22-25.07-MANSA 3 CAMPIONATUL NATIONAL APCR - AGVPS

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

CINE CREDETI CA SE V-A CALIFICA

SENZOR
34
87%
CARPING
1
3%
ENERGY
4
10%
 
Voturi totale: 39

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Dan Mateianu »

S-a incheiat concursul! SENZOR a castigat ! ( pe toate cele trei sectoare ) . Revenim cu detalii !

Avatar utilizator
Cezar Bibu
Mesaje: 553
Membru din: Lun Ian 10, 2005 10:34
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Mesaj de Cezar Bibu »

@Cornele,

Nu trebuie sa te simti vizat decit intr-o f mica masura. Intimplator, eu cred ca echipa de la Clubul pescarului ar fi facut fata unui asemenea maraton( Andrei ar glumi: "in ciuda mediei de virsta" :lol: ). Dar din grupul asta de 6 cluburi, zau ca ar fi fost greu sa se mai stringa inca doua echipe. Valori individuale exista cert in fiecare din cele 6, (poate mai putin una) dar echipe complete, capabile sa puna probleme, mai greu...Parerea mea !
Ai vazut si tu pe crap.ro niste afirmatii ale unor necunoscuti in ale pescuitului de concurs, care-si dau cu parerea despre subiectul asta. Asta ma deranjeaza. Are vreun rost sa-i numim? N-am vrut sa creez neplaceri acolo , si n-am comentat atunci. Acum, ca s-au terminat calificarile, cred ca putem sa discutam si sa tragem ,eventual, si niste concluzii.

Avatar utilizator
CLAUDIU COZMA
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 550
Membru din: Mar Iun 05, 2007 14:56
Puncte: 0
Localitate: BRASOV
Contact:

Mesaj de CLAUDIU COZMA »

CLASAMENT FINAL

SECTOR A

ST. 1 SENZOR _ MITREA - IACOB.....................493.24 KG.
ST. 2 ENERGY _ NELU - DORU.........................417.47 KG.
ST. 3 CARPING _ CRISTI RUDEANU - LUCA........352.23 KG.

SECTOR B

ST. 1 ENERGY _ SANDOR - VIRGIL....................305.18 KG.
ST. 2 CARPING _ TOMULESCU - STANESCU........353.89 KG.
ST. 3 SENZOR _ CIPICA - SILVIU.....................456.74 KG.

SECTOR C

ST. 1 CARPING _ TATA NITU - SORIN................288.46 KG
ST. 2 SENZOR _ GOGU - PITICU.......................408.16 KG.
ST. 3 ENERGY _ DOCHITA - TRANDAFIR.............302.13 KG.

LOCUL 1 SENZOR 4 PUNCTE 1358.14 KG.
LOCUL 2 ENERGY 10 PUNCTE 1024.78 KG.
LOCUL 3 CARPING 10 PUNCTE 994.58 KG.

FELICITARI TUTUROR SI FIR INTINS CASTIGATORILOR IN AFRICA .
<°))))))><
><((((((°>

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Iar au castigat !! :lol: :lol: :lol: Felicitari baieti - l-am sunat si pe Vladeanu si l-am rugat sa va transmita la toti omagiile mele ! Doamne ce trist va fi de la anul ......... :cry: :cry: :cry:Compar situatiile cu momentul in care Hagi s-a retras ... ce tristete pentru noi toti ......... Din pacate in pescuitul crapului nu putem aduce straini ..... :lol: :lol: sa ne inlocuiasca valorile dovedite . Si avea poetul national Eminescu o poezie care se chema ...... Epigonii .......

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de Dan Mitranescu »

Felicitari castigatorilor !

A fost un concurs foarte tensionat pentru mine chiar daca eram in "tribuna".

Am stat cu ochii pe standul A1 permanent ...dar sa prinzi 500 kg in trei zile este destul de greu ! :D

Recordul ramane in Rahova ! :D

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de Dan Mitranescu »

Val Pangica jr scrie:Doamne ce trist va fi de la anul ......... :cry: :cry: :cry:Compar situatiile cu momentul in care Hagi s-a retras ... ce tristete pentru noi toti ......... Din pacate in pescuitul crapului nu putem aduce straini ..... :lol: :lol: sa ne inlocuiasca valorile dovedite .
Daca este sa compar pescuitul de competitie la crap cu alt sport ma gandesc mai degraba la sah decat la fotbal. La sah "mutarea" spusa din spate poate sa fie facuta cu orice mana ,pe cand la fotbal antrenorul poate sa urle cat vrea el daca jucatorii nu sunt buni.

Asa ca retragerea este aparenta... nu conteaza cine arunca lansetele,important este cine spune unde sa fie aruncate! :D

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

Felicitari in primul rand participantilor. Impresionanta cantitate de crap prinsa.

Felicitari echipei Senzor si fire intinse in Africa!
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Mesaj de gabisandu »

Felicitari SENZOR, intradevar foarte mult peste. Fire intinse in Africa baieti...

viorel doloc
pescar de competitie
Mesaje: 1327
Membru din: Mar Iun 26, 2007 20:59
Puncte: 0
Localitate: SIBIU

MANSA 3 - CAMPIONAT NATIONAL

Mesaj de viorel doloc »

Asa cum am anticipat, SENZOR a castigat din nou , asa ca avem iar mari sperante la un PODIUM MONDIAL. Felicitari tuturor participantilor si in special baietilor de la SENZOR , carora le doresc din tot sufletul FIRE-NTINSE IN AFRICA! PS: ANDREI,............ DUMNEZEU NU DOARME ( BINE FACI- BINE PRIMESTI). Mersi inca o data.

Avatar utilizator
vali dumitru
Mesaje: 908
Membru din: Vin Apr 06, 2007 21:05
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de vali dumitru »

Felictari invingatorilor si sa aduce-ti aurul acasa !!! Voi din Africa noi din Franta. :wink:
Valentin Dumitru

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”