ADIO, CAMPIONAT NAȚIONAL DE PESCUIT LA CRAP

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: ADIO, CAMPIONAT NAȚIONAL DE PESCUIT LA CRAP

Mesaj de gabisandu »

andrei vladeanu scrie:
gabisandu scrie: (....) aleg AGVPS. Este poate o dictatura moderata, are cateva reguli impuse care nu ne plac si multe care inca ar putea fi schimbate dar cand vine vorba de pescuit, si pe noi asta ne intereseaza, ne invita la masa lor, ne asculta si decid asa cum hotaram noi cluburile.
anul asta s-a hotarat si decis exceptional. 1100 euro o mansa de 72 de ore si niciun ban pentru lotul national.
Corect Andrei. Aici mai trebuie lucrat. Din cate stiu o suma mica a mers catre Ovidius.
Pe de alta parte, indiferent de bani, prefer sa merg la mondiale castigand pe balta decat sa fiu selectionat. Din punctul meu de vedere o varianta mai paguboasa nu este.

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ADIO, CAMPIONAT NAȚIONAL DE PESCUIT LA CRAP

Mesaj de andrei vladeanu »

gabisandu scrie: A intra intr-un razboi surd, unde deja se stie castigatorul, este absurd si nu poate face decat rau pescuitului. Trebuie lasat Popescu sa duca lupta lui iar cand FIPS il va accepta, daca il va accepta vreodata, atunci cu siguranta lumea crapista va migra intr-acolo. Pana atunci sunt vorbe si nervi consumati fara finalitate.
paler a spus:
"daca intri intr-o lupta poti s-o pierzi. daca nu intri ai pierdut-o deja."
The One Team

barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: ADIO, CAMPIONAT NAȚIONAL DE PESCUIT LA CRAP

Mesaj de barbumarius »

Anul asta, din cate stiu, lotul a primit o suma mica pentru castigarea CN. Este un pas. La anul poate impreuna cu ei vom gasi solutii ca premierea campioanei sa se faca cu o suma care sa asigure o participare decenta la mondiale.

.:D[/quote]

Știi prost. Dar cine știe niciodată nu e prea târziu. :lol:

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ADIO, CAMPIONAT NAȚIONAL DE PESCUIT LA CRAP

Mesaj de andrei vladeanu »

gabisandu scrie:
andrei vladeanu scrie:
gabisandu scrie: (....) aleg AGVPS. Este poate o dictatura moderata, are cateva reguli impuse care nu ne plac si multe care inca ar putea fi schimbate dar cand vine vorba de pescuit, si pe noi asta ne intereseaza, ne invita la masa lor, ne asculta si decid asa cum hotaram noi cluburile.
anul asta s-a hotarat si decis exceptional. 1100 euro o mansa de 72 de ore si niciun ban pentru lotul national.
Corect Andrei. Aici mai trebuie lucrat. Din cate stiu o suma mica a mers catre Ovidius.
Pe de alta parte, indiferent de bani, prefer sa merg la mondiale castigand pe balta decat sa fiu selectionat. Din punctul meu de vedere o varianta mai paguboasa nu este.

nu e vorba de ce preferi tu. de altfel, tu ai preferat si calificari intr-o singura mansa pe motiv ca e scumpa nada.
ci de aceasta disciplina in ansamblul ei. de sprijinirea si dezvoltarea ei.

dupa ce m-au belit pe mine si pe stanila era firesc sa fie mai bine pentru cluburi si pescari.
calificarile sa fie fara taxa, iar lotul sa aiba buget.

nu s-a intamplat deloc asa.
The One Team

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: ADIO, CAMPIONAT NAȚIONAL DE PESCUIT LA CRAP

Mesaj de Cristi Y »

oanavictor scrie:
andrei vladeanu scrie:e corect cee ce spui tataie, insa lumea pescuitului la crap era de mult divizita.
asta nu e opera lui popescu.
ASTA E OPERA LUI VLADEANU ,OM CARE NU A VRUT SA STEA NICIODATA LA MASA DISCUTIILOR ,OM CARE NU A VAZUT DECAT INTERESUL PERSONAL ATAT MATERIAL CAT SI DE IMAGINE !

mai putin conteaza acum cine ce a facut , intentia a fost din partea tuturor de a face bine , cred eu , doar ca a fost un razboi al orgoliilor pe cand popescu a actionat singur , nu la impiedicat nimeni

acum ar trebui gasit un numitor comun care sa reprezinte interesele pescarilor depasind orgoliile si pus punctul pe i

se poate face si un memoriu catre MTS si promit ca eu il pun pe biroul d-lui Banicioiu , pe 25 vin in tara pentru parastasul lui LV

eu personal ma ocup sa completez acest memoriu cu cateva pagini care sa dovedeasca comportamentul " deontologic " al lui popescu si sa adun cateva sute de semnaturi de la pecari de competitie din toate disciplinele
Ultima oară modificat Vin Iun 28, 2013 9:54 de către Cristi Y, modificat 1 dată în total.
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: ADIO, CAMPIONAT NAȚIONAL DE PESCUIT LA CRAP

