Concurs Peris 26-29.05.2005

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

IONEL STANCU
Mesaje: 3
Membru din: Dum Mai 29, 2005 17:35
Puncte: 0
Localitate: PLOIESTI

Mesaj de IONEL STANCU »

Administrator scrie:Rezