CUPA TRANSILVANIA ED. A 2-A , 30.07-03.08, DORIPESCO-BRASOV

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de Dan Mitranescu »

Florentin Iuga scrie:@Dan Mitranescu
Sunt inscrise pana acum vreo 20 de echipe. De ce sa se schimbe regulamentul doar ca sa participi tu? Altii nu se plang ca nu stiu, nu pot, etc. Dovedeste ca poti in orice conditii sau... pune-ti nada la borcan pentru la anu' cand o sa depaseasca ciortanul 2kg (poate atunci o sa ceri 1,75kg) :lol:
Sunt convins ca exista pescari de crap ,foarte siguri pe ei, care pescuiesc si in acvariu asteptand captura. Recunosc : nu am sa pot concura langa ei niciodata !

...poate sa-i lamuresc sa se puncteze si xifo-rii ! Asa ma bag ! :D

butadr
Mesaje: 78
Membru din: Dum Mai 18, 2008 12:57
Puncte: 0
Localitate: Sfantu Gheorghe - Covasna

Mesaj de butadr »

Florentin Iuga scrie:@Dan Mitranescu
Sunt inscrise pana acum vreo 20 de echipe. De ce sa se schimbe regulamentul doar ca sa participi tu? Altii nu se plang ca nu stiu, nu pot, etc. Dovedeste ca poti in orice conditii sau... pune-ti nada la borcan pentru la anu' cand o sa depaseasca ciortanul 2kg (poate atunci o sa ceri 1,75kg) :lol:
Tocmai pentru ca sunt inscrise 20 echipe, si pentru ca stiu sigur ca majoritatea vor dori sa se puncteze de la 1,5 Kg consider ca cea mai buna varianta e (asa cum a spus si domnul Cozma), ca aceasta limita de dimensiune sa fie luata in discutie inaintea concursului (adica sa se voteze) :D
Aceasta discutie nu poate avea loc aici, pe forum, pentru ca am obesrvat.... din interventiile anterioare, ca la acesta dezbatere participa la discutie un numar redus de echipe, si nicidecum toate echipele inscrise la concurs :roll:
Deci ...asa cum spuneam, cea mai buna varianta e sa fie stabilit chiar inaintea concursului...ca dealtfel si alte lucruri care sunt incerte sau vor apare atunci (daca se pescuieste numaila boilies sau nu (pen ca in regulament scrie numai ca e interzis porumbul, nu ca ar fi interzisa ...mamaliga, spre exemplu, cum ridica problema alt concurent), fapt lamurit aici, dar care nu e cunoscut de toti cei inscrisi).
Asa, ca un raspuns mai putin drastic pentru echipa care solicita acest lucru...eu zic sa va inscrieti si ...asa cum sper si eu, cu ajutorul celorlalte echipe, se va puncta de la 1,5Kg.
Zimbeste, maine va fi mai rau

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Mesaj de petre iulian »

oare pana miercuri mai apar schimbari???? ar fi culmea dupa ce am facut bile de aproape 30 milioane sa se dea cu porumb....

Avatar utilizator
CLAUDIU COZMA
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 550
Membru din: Mar Iun 05, 2007 14:56
Puncte: 0
Localitate: BRASOV
Contact:

Mesaj de CLAUDIU COZMA »

petre iulian scrie:oare pana miercuri mai apar schimbari???? ar fi culmea dupa ce am facut bile de aproape 30 milioane sa se dea cu porumb....
CU SIGURANTA NU SE V-A PESCUI CU PORUMB , ESTE INTERZIS ATAT PE CARLIG , CAT SI PENTRU NADIREA DE ORICE FEL :lol:

DE FAPT PENTRU A EVITA ORICE SUPICIUNI AR FI BINE SA NU AIBA NIMENI PORUMB LA EL 8)
<°))))))><
><((((((°>

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

@dan mitranescu

OK, s-a rezolvat ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Claudiu, poti sa postezi lista finala cu participantii !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
CLAUDIU COZMA
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 550
Membru din: Mar Iun 05, 2007 14:56
Puncte: 0
Localitate: BRASOV
Contact:

Mesaj de CLAUDIU COZMA »

Vladut Mateianu scrie:Claudiu, poti sa postezi lista finala cu participantii !
MAI ASTEPT PANA MAINE SEARA , POATE MAI APARE VRE-O ECHIPA IN ULTIMUL MOMENT :?: :!: FINDCA NUMAI MARTI FACEM STANDURILE .
<°))))))><
><((((((°>

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Mesaj de petre iulian »

@DAN Mitranescu ma gandeam cum de te bagi la o balta de bile si care nu e voie cu naditor..... :shock: :shock: cred ca vi cu mii de saculeti :D :D ...si abia astept sa te vedem cu noul partener.... :D :D .


@ mr. COZMA ...arc naditor..nu ai voie...plumbi FOX de pasta sunt ok...?.... ca sunt patit :D :D chiar daca foloseam acesti plumbi goi am fost avertizat ca sunt plumbi naditori..... :lol: :lol: .....!....speram sa venim de marti sa dam o mana de ajutor la standuri...

Avatar utilizator
CLAUDIU COZMA
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 550
Membru din: Mar Iun 05, 2007 14:56
Puncte: 0
Localitate: BRASOV
Contact:

Mesaj de CLAUDIU COZMA »

@ mr. COZMA ...arc naditor..nu ai voie...plumbi FOX de pasta sunt ok...?.... ca sunt patit :D :D chiar daca foloseam acesti plumbi goi am fost avertizat ca sunt plumbi naditori..... :lol: :lol: .....!....speram sa venim de marti sa dam o mana de ajutor la standuri...[/quote]

atata timp cat nu pui nici un fel de nada pe greutatea cu care lansezi , nu este nici o problema , dar pentru a evita suspiciunile i-ti recomad sa pui plumb , daca ajungeti marti da-mi un telefon , o mana de ajutor este binevenita oricand 8)
<°))))))><
><((((((°>

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de Dan Mitranescu »

petre iulian scrie:@DAN Mitranescu ma gandeam cum de te bagi la o balta de bile si care nu e voie cu naditor..... :shock: :shock: cred ca vi cu mii de saculeti :D :D ...si abia astept sa te vedem cu noul partener.... :D :D

Trebuia sa ma "stric" si eu o data ! :D .

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”