Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Discutii legate de desfasurarea evenimentului, organizare, clasamente, fotografii, propuneri, sedinte, polemici.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
bogdanpesc
Pescar de competitie
Mesaje: 396
Membru din: Sâm Iun 23, 2007 18:57

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de bogdanpesc »

ce-mi place la copiii fotografiati ,e ca au "dotare" federala,cred ca se antreneaza pentru mondialele din 2343,care v-or avea loc pe pista de la orastie :oops:
Daca imi pare rau de ceva in viata asta,este ca nu am pescuit cat a vrut sufletul meu

bogdan constantinescu

Iacob Cristian
Mesaje: 369
Membru din: Lun Apr 23, 2012 16:33
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de Iacob Cristian »

cea mai buna scrie:D-nule Presedinte, daca îmi dai un singur exemplu de conducător care da m..ie intr-o declarație publica, eu, personal, iti plătesc purtătorul de cuvant/consilierul de care ai disperata nevoie.
Aste e un presedinte deosebit.Un fel de zmeu al tastaturii ,ameninta ca face ca drege ,ii face pe toti ca la usa cortului.
Cu un astfel de personaj ai 2 variate:
1-il ignori
2-te cobori la nivelul lui si il iei la baston de cate ori posteaza cate ceva

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de oanavictor »

cristi 1978 scrie:
cea mai buna scrie:D-nule Presedinte, daca îmi dai un singur exemplu de conducător care da m..ie intr-o declarație publica, eu, personal, iti plătesc purtătorul de cuvant/consilierul de care ai disperata nevoie.
Aste e un presedinte deosebit.Un fel de zmeu al tastaturii ,ameninta ca face ca drege ,ii face pe toti ca la usa cortului.
Cu un astfel de personaj ai 2 variate:
1-il ignori
2-te cobori la nivelul lui si il iei la baston de cate ori posteaza cate ceva

LA PUNCTUL 2 NU AI NICI O SANSA .........TE BATE CU EXPERIENTA :lol: :lol:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

marin laurentiu
Mesaje: 626
Membru din: Mie Ian 31, 2007 20:57
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de marin laurentiu »

Stefan Popescu scrie:
.... Pescuitul sportiv are infinite surse de finanțare, altele decât cele din taxarea pescarilor de competiție. De exemplu, legea sportului te obligă, ca și club sportiv, să deții o bază sportivă, în cazul de față un lac, pe care să poți organiza activitățile de pregătire și competiție pentru proprii sportivi. Nici un club nu s-a obosit să facă rost de o asemenea locație, fie prin luarea în folosință de la Apele Române fie să-și construiască un asemenea obiectiv.
alo domnu' ne puteti spune si noua concret cum poate un club ,format din 10 pescari, care are ca singur obiect de activitate participarea la un amarat de concurs de 72 de ore numit CN si care, din lipsa efectiva de timp membri acestui club se intalnesc de maxim 2 ori pe an...cum poate un astfel de club "sa faca rost" de un lac? aveti cat de cat o vaga idee ce inseamna achizitionarea unui lac,popularea acestuia,amenajarea drumurilor de acces si a standurilor de pescuit si administrarea acestui lac de pescuit?atentie,vorbim de un lac de pescuit,nu de o baltoaca de 2 ha sapata cu excavatorul :wink:

pe de alta parte :
(1) Sursele de finantare a federatiilor sportive nationale provin din:

c) cotizatii, taxe, contributii, penalitati, potrivit prevederilor statutelor si regulamentelor proprii;

ca o concluzie,ca sa particip la un kkt de competitie de 72 de ore numit Campionat National,trebuie sa imi vand casa,masina si sculele de pescuit si sa investesc intr-o "baza sportiva" ,sa imi dau demisia de la job-ul actual si sa imi neglijez familia ptr a avea timp sa administrez acea baza sportiva, iar din banii obtinuti sa platesc federatiei "cotizatii,taxe,contributii,penalitati..."
..si asta doar ptr ca un nebun,din lipsa de medicamentatie adecvata delireaza ceva de genul "Pescuitul sportiv are infinite surse de finanțare, altele decât cele din taxarea pescarilor de competiție"
"nea fane" acu' pe bune,iti dau de jurat,zi-ne si noua...ce fumezi? :lol: :lol: :lol: ca prea faci tare :lol: :lol: :lol:

ps:boss un club de pescuit nu are decat 2 surse de finantare: cotizatiile pescarilor si sponsorizarile :wink:
doar cand vom taia ultimul pom,vom asfalta ultima palma de pamant si vom prinde ultimul peste,vom realiza ca nu putem manca...bani

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de arsinel »

