Desfasurare Cupa Iernii 2013

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Florin.Murgeanu
Mesaje: 280
Membru din: Mar Apr 07, 2009 20:42
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Iernii 2014

Mesaj de Florin.Murgeanu »

Si daca premiul pt locul 3 era 3-4000 de euro, ce se intampla?
Campion national 2014
WLC Carp Club

Rep
Mesaje: 160
Membru din: Mar Mai 01, 2012 17:09

Re: Desfasurare Cupa Iernii 2014

Mesaj de Rep »

Vladut singurul care a calculat corect e Marian, tie cred ca iti fac alii regulamentul, ca vad ca nu il cunosti. Calitatea e data de greutatea celor cinci pesti si punct. 5 puncte,treaba cu departajarea se refera la locul de pe sector in mansa sau la clasamentul final. Greseala de organizator,cine greseste plateste.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Desfasurare Cupa Iernii 2014

Mesaj de Dan Mitranescu »

Eu am spus "pe puncte" acum cativa ani lui Vladut . Ca asa este corect ! Cea mai mare prostie pe care am putut sa o fac !
Mi-am pierdut zile intregi sa concep regulamente in care pescarii sa isi joace sansele pana la sfarsit. Tot o tampenie !
Am facut non-combat pe fata in toamna trecuta . Dadeam drumul la pesti pe pontonul doi ca sa nu iau puncte vecinilor de stand de pe ponton 3 . Nici asa nu am schimbat nimic.

Dupa 4 ani ii dau dreptate lui Andrei Vladeanu ca in Romania sistemul pe puncte distruge concursurile ( discutam despre regulamentul unui Euroconcurs ) . Nu credeam ca se poate ajunge aici .

Ca ai pe unul langa tine care nu mai pescuieste sau ca nadeste de nebun asta este , poti sa o mai dregi , dar sa ajungi ca oricare fara sanse de pe toata balta sa poata sa influenteze clasamentul este prea mult .

P.S. Pacat de intentiile organizatorilor , pacat de potentialul baltii . Si asta numai de la "calitate" si de la puncte.
Nu este prima data cand o spun . De la "cazul valiza" si pana acum au fost aceleasi probleme an de an . Eu unul nu mai pot .

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: Desfasurare Cupa Iernii 2014

Mesaj de gabisandu »

De acord cu Dan.
Eu cred ca, concursurile pe loturi, tip CN, raman cele mai corecte. Se pot face concursuri cu echipe de 6 pescari, cate 2 pe cate un sector.
Din punctul meu de vedere este cel mai sigur tip de concurs.

P.S.- Calitatea este o "inventie" paguboasa. Ar trebui premiati cei care prind cel mai mult peste, nu cei care sunt mai norocosi.

Avatar utilizator
Bogdan Bagiag
Mesaje: 105
Membru din: Mar Feb 01, 2011 23:28
Puncte: 0
Localitate: Iasi
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Iernii 2014

Mesaj de Bogdan Bagiag »

In primul rand te rog sa postezi clasamentul final asa cum este el corect, trebuie sa recunosti ca ai gresit si sa iti asumi acest lucur, nu sa spui ca tardiv.
Dupa 72 de ore in care nu am dormit mai mult de 5-6 ore, tu ai pretentia sa ma uit pe foi pentru a contesta in 2 ore dupa terminarea concursului ?

Eu vin de la 400km pentru a participa la un concurs de prins peste nu la o olimpiada de matematica.

Consider ca stim sa pierdem un concurs, dar nu suntem fraieri sa ne calci in picioare.

Astept sa postezi clasamentul final asa cum este el CORECT.
Carp Wars nu povesti cu p si b :)

Avatar utilizator
Bogdan Bagiag
Mesaje: 105
Membru din: Mar Feb 01, 2011 23:28
Puncte: 0
Localitate: Iasi
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Iernii 2014

Mesaj de Bogdan Bagiag »

viorel dulamita scrie:
Rep scrie:... Mitranescu si echipa ne vor da macar cupele...
...dpdv al Regulamentului NU(nu a-ti facut contestatie in termenul legal)...aduceti-va aminte cum s-a cistigat un CN, din cauza unui crap "uitat" in calcul, dar contestatia s-a facut in termen :wink: :D ...

Dupa cum gandesti tu daca suntem furati in "timp util" e ok.
Carp Wars nu povesti cu p si b :)

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Desfasurare Cupa Iernii 2014

Mesaj de popescu59 »

Cele mai corecte ramin concursurile fara premii in bani , in care sa iti aperi onoarea si numele nu ce iti intra in portofel .Concursurile unde premiile sa fie niste cupe imense . Se motiveaza de organizatori ca daca nu sunt premii mari in bani nu vine lumea , fals asa ceva ,nu vin cei care se cred ei cei mai cei pescari si nu vor sa se coboare la nivelul oricaror pescari de rind .Si urmariti va rog concursurile din 2013 cu premii mari in bani si veti vedea ca pe la toate au fost discutii.
Sunt convins ca sunt destul de multi pescari care ar participa la concursuri fara premii in bani.

Avatar utilizator
Bogdan Dragan
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1179
Membru din: Joi Aug 20, 2009 17:31
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare Cupa Iernii 2014

Mesaj de Bogdan Dragan »

La un concurs pe Moara, la care platesc taxa de 1800 lei si ma astept sa prind 500-600 sau 800kg de crap si unde dorm 4-5 sau 6 ore tot concursul, nu ar trebui sa-mi fac griji ca se gresesc calculele cu atat mai putin nu trebuie sa stau sa imi verific fisele. Fara suparare, nu am nimic cu nimeni dar asta este parerea mea!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Iernii 2014

Mesaj de Vladut Mateianu »

Bogdan Bagiag scrie:In primul rand te rog sa postezi clasamentul final asa cum este el corect, trebuie sa recunosti ca ai gresit si sa iti asumi acest lucur, nu sa spui ca tardiv.
Dupa 72 de ore in care nu am dormit mai mult de 5-6 ore, tu ai pretentia sa ma uit pe foi pentru a contesta in 2 ore dupa terminarea concursului ?

Eu vin de la 400km pentru a participa la un concurs de prins peste nu la o olimpiada de matematica.

Consider ca stim sa pierdem un concurs, dar nu suntem fraieri sa ne calci in picioare.

Astept sa postezi clasamentul final asa cum este el CORECT.
Da, am pretentia sa verificati foile proprii, exact ptr a preintampina astfel de intamplari nefericite. Repet, asta este si ideea ptr care fiecare concurent are si fisa proprie, altfel o aveau doar arbitrii !

In rest, regulamentul este cat se poate de clar. Si anume, dupa terminarea concursului sunt 2 ore in care se pot face contestatii referitoare la fisele de cantarire.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

agedo
Mesaje: 5
Membru din: Joi Aug 06, 2009 9:55

Re: Desfasurare Cupa Iernii 2014

Mesaj de agedo »

Spun de mult timp ca folosirea calitatii in concursuri e loterie.Nu ai cum sa faci diferenta intre un crap de 7 sau de 13 kile.Ma bucur ca pescari de superclasa ca Dan Mitranescu si Gabi Sandu au ajuns la concluzia asta si sper ca prin intermediul cluburilor din care fac parte sa puna presiune pe organizatorii de concursuri sa renunte sau sa nuanteze folosirea calitatii.Mai ales la concursurile numai pe calitate ma lua capu' cand prindeam un peste de 10-11 kile care nu insemna nimic si concursurile se castigau daca crapii faceau sau nu purgatia inainte de cantar :shock: .Toate cele bune!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”