Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Discutii legate de desfasurarea evenimentului, organizare, clasamente, fotografii, propuneri, sedinte, polemici.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
oliviu orhei
Mesaje: 587
Membru din: Joi Aug 20, 2009 9:08

Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de oliviu orhei »

Clarificare asupra dreptului de participare a echipelor AGVPS din România la campionatele mondiale oficiale organizate de CIPS.
În anul 2013, AGVPS din România, din poziţia de membru al CIPS, a acreditat echipe reprezentative la următoarele campionate:
- Campionatul Mondial de Pescuit cu Momeli Artificiale – SPINNING – de pe mal – IVANCICE – CEHIA – 16-19 mai;
- Campionatul Mondial de Pescuit Staţionar – CLUBURI – VENEŢIA – ITALIA – 8-9 iunie;
- Campionatul European de Pescuit Staţionar – NOVISAD – SERBIA – 29-30 iunie.

Altcineva din România nu o putea face şi nu o poate face atâta timp cât nu este membru CIPS.

Cine are îndoieli asupra recunoaşterii AGVPS în cadrul CIPS, să studieze Statutul acestei organizaţii, în special art. 4 alin. 4, art. 6 alin. 1 şi art. 17 alin. 1, alin. 6 şi alin. 7. Din aceasta rezultă că AGVPS din România rămâne categoric membru al CIPS, iar FRPS nu poate fi luată în considerare, atâta timp cât locul în acest organism (CIPS) este ocupat.

Anul competiţional internaţional, aflat în plină desfăşurare, nu trebuie şi nu poate fi, în nici un caz, perturbat de organizatori.

Este regretabil că preşedintele FRPS şi acoliţii acestuia, continuă să acţioneze distructiv, din interese oculte, încercând să blocheze participarea echipelor reprezentative de pescuit competiţional la campionatele mondiale.


Presedintele Subcomisiei de Pescuit Sportiv la Crap
Oliviu Orhei

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de Stefan Popescu »

Să-l lămurim pe oficialul Orhei asupra unor posibile infracțiuni pe care este în situația să le comită.
Abateri de la Legea 75/1994
ARTICOLUL 3 - Drapelul Romaniei se arboreaza temporar:

b) cu ocazia festivitatilor si ceremoniilor oficiale cu caracter local, national si international, in locurile unde acestea se desfasoara;
e) cu ocazia desfasurarii competitiilor sportive, pe stadioane si alte baze sportive;

ARTICOLUL 10 - Imnul national al Romaniei se intoneaza:
.....................................................
e) pe stadioane si alte baze sportive, cu ocazia desfasurarii competitiilor sportive oficiale internationale in care este reprezentata Romania;

Maestre, competiții sportive oficiale face numai federația.
AGVPSR nu are în statut așa ceva!

PS „Acreditările” le eliberează MTS, nu AGVPSR. De ce nu le spuneți la pescarii sportivi că MTS v-a respins cererea de autorizare pentru competițiile CIPS și îi băgați la necaz? Nu credeți că aveți și responsabilități pe lângă faptul că le furați banii? Cine este Asociația Pontul Euxin?

Avatar utilizator
nit_matias
Pescar de competitie
Mesaje: 938
Membru din: Lun Sep 12, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de nit_matias »

Stefan Popescu scrie:Să-l lămurim pe oficialul Orhei asupra unor posibile infracțiuni pe care este în situația să le comită.
Abateri de la Legea 75/1994
ARTICOLUL 3 - Drapelul Romaniei se arboreaza temporar:

b) cu ocazia festivitatilor si ceremoniilor oficiale cu caracter local, national si international, in locurile unde acestea se desfasoara;
e) cu ocazia desfasurarii competitiilor sportive, pe stadioane si alte baze sportive;

ARTICOLUL 10 - Imnul national al Romaniei se intoneaza:
.....................................................
e) pe stadioane si alte baze sportive, cu ocazia desfasurarii competitiilor sportive oficiale internationale in care este reprezentata Romania;

Maestre, competiții sportive oficiale face numai federația.
AGVPSR nu are în statut așa ceva!

PS „Acreditările” le eliberează MTS, nu AGVPSR. De ce nu le spuneți la pescarii sportivi că MTS v-a respins cererea de autorizare pentru competițiile CIPS și îi băgați la necaz? Nu credeți că aveți și responsabilități pe lângă faptul că le furați banii? Cine este Asociația Pontul Euxin?
ai dreptate si plus de asta sa nu uitam legea 134352653/12342 care zice clar ca nebunii trebuie dusi la ospiciu si de asemenea legea 133/2343 care zice ca daca esti nebun si esti in libertate tre sa te predai la politie.
Niteanu Matei
http://mateiniteanu.blogspot.ro/
PB:20.3

bogdanpesc
Pescar de competitie
Mesaje: 396
Membru din: Sâm Iun 23, 2007 18:57

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de bogdanpesc »

[quote="Stefan Popescu"]Să-l lămurim pe oficialul Orhei asupra unor posibile infracțiuni pe care este în situația să le comită.