Stefan Popescu scrie: De exemplu, legea sportului te obligă, ca și club sportiv, să deții o bază sportivă, în cazul de față un lac, pe care să poți organiza activitățile de pregătire și competiție pentru proprii sportivi. Nici un club nu s-a obosit să facă rost de o asemenea locație, fie prin luarea în folosință de la Apele Române fie să-și construiască un asemenea obiectiv.
Nea Popescule ia vezi ca din cate stiu eu clubul nostru cam detine lacul Chiroiu 4 unde ne pregatim cand avem timp si chiar ne intrecem intre noi de 2,3 ori pe an.
Asa ca nu cred ca esti tocmai la zi informatile!
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de RazvanG »

arsinel scrie:
Stefan Popescu scrie: De exemplu, legea sportului te obligă, ca și club sportiv, să deții o bază sportivă, în cazul de față un lac, pe care să poți organiza activitățile de pregătire și competiție pentru proprii sportivi. Nici un club nu s-a obosit să facă rost de o asemenea locație, fie prin luarea în folosință de la Apele Române fie să-și construiască un asemenea obiectiv.
Nea Popescule ia vezi ca din cate stiu eu clubul nostru cam detine lacul Chiroiu 4 unde ne pregatim cand avem timp si chiar ne intrecem intre noi de 2,3 ori pe an.
Asa ca nu cred ca esti tocmai la zi informatile!
Arsinele,tu poti sa ai si Oceanul Atlantic,TOT FRANT RAMAI :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de arsinel »

RazvanG scrie:
arsinel scrie:
Stefan Popescu scrie: De exemplu, legea sportului te obligă, ca și club sportiv, să deții o bază sportivă, în cazul de față un lac, pe care să poți organiza activitățile de pregătire și competiție pentru proprii sportivi. Nici un club nu s-a obosit să facă rost de o asemenea locație, fie prin luarea în folosință de la Apele Române fie să-și construiască un asemenea obiectiv.
Nea Popescule ia vezi ca din cate stiu eu clubul nostru cam detine lacul Chiroiu 4 unde ne pregatim cand avem timp si chiar ne intrecem intre noi de 2,3 ori pe an.
Asa ca nu cred ca esti tocmai la zi informatile!
Arsinele,tu poti sa ai si Oceanul Atlantic,TOT FRANT RAMAI :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Garcione fa liniste in sala te rog ! :lol: :lol: :wink:
Mai bine zi pe unde o ardem la salau in toamna asta?
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de ionut72 »

De exemplu, legea sportului te obligă, ca și club sportiv, să deții o bază sportivă
Fugi d'aci, bai pigulici trist, ca nu te obliga la asta nici o lege, nu mai induce lumea in eroare! Am eu 2 amici care au infiintat fiecare cate un club sportiv si nu i-a obligat legea sa detina nici o baza sportiva.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
Digital
Pescar de competitie
Mesaje: 1102
Membru din: Lun Iun 09, 2008 9:26
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de Digital »

Val scrie:Nu mai vorbiti de lumea crapista ... ea nu exista !! Este ZERO ! Are consistenta osului de meduza ....

Vad pe lista la CN lui Popescu citiva pescari .... vad ca nimeni nu face nimic , decit a umple la infinit pagini de Forum .
Scriu de ceva vreme si explic si explic , si va spun si cartile si totusi in cea mai buna oportunitate ivita vreodata de a iesi de sub un jug , oricare ar fi ala , nu faceti nimic . Dar NIMIC !
Asteptati prajitura tot de la aia care v-au furat , dezamagit , manipulat , fu..t , jignit , samd ...Pentru ca din cauza voastra nu se mai baga nimeni !! Prosti ca raposatul , Vladeanu , Pangica , Stanila , nu se mai gasesc sa se ia in piept cu toti , ca sa le ia lumea dupa aia mortii prin p..a si fa ii faca cum faceti voi pe aici . Pentru ce ? Cine se baga sa faca ceva , ajunge in fix 20 minute subiect de topic ....
Nu sunteti decit o adunatura jalnica de forumisti , fara coaie si fara nici o dragoste fata de acest fenomen. Sa ne dea .... asta e vorba aici . Cine sa va dea ceva , bai colega ? Stati la usa federatiei si la usa AGVPS , cum stateau aia batrini odata , sa le dea aprobare de butelie sau de TV color .... ALO ! Treziti-va ! Au trecut niste ani de atunci ....
Puneti mina si organizati-va ! Si o sa aveti cu toti !!
M-am lamurit .
Ma gandesc la modul serios daca este cazul sa im incetez si eu postarile pe acest minunat Forum de neputinciosi .
Sa va mearga bine !
Incercati sa mai cititi odata cele scrise mai sus,poate cine stie........
Stima
Victor Conta
ROMANIA
Tara in care ingerii nu calca

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de miyagi »

Stefan Popescu scrie:
Vladut Mateianu scrie:Cinstitule si corectule Fane, daca nu vrei bani, atunci de ce ai infintat federatia ? Din pasiune ?
Astept un raspuns la obiect, nu citate celebre sau vreun copy-paste.
O să-ți răspund, deși nu meriți să-mi pierd timpul cu tine. Î
Stiu ca nici cu mine n-are sens sa-ti pierzi timpul, dar imi raspunzi?! Bineinteles, punctual.
Urban culture.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul Mondial de Pescuit la Crap”