Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Discutii legate de desfasurarea evenimentului, organizare, clasamente, fotografii, propuneri, sedinte, polemici.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de Vali Vesa »

Stefan Popescu scrie: ...nu pot permite ca CS Ovidius sa mearga la CM. Ar insemna sa compromit federatia. SI nu va merge!
Zi mai bine ca ai ceva contra mea, personal. Si ma retrag, las baietii sa mearga. OK?
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de oanavictor »

Vali Vesa scrie:
Stefan Popescu scrie: ...nu pot permite ca CS Ovidius sa mearga la CM. Ar insemna sa compromit federatia. SI nu va merge!
federatia nu se compromite cu nimic ,STEFAN VITEAZU E COMPROMIS ........si totusi garantat va merge IN PORTUGALIA echipa castigatoare a concursului de la CORBU ! :idea: INDIFERENT DE DENUMIREA PE CARE O VA PURTA :!:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de Stefan Popescu »

Vali Vesa scrie:
Stefan Popescu scrie: ...nu pot permite ca CS Ovidius sa mearga la CM. Ar insemna sa compromit federatia. SI nu va merge!
Zi mai bine ca ai ceva contra mea, personal. Si ma retrag, las baietii sa mearga. OK?
Nu am nimic personal cu nimeni. Si dumneavostra in locul meu ati proceda la fel. Dar, daca aveti un dram de sinceritate, puteti sa spuneti public cum v-ati simtit cand ati vazut ca sunteti campionii AGVPSR si nu ai Romaniei? Si cum puteti sa mergeti la o competitie la care trebuie sa participe reprezentativa Romaniei? Faptul ca federatia este reprezentantul oficial al pescuitului sportiv din Romania nu va zice nimic? Va sfatuiesc sa nu ii puneti pe sportivi in afara legii. Raspunderea este individuala. AGVPSR nu va patii nimic. Va trimite ca pe miei la taiere. Si stiti foarte bine ca eu nu glumesc. V-am spus-o personal.

George Andreescu
Mesaje: 111
Membru din: Joi Iun 24, 2010 1:30

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de George Andreescu »

Stefan Popescu scrie: Stii foarte bine ca nu pot permite ca CS Ovidius sa mearga la CM. Ar insemna sa compromit federatia. SI nu va merge!
Nu permiti, nu permiti, dar cum ii impiedici sa se duca, asa cum spune Val, sub denumirea de echipa AGVPS ??? Explica-mi si mie, dar e clar ca nu ai ce explica, caci Val te intreaba de la inceputul topicului si mata te faci ca ploua. Te faci ca ploua si cand te intreb ce valoare are fituica aia in care MTS iti da dreptul sa te afiliezi la CIPS. Explica-ne ce faci cu hartia aia daca FIPS nu te baga in seama ca si pana acum, te stergi cu ea la popou. Mai explica-ne cum ai interzis, sau mai degraba cum nu ai permis anul trecut sa se tina CN, fiindca asa ne-ai spus si atunci, ca nu permiti.
Domnule Popescu, vezi-ti de federatia mata, de problemele pe care le ai cu AGVPS, MTS si cine o mai fi si lasa oamenii normali in pace sa-si vada de treaba pentru ca au un titlu de aparat.

ps. Cand te-am vazut la tv cu fata aia de trepadus, m-am gandit ca ti-ar sta perfect cu niste cotiere negre, ce zici ? :lol:

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de Stefan Popescu »

Federatia a fost recunoscuta anul acesta. Dovada este ca AGVPSR a constatat brusc ca nu mai poate folosi denumirea de Campionat National. Nu a mai incasat nici taxele de participare. Le-a incasat o asociatie anonima; Asociatia Pontul Euxin. Sunt tare curioa cine sta in spatele acestei asociatii.

George Andreescu
Mesaje: 111
Membru din: Joi Iun 24, 2010 1:30

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de George Andreescu »

Ce are sula cu prefectura ???

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de Stefan Popescu »

Asta:
Am identificat respectiva asociatie. Are urmatorul obiect de activitate:
CREAREA ŞI SUSŢINEREA CADRULUI ADECVAT PENTRU APĂRAREA DREPTURILOR CIVILE,
DEZVOLTAREA ŞI SUSŢINEREA POLITICILOR PRIN CARE SĂ SE ASIGURE TRATAMENT EGAL,
INDIFERENT DE SEX,ETNIE, RELIGIE ŞI VÂRSTA TUTUROR CETĂŢENILOR.
Asta ca sa vada pacalitii unde s-au dus banii lor si de ce nu se sustine participarea la CM.

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de oanavictor »

Stefan Popescu scrie:Federatia a fost recunoscuta anul acesta. Dovada este ca AGVPSR a constatat brusc ca nu mai poate folosi denumirea de Campionat National. Nu a mai incasat nici taxele de participare. Le-a incasat o asociatie anonima; Asociatia Pontul Euxin. Sunt tare curioa cine sta in spatele acestei asociatii.
in clipa de fata ,astazi 18 iulie 2013 federatia are CIS ????????????????????????????????
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

George Andreescu
Mesaje: 111
Membru din: Joi Iun 24, 2010 1:30

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de George Andreescu »

N-are CIS, dar asigura TRATAMENT EGAL...oare de ce il trateaza pe dom'Popescu ?

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de Vali Vesa »

Stefan Popescu scrie: ...Faptul ca federatia este reprezentantul oficial al pescuitului sportiv din Romania nu va zice nimic?...
OK.
legea 69/2000 din care va place sa citati spune:

Art. 37
(1) Federatiile sportive nationale au urmatoarele atributii principale:

(2) Federatiile sportive nationale asigura reprezentarea Romaniei in competitiile sportive si in organismele internationale la care sunt afiliate.

Este federatia afiliata la CIPS?

NU, sau NU inca.

Deocamdata, AGVPS este afiliata si reprezinta Romania la CIPS/FIPS.
Fişiere ataşate
fips.png
fips.png (202.09 KiB) Vizualizat de 780 ori
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul Mondial de Pescuit la Crap”