Desfasurare Cupa Iernii 2013

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
bontas mitica
Mesaje: 46
Membru din: Mar Noi 05, 2013 11:54

Re: Desfasurare Cupa Iernii 2014

Mesaj de bontas mitica »

Vladut Mateianu scrie:
Bogdan Bagiag scrie:In primul rand te rog sa postezi clasamentul final asa cum este el corect, trebuie sa recunosti ca ai gresit si sa iti asumi acest lucur, nu sa spui ca tardiv.
Dupa 72 de ore in care nu am dormit mai mult de 5-6 ore, tu ai pretentia sa ma uit pe foi pentru a contesta in 2 ore dupa terminarea concursului ?

Eu vin de la 400km pentru a participa la un concurs de prins peste nu la o olimpiada de matematica.

Consider ca stim sa pierdem un concurs, dar nu suntem fraieri sa ne calci in picioare.

Astept sa postezi clasamentul final asa cum este el CORECT.
Da, am pretentia sa verificati foile proprii, exact ptr a preintampina astfel de intamplari nefericite. Repet, asta este si ideea ptr care fiecare concurent are si fisa proprie, altfel o aveau doar arbitrii !

In rest, regulamentul este cat se poate de clar. Si anume, dupa terminarea concursului sunt 2 ore in care se pot face contestatii referitoare la fisele de cantarire.

RB Baits
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 794
Membru din: Dum Oct 03, 2010 10:30

Re: Desfasurare Cupa Iernii 2014

Mesaj de RB Baits »

popescu59 scrie:Cele mai corecte ramin concursurile fara premii in bani , in care sa iti aperi onoarea si numele nu ce iti intra in portofel .Concursurile unde premiile sa fie niste cupe imense . Se motiveaza de organizatori ca daca nu sunt premii mari in bani nu vine lumea , fals asa ceva ,nu vin cei care se cred ei cei mai cei pescari si nu vor sa se coboare la nivelul oricaror pescari de rind .Si urmariti va rog concursurile din 2013 cu premii mari in bani si veti vedea ca pe la toate au fost discutii.
Sunt convins ca sunt destul de multi pescari care ar participa la concursuri fara premii in bani.
Si eu as vrea sa boxez maine dimineatza cu Tyson dar se pare ca nu are timp!!!!

Tu ai vrea Nae sa batzi in concursuri fara miza pescarii de marca din noroc? Valoarea costa bani!

RB Baits

Avatar utilizator
Florin.Murgeanu
Mesaje: 280
Membru din: Mar Apr 07, 2009 20:42
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Iernii 2014

Mesaj de Florin.Murgeanu »

Da, am pretentia sa verificati foile proprii, exact ptr a preintampina astfel de intamplari nefericite. Repet, asta este si ideea ptr care fiecare concurent are si fisa proprie, altfel o aveau doar arbitrii !

In rest, regulamentul este cat se poate de clar. Si anume, dupa terminarea concursului sunt 2 ore in care se pot face contestatii referitoare la fisele de cantarire.[/quote][/quote]

Adica noi participantii in loc sa ne grabim sa stangem echipamentul , sa ajungem la festivitate, trebuie sa stam sa facem calcule? :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:
Campion national 2014
WLC Carp Club

Avatar utilizator
Bogdan Bagiag
Mesaje: 105
Membru din: Mar Feb 01, 2011 23:28
Puncte: 0
Localitate: Iasi
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Iernii 2014

Mesaj de Bogdan Bagiag »

Vladut Mateianu scrie:
Bogdan Bagiag scrie:In primul rand te rog sa postezi clasamentul final asa cum este el corect, trebuie sa recunosti ca ai gresit si sa iti asumi acest lucur, nu sa spui ca tardiv.
Dupa 72 de ore in care nu am dormit mai mult de 5-6 ore, tu ai pretentia sa ma uit pe foi pentru a contesta in 2 ore dupa terminarea concursului ?

Eu vin de la 400km pentru a participa la un concurs de prins peste nu la o olimpiada de matematica.

Consider ca stim sa pierdem un concurs, dar nu suntem fraieri sa ne calci in picioare.

Astept sa postezi clasamentul final asa cum este el CORECT.
Da, am pretentia sa verificati foile proprii, exact ptr a preintampina astfel de intamplari nefericite. Repet, asta este si ideea ptr care fiecare concurent are si fisa proprie, altfel o aveau doar arbitrii !

In rest, regulamentul este cat se poate de clar. Si anume, dupa terminarea concursului sunt 2 ore in care se pot face contestatii referitoare la fisele de cantarire.
Dupa ce ai recunoscut ca ai gresit, tot nu vrei sa pui clasamentul corect ?

Dupa cum a zis si Bogdan Dragan, noi platim 1800 pentru ce ? Nu pentru a ne calcula cineva foile ?
Hai sa nu mai platim nici o taxa si nu avem pretentia sa ne fie calculate foile. Le vom calcula noi.