Maestre, competiții sportive oficiale face numai federația.[/siz


mai "nea" fanele ,esti penibil
federatia nu a organizat nimic pana acum

si am o vaga senzatie ca ce va organiza(daca va organiza?) o sa fie un mare kix-fix-pix


hai ca te las cateva zile ca maine plec in delta...ori si pentru asta trebuie sa cer acordul federal...spune-mi ...ca sa nu pic in abatere :twisted:
Daca imi pare rau de ceva in viata asta,este ca nu am pescuit cat a vrut sufletul meu

bogdan constantinescu

Avatar utilizator
george tomescu
Mesaje: 972
Membru din: Lun Oct 01, 2012 9:24

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de george tomescu »

bogdanpesc scrie:
hai ca te las cateva zile ca maine plec in delta...ori si pentru asta trebuie sa cer acordul federal...spune-mi ...ca sa nu pic in abatere :twisted:
Daca nu arborezi drapelul e ok.
Totul e sa nu ti se falfaie ...

Fire intinse ...
CS APS

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de Stefan Popescu »

Are timp de acum încolo să organizeze toate competițiile sportive oficiale din România.
Apropo, tu ai fost la pescuit înainte să te naști? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
PS Nu credeam că ai asemenea fracturi de logică. :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de gabi1 »

Ce te mai mananca p***a popescule...
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

bogdanpesc
Pescar de competitie
Mesaje: 396
Membru din: Sâm Iun 23, 2007 18:57

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de bogdanpesc »

Stefan Popescu scrie:Are timp de acum încolo să organizeze toate competițiile sportive oficiale din România.
Apropo, tu ai fost la pescuit înainte să te naști? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
PS Nu credeam că ai asemenea fracturi de logică. :lol: :lol: :lol: :lol:
pe mine mama ,m-a nascut prin cezariana,ca de-al :evil: ce am fost de f mic, tineam undita in mana transversal cu gaura......
pe urma am avut profesori BUNI
DL Victor Stoica
DL Gigi Parvu
DL Pana Ion
DL Urzica
DL Misu Ambrozie
si multi altii de la unii am invatat ,de la altii am furat meserie,unii mai traiesc sa-ti povesteasca ,altii au trecut pe vesnicile plaiuri ale pescuitului
TU cam ce profesori ai la federatia lu'peste prajit....ca pe noi astia mai harsaiti in concursuri ,ne-ai cam ratat de modele pentru tineri...tu vrei sa inventezi acum apa calda si focul...spor la treaba
Daca imi pare rau de ceva in viata asta,este ca nu am pescuit cat a vrut sufletul meu

bogdan constantinescu

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de RazvanG »

Stefan Popescu scrie:Are timp de acum încolo să organizeze toate competițiile sportive oficiale din România.
Apropo, tu ai fost la pescuit înainte să te naști? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
PS Nu credeam că ai asemenea fracturi de logică. :lol: :lol: :lol: :lol:

Bah prostule,competii oficiale unde face federatia? Pe domeniul CIPS?Bah nebunule care esti.....
Maine sau poimaine ii dai in judecata si pe cei de la CIPS...

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de Val »

Pun si eu o intrebare d-le Popescu . Lotul Ovidius ajunge la CM din Portugalia pe hartiiile semnate de AGVPS la modul

- prezentam un lot de 10 pescari ai AGVPS Romania , care ne reprezinta pe noi ca asociatie generala , membra a FIPS .
- pe tricouri se va scrie AGVPS din Romania
- daca se doreste , dar nu este obligatoriu , in cazul in care castiga se va canta si tricolorul pentru tara pe care au reprezentat-o ! Dar nefiind o natiune inscrisa prin MTS , acceptam si statutul de club ...
- repet , delegatia este a AGVPS si participa la concursul organizat de asociatia mondiala din care face parte .

Crezi ca cineva acolo nu ii va cinsti ca echipa Romaniei ? Nu le va canta imnul vreodata ? CRezi ca cineva vreodata se uita pe tricouri sa vada semantic ca sunt un club din Romania si nu echipa nationala ? Putini stie , multi cunoaste ....
Cine dracu citeste ceva pe tricouri si daca le fac destept .....sa mor daca se vede AGVPS .

Ce mai spui la scenariul asta ? La golanie trebuie raspuns cu golanie .
Ce mai zici daca AGVPS isi trimite o delegatie de pescari ai lor la CM din Portugalia ? Unde ii mai infierezi ? E dreptul lor legal sa isi reprezinte international statutul la organizatia din care fac parte ! E acelasi lucru cum ai tacut din gura si cu CN de la Corbu si cind l-au schimbat in Cupa AGVPS ai tacut . Era legal - era competitia lor . De ce acum nu pot sa isi trimita echipa la forul superior , fara a o numi echipa nationala a Romaniei ? Cui ii pasa ....noi stim si respectam adevarul faptic !

Uite ca un club , asa cum consifderi d-ta AGVPS isi trimite echipa la un concurs international ! Ai ceva de zis ?

Ce articol ii impiedica ?

Oliviule citeste aici si mai sopteste d-lui Selaru ... ca esti mort de ceva vreme ...Solutii sunt ...


Cu stima

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul Mondial de Pescuit la Crap”