C.N.2008

Sectiune dedicata activitatilor , programelor , concursurilor , ideilor si initiativelor membrilor APCR din Romania precum si tuturor discutiilor legate de activitatea acestei asociatii , pana la dat de 31. 12. 2009

Moderatori: Dan Mateianu, Cristi Matei, viorel dulamita

Scrie răspuns
Vizitator

Mesaj de Vizitator »

Cornel Rosioru Bolete avion 10 persone - 600-650 euor/pers la toate companiile trezestete te rog = 6000-6500 Dus - Intors toate companiile
Cargo pe 8 m cubi e 2000 euro pe avion dus intors ajunge in 3 zile
botzi sa bagi in 8m cubi 2 masii


TOTAL 8500 euro - cazarea e platiata de AGVPS si taxa de participare


Nada 1500 pt 3 echipe - 3 zile


Ce brei sa plateasca concurentzii banii tai de curve si de bautura si de petrecerea de sfarsit de an hai ca ai luato razna

Justifica banii ca de fapt aici e problema voastra.


Radu Badica

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

oanavictor scrie:1 PROTOCUL NU PERMITE SA INCASATI BANI DE LA ECHIPELE PARTICIPANTE
2 PROTOCOLUL VA OBLIGA SA CONVOCATI ECHIPELE CARE DORESC SA PARTICIPE
3 PROOCOLUL VA OBLIGA SA COLABORATI CU TOTI PESCARII DE CRAP CARE DORESC SA PARTICIPE
4 PROTOCOLUL NU VA DA DREPTUL SA LUATI DECIZII FARA ACORDUL PESCARILOR
5 PROTOCOLUL VA OBLIGA SA COORDONATI ACTIVITATEA [IN NICI UN CAZ SA IMPUNETI CEVA ]
6 NERESPECTAREA PROTOCOLULUI DUCE LA ANULAREA LUI .

EXISTA O SINGURA SOLUTIE

CONVOCAREA TUTUROR ECHIPELOR CARE DORESC SA PARICIPE ,EXPUNEREA SISTEMELOR DE DESFASURARE ,ALEGEREA LACURILOR SI VOTUL DEMOCRATIC PRIN RIDICAREA MAINII .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

oanavictor scrie:CONVENTIE DE PARTENERIAT

ARTICOLUL 4
APCR VA ORGANIZA PE CHELTUIALA PROPRIE ,SUB EGIDA AGVPS DIN ROMANIA ,CONCURSURILE DE SELECTIE A ECHIPELOR REPREZENTATIVE DE PESCUIT LA CRAP ALE ROMANIEI ,IN ACEST SCOP APCR VOR CONTACTA SI VOR COLABORA CU TOTI PESCARII SPORTIVI DE CRAP SI VOR COORDONA ACTIVITATEA COMPETITIONALA LA DISCIPLINA ''PESCUIT SPORTIV LA CRAP ''

Aici se vede foarte clar incalcarea conventiei de parteneriat ,pentru ca prin acest protocol ECHIPELE CARE SE INSCRIU LA CALIFICARI NU TREBUIE SA ACHITE NICI O TAXA ,PLUS CA IN ULTIMA POSTARE UN CONDUCATOR APCR RECUNOASTE CA NU A CONSULTAT PE NIMENI IN PRIVINTA SISTEMULUI DE DESFASURARE .

ARTICOLUL 9
AGVPS DIN ROMANIA ESTE IN DREPT SA REVOCE PREZENTA CONVENTIE DE PARTENERIAT IN CONDITIILE IN CARE APCR NU ISI VA RESPECTA OBLIGATIILE .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

www.bileteavion.ro
bucuresti-johanesburg------630 euro
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de dan cotelici »

Referitor la ceea ce AVRosioru mentioneasza in oficiosul APCR ca fiind
declaratia mea:
Este inexacta, prelucrata , scoasa din context si prezentata ca fiind legata de modul in care se organizeaza calificarile pentru CM cand de fapt ma refeream la altceva.

Ceea ce am spus si sustin in continuare este ca:
NU POTI STABILI ECHIPA CAMPIOANA NATIONALA - echipa de 2 pescari - in cadrul acestei sesiuni de calificari fi ca-i o manse fie ca sunt 3.
Cu atat mai mult in varianta actuala.
In primul rand in varianta actuala dupa fiecare manse sunt eliminate loturi de echipe.
O echipa care castiga un sector si are cea mai mare cantitate de peste din mansa poate fi eliminata din fazele urmatoare pentru ca echipele de pe celelalte 2 sectoare nu au punctat corespunzator.
DECI?
Propunerea noastra a fost sa alegem 8-10 concursuri din acest an si cele mai bune 4-6 rezultate obtinute de echipe la acestea sa desemneze ierarhia.

E mai corect ce am propus noi sau ce propune APCR?

Acum mai am o intrebare.Calificari s-au tot organizat, bani s-au incasat si s-au cheltuit....in 2004, 2005, 2006, 2007 si urmeaza...
S-a justificat vreodata cheltuirea banilor incasati? NU!
Asteptam de la AVRosioru sa prezinte raportul de cheltuieli, pe anul trecut cand lotul s-a deplasat in Serbia.
S-au incasat 12000 euro.
Cum s-au cheltuit acesti bani?
The second best is the first loser!

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

Dan scrie:...O echipa care castiga un sector si are cea mai mare cantitate de peste din mansa poate fi eliminata din fazele urmatoare pentru ca echipele de pe celelalte 2 sectoare nu au punctat corespunzator.
DECI?...
Am voie sa ma bag si eu?

DECI?... Nu asa se puncteaza si la CM ???
Dan scrie:...Acum mai am o intrebare.Calificari s-au tot organizat, bani s-au incasat si s-au cheltuit....in 2004, 2005, 2006, 2007 si urmeaza...
S-a justificat vreodata cheltuirea banilor incasati? NU!
Asteptam de la AVRosioru sa prezinte raportul de cheltuieli, pe anul trecut cand lotul s-a deplasat in Serbia.
S-au incasat 12000 euro.
Cum s-au cheltuit acesti bani?
Asta va doare? Banii ?? Nu calificarile ???

Poate ca adevarul e pe undeva pe la mijloc, dar felul in care puneti problema... pacat sa va certati. Cand o sa va intalniti pe balta peste vreo luna ce faceti? Dati mana sau va scuipati??? :oops:

PS Chiar daca scrie sub numele meu APCR, va rog sa nu credeti ca o sa "kiss asses" vreodata iar ceea ce am de spus, spun. Asta asa ca sa inteleaga si unii din Ctza cum sta treaba.
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

@Busse

1 Bilete avion 600-650 euro + TAXE aeroport = 1000 euro.
2 AGVPS poate asigura participarea (1150 euro). Daca ne ajuti tu poate ne da si cazare :lol:
3 Iti aduc aminte ca se merge la un CM. Cu 1500 euro nada, mergi la cupa Romaniei.
Am uitat, voi nu vizati podiumul. :lol:
4 Ai uitat o multime de cheltuieli, dar nu ai de unde sa stii. Acum 4 ani s-au facut niste cheltuieli cu tine, dar ai uitat sa ajungi la aeroport. :lol:

@oanavictor

Ti-am mai raspuns odata.

@Dan

Continui sa fi comfuz.
Discutam de SELECTII.


In concluzie, sistemul de calificari l-ati rezolvat, cu AGVPS-ul ati lamurit-o, ALP a devenit ofiosul APCR, au mai ramas cheltuielile.
Sunteti jalnici. Nu observati ca nu va baga nimeni in seama? Ati inrosit telefoanele, va pierdeti timpul in sedinte saptaminale, atacati din toate partile, sunteti disperati. Ura ce va uneste nu mai poate fi stapinita.
Voi ocupati-va de ce stiti mai bine, ca de pescuit se ocupa altii.
Voi latrati, ca noi ne pregatim de CN.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ Vladeanu, Mateianu, Rosioru ... tripleta de "aur"



imi pare rau sa va spun, dar parca ati inebunit...aici nu mai avem ce discuta...mie in locul vostru mi-ar fi rusine...

sunteti jalnici, fratilor...si-n gandire, dar mai ales in fapte...e a doua oara cand sunt lovit prin spate de clica voastra, dar fi-ti siguri ca va fi ultima si cu asta am incheiat... puteti mintii aici pana n-o-ti mai putea...
Cornel Serbu
Friends Carp Team

dinulaurentiu
Mesaje: 10
Membru din: Joi Feb 28, 2008 13:52

Mesaj de dinulaurentiu »

Ma gandesc si-mi pun tot felul de intrebari,pana unde poate duce invidia si ura asta intre pescarii de crap.!!! sa stiti un lucru: invidiosii sunt oameni slabi in general si lingusitori, ar face orice sa poata darama ceva ce incepe sa se construiasca. Este o parere personala, nu le mai raspundeti celor din g6 pana cand nu vor posta toti pescarii din g6 sa vedem si noi daca exista acolo unanimitate, ca nu inteleg de ce sunt atat de aprinsi presedintii lor de nu se inteleg nici ei intre ei.Problema lor este cine sa fie seful,inca n-au un sef, din cate am inteles presedinte ar fi oana victor cel care ii agita iar ceilalti "MARI" pescari din g6 executa.Stiti ce vor spune dupa Africa de Sud, bai fratilor dar norocosi sunt astia(bineinteles, cei care se vor califica) hai si noi sa ne unim cu tara.Stiti cine nu o sa fie de acord: victor oana,dan,razvan dobrescu,patronul de la aquamania,radu badica,serbu cornel, abia atunci se va forma o mare echipa,marele g, restul se vor alatura unde trebuie.

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

Vali Vesa scrie:
Dan scrie:...O echipa care castiga un sector si are cea mai mare cantitate de peste din mansa poate fi eliminata din fazele urmatoare pentru ca echipele de pe celelalte 2 sectoare nu au punctat corespunzator.
DECI?...
Am voie sa ma bag si eu?

DECI?... Nu asa se puncteaza si la CM ???
.
nu stie, n-a fost niciodata acolo
iar daca incearca cineva sa-i explice cum sta treba pe la mondialele astea, nu-l intereseaza, el le stie pe ale lui!
The One Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “APCR-asociatia veche”