Vad ca nu esti in stare sa iti asumi raspunderea pentru ce sa intamplat.
Carp Wars nu povesti cu p si b :)

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Desfasurare Cupa Iernii 2014

Mesaj de RazvanG »

body scrie:
popescu59 scrie:Cele mai corecte ramin concursurile fara premii in bani , in care sa iti aperi onoarea si numele nu ce iti intra in portofel .Concursurile unde premiile sa fie niste cupe imense . Se motiveaza de organizatori ca daca nu sunt premii mari in bani nu vine lumea , fals asa ceva ,nu vin cei care se cred ei cei mai cei pescari si nu vor sa se coboare la nivelul oricaror pescari de rind .Si urmariti va rog concursurile din 2013 cu premii mari in bani si veti vedea ca pe la toate au fost discutii.
Sunt convins ca sunt destul de multi pescari care ar participa la concursuri fara premii in bani.
Si eu as vrea sa boxez maine dimineatza cu Tyson dar se pare ca nu are timp!!!!

Tu ai vrea Nae sa batzi in concursuri fara miza pescarii de marca din noroc? Valoarea costa bani!

RB Baits
Sa vezi ce-ti umfla ochii ,stai ca I dau un telefon si il pun sa ti traga o mama de bataie:)))))))))))

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Desfasurare Cupa Iernii 2014

Mesaj de Alexandru Mihai »

Pe Moara Vlasiei e loc doar de cantitate...punct.
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Iernii 2014

Mesaj de Vladut Mateianu »

Bogdan Bagiag scrie:
Dupa ce ai recunoscut ca ai gresit, tot nu vrei sa pui clasamentul corect ?

Dupa cum a zis si Bogdan Dragan, noi platim 1800 pentru ce ? Nu pentru a ne calcula cineva foile ?
Hai sa nu mai platim nici o taxa si nu avem pretentia sa ne fie calculate foile. Le vom calcula noi.

Vad ca nu esti in stare sa iti asumi raspunderea pentru ce sa intamplat.
In primul rand te-as ruga sa ai grija la limbaj. Nu continui sa-ti raspund din respect fata de partenerii tai.

Urmeaza probabil sa ma acuzi ca am gresit deliberat, vad ca o tot ti pe a ta....
O sa modific si clasamentul final, stai linistit. Si imi asum si vina ptr greseala arbitrilor mei.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Iernii 2014

Mesaj de Vladut Mateianu »

Florin.Murgeanu scrie:
Adica noi participantii in loc sa ne grabim sa stangem echipamentul , sa ajungem la festivitate, trebuie sa stam sa facem calcule? :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:
Nu Florin, nu la sfarsit trebuie facute calculele. Dar, in timpul concursului foile sunt la voi, este recomandata o verificare, avem dovada ca se poate si gresi. Dar, sa nu uitam ca la mansa respectiva s-au prins circa 4 tone de peste si iata ca a aparut o eroare....

Restul, care partcipati de anide zile la concursurile organizate de mine , stiti bine cat de riguros sunt cu fisele ! De data asta insa echipa de arbitrii a gresit, implicit eu, ca organizator si arbitru sef.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Rep
Mesaje: 160
Membru din: Mar Mai 01, 2012 17:09

Re: Desfasurare Cupa Iernii 2014

Mesaj de Rep »

vladut inseamna ca la concursurile tale trebuie sa vin cu un om sa-mi pazeasca masina un contabil sa tina foile si doi trei oameni sa-mi spuna cine face non-combat ca sa stiu ce trebuie sa fac .Ce faci daca greseala apare la clasamentul final si ai prinssase sute de kg cam cit dureaza revizuirea foilor care sigur trebuiesc calculate de doua trei ori ca sa cada toti deacord stam pina luni .La tombola ai spus cu gurita ta;echipele de pe locul 4-la 10 vor trage cite o bila de ce a tras Dl.PETCU si nu noi ,are el norocul nostru a pus el banii ,fi atent cind vorbesti poate nu dadeam un milion pe norocul lui Petcu .Cred ca iti amintesti cind am refuzat captura baltii la Crapmania 40 milioane iera un premiu fals ,pentru mine conta munca mea si rezultatul de pe sector locul 2 captura afost a lui gabi si a ajuns pe nu stiu unde .Daca tot recunosti ca afost greseala de organizare da-ne ce ni -se cuvine si modifica clasamentul daca mai exzista fair-play .
Adica noi sa acceptam greseala cauzata de cantitatea mare de peste dar la noi ca am prins peste sase sute de kg nu se pune si trebuia sa ne si mutam .

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Iernii 2014

Mesaj de Genes Florin »

corect este ca cel clasat pe locul III sa cedeze cupele cat si suma castigata.
nu luati foc....
Balta Puiesti

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”