURI SI TOALETE ECOLOGICE pt Vesa( poate prinde si el peste)

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

@piciul
de unde sti ca sau facut combinatii pe Sarulesti?
vomita daca sti ceva!

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ Andrei

Clubul pescarilor nu va mai organiza niciun concurs anul viitor, asa ca urarea ta e in van, cat priveste regulile stricte de care pomenesti, sper sa fie in limita bunului simt si sper deasemeni sa stai cat se poate de linistit, nu de alta, dar poate atunci ai sa-ntelegi si ce voiam eu sa spun, pina atunci, din cauza unei nelinisti care vad ca te-a cuprins pe timp de iarna, o sa elaboreezi niste reguli diabolice care impreuna cu cele emise de Dan Mitranescu vor revolutiona pescuitul la crap din Romania...se pare ca mai ai putin si vei propune mascati inarmati si cu veste antiglont la fiecare stand...fabulati, zau asa, si-mi pare rau sa sun despre tine c-ai inceput sa gandesti asa...stiam ca pui gandirea inaintea inversunarii, dar...insfarsit...faci cum crezi tu ca-i mai bine
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ Dan Mitranescu

A fost o experienta care nici eu n-as vrea sa se mai repete, dar de aici si pana la accepta ideea ta, e cale lunga...nu vrei sa-ntelegi ca in timpul concursului nu suntem niste roboti, ci niste oameni care avem si bune si rele, care ne modelam in timpul concursului in functie de anumite situatii pentru a cstiga (te rog sa nu-ntelegi nereguli)

constitutia, daca nu ma-nsel, se modifica dupa un referendum si nicidecum dupa un caz izolat ca al tau...cred ca exagerezi deja mai mult decat este cazul in aceasta speta, dar e parerea ta si nu-mi ramane decat sa ti-o respect.
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

piciul scrie:@ORGANIZATORI
DUSURI SI TOALETE ECOLOGICE pt Vesa( poate prinde si el peste)
Merci pentru "hint", acum cred ca stiu cine esti domnule ...

Si nu-ti bate capul, acolo unde pot sa ma simt bine ca om, prind si peste. Si inca mai bine decat altii mult mai titrati (sau ma rog, care se pretind a fi mai titrati). Iti aduci aminte de anul trecut ???

P.S. Sa fi OM e mare lucru, dar unii n-au invatat inca. Pacat, ca de pierdut pierdem toti.
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de Dan Mitranescu »

cornelserbu scrie:@ Dan Mitranescu

A fost o experienta care nici eu n-as vrea sa se mai repete, dar de aici si pana la accepta ideea ta, e cale lunga...nu vrei sa-ntelegi ca in timpul concursului nu suntem niste roboti, ci niste oameni care avem si bune si rele, care ne modelam in timpul concursului in functie de anumite situatii pentru a cstiga (te rog sa nu-ntelegi nereguli)

constitutia, daca nu ma-nsel, se modifica dupa un referendum si nicidecum dupa un caz izolat ca al tau...cred ca exagerezi deja mai mult decat este cazul in aceasta speta, dar e parerea ta si nu-mi ramane decat sa ti-o respect.
Poate este defectul meu,am mai avut reprosuri din partea prietenilor. Pentru mine pescuitul inseamna concentrare maxima indiferent ca sunt intr-un concurs sau sunt singur pe balta.Nu am luat "gratarul " dupa mine niciodata la pescuit si nici nu am mers la "gratar" cu sculele dupa mine...asa sunt eu .Ma hranesc cu judecarea fiecarui semn pe care-l da apa si savurez reusita solutiilor. Ca sunt "robot" sau ca este pura pasiune asta nu stiu ,dar sa pregatesc un concurs luni de zile (nu iau in calcul si partea materiala) si sa fiu demoralizat in cateva minute de "portite " din regulament , nu vreau...

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de Dan Mitranescu »

@ cornel serbu

...cat despre asocierea cu Andrei Vladeanu am bunul simt sa fac eu precizarea ca nu am ce cauta la "carma" cu el ,iar daca ma primeste la a 10-a "vasla" eu sunt multumit, important este ca am luat aceiasi "barca"...

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de Dan Mitranescu »

Revenind la propunerea mea de " cantarire obligatorie" a fost in ideea de a diminua posibilitatea transferului pestilor de la un stand la altul nevazand chiar nici un dezavantaj. Nu am banuit ca se invoca "strategia" .

Sunt eu mic,dar cand o sa ajungeti la varsta mea :D poate o sa realizati ca nu ati castigat facand astfel de "strategii" ,ci datorita faptului ca sunteti buni ca pescari.(nu pun in calcul cate concursuri ati pierdut cu aceleasi planuri)
CONCURSUL ESTE CU CRAPII !!! STRATEGIILE SE FAC PENTRU EI NU PENTRU ALTE ECHIPE !!! Cred ca de aici se pleaca cu confuziile...

Asa cred eu.Nu vreau sa supar pe nimeni ,incerc doar sa-mi sustin punctul de vedere.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de Dan Mitranescu »

Si pentru ca am fost acuzat de "fixism" cu aceasta idee,trec la urmatoarea :
PROPUN CA ABATERILE GRAVE DE LA REGULAMENT ,CARE LA MOMENTUL ACESTA, SE PEDEPSESC CU ELIMINAREA DIN CONCURS, PE VIITOR SA FIE INSOTITE SI DE ELIMINARI PE PERIOADA DETERMINATA SAU PE NUMAR DE CONCURSURI ,IN FUNCTIE DE GRAVITATEA FAPTELOR.

In felul acesta echipele care sunt iesite din carti sa nu-si mai permita sa incalce regulamentul ,in scopuri personale (de a reintra in joc) sau cu scopul de a ajuta alte echipe , riscand doar eliminarea.

Are cine sa participe in locul eliminatilor si vor fii si mai multi doritori afland ca "smecherasii" au inceput sa stea pe acasa.

Ia sa vedem cine mai sare acum ? :D

Avatar utilizator
Vali Bonto
Mesaje: 336
Membru din: Lun Oct 09, 2006 15:57
Puncte: 0
Localitate: Targoviste

Mesaj de Vali Bonto »

Off-topic
@Dan Mitranescu
As vrea sa vorbesc cu tine.Un telefon sau mail se poate?

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”