Mesaj de Val »

@Gabi

Si eu cred ca AGVPS nu va fi miscat niciodata de la FIPS , indiferent de zeci de rezolutii date de MTS si Federatie . Cum bine ai precizat FIPS este o institutie privata si asa cum , de exemplu Comitetului Olimpic , i se rupe in 14 de ce hotaraste vreo institutie din Romania , cam asa e si la FIPS .
Si eu cred ca lucrurile au avansat in folosul pescarilor si aici ma refer la acceptarea neconditionata a unor arbitri , la eliminarea vesnicei probleme a pistei de concurs , samd . E mai liniste .
Ce lipseste ? O echipa la comisia de crap care sa lucreze 365 zile pe an si care sa aduca resurse pentru pescari si pentru lotul national . Slava Domnului , are ce vinde ! Rezultat mai bun decit Campioni mondiali , nu se poate . Si anul asta au fost 150 pescari pe balta , samd . Un pic de implicare a AGVPS in a promova financar evenimentul , cred ca ar putea rezolva si problemele banilor pentru lot . Pe scurt , implicare si mai mult profesionism .

Si inchei , pentru a nu stiu cita oara , dar imi place :lol: prin a ura Fir Intins in Portugalia , echipei Ovidius , campioana nationala 2013 .

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ADIO, CAMPIONAT NAȚIONAL DE PESCUIT LA CRAP

Mesaj de andrei vladeanu »

Cristi Y scrie:ce dovada mai clara vreti asupra intentilor veninoase ale muistului federal , acum doua zile dadea ultimul scuipat cu venin anuntand ironic ca Vladeanu va anunta lotul pt CM ... a fost anuntat ceva ?????????????????

inca o minciuna ordinara a oxiurului !!!!!!!!!!!!!!!!!

asta va fi cel care va ajunge sa va conduca daca nu faceti ceva , ACUM !!!!!!!!!!!!!!

tataie, dar de comunicatul celuilalt "conducator", de tip iliescu mineriada 90, ce zici?

vad ca vrei sa aduni minerii. ai grija sa nu fii tu miron cozma...
The One Team

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: ADIO, CAMPIONAT NAȚIONAL DE PESCUIT LA CRAP

Mesaj de gabisandu »

barbumarius scrie:Anul asta, din cate stiu, lotul a primit o suma mica pentru castigarea CN. Este un pas. La anul poate impreuna cu ei vom gasi solutii ca premierea campioanei sa se faca cu o suma care sa asigure o participare decenta la mondiale.

.:D
Știi prost. Dar cine știe niciodată nu e prea târziu. :lol:[/quote]
Sorry. Asa mi-au spus.
Speranta moare ultima.:D

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: ADIO, CAMPIONAT NAȚIONAL DE PESCUIT LA CRAP

Mesaj de Cristi Y »

andrei vladeanu scrie:
Cristi Y scrie:ce dovada mai clara vreti asupra intentilor veninoase ale muistului federal , acum doua zile dadea ultimul scuipat cu venin anuntand ironic ca Vladeanu va anunta lotul pt CM ... a fost anuntat ceva ?????????????????

inca o minciuna ordinara a oxiurului !!!!!!!!!!!!!!!!!

asta va fi cel care va ajunge sa va conduca daca nu faceti ceva , ACUM !!!!!!!!!!!!!!

tataie, dar de comunicatul celuilalt "conducator", de tip iliescu mineriada 90, ce zici?

vad ca vrei sa aduni minerii. ai grija sa nu fii tu miron cozma...

nu cunosc nici un " conducator " .... , dar daca consideri ca exista vreunul , este democratie , oricine poate fi schimbat daca exista motive si se dovedeste asta

ceea ce vreau sa fac nu prea pare a mineriada :lol: :lol: :lol: ci mai repede a spargere de greva pe care oare cine a provocat_o :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: ADIO, CAMPIONAT NAȚIONAL DE PESCUIT LA CRAP

Mesaj de Cristi Y »

apropos de conducatori , mai acum ceva timp in urma , facand o comparatie cu rezultatele mele, Orhei Oliviu sustinea ca este campion mondial , eu sunt rupt de realitatea din tara ca nu mai stau in Romania si poate ma ajuta cineva sa imi spuna cand a fost acel campionat mondial si unde, ca eu am cautat in toate listele cu sportivi din standuri ale campinonatelor mondiale din ultimii 10 ani si nu l-am gasit
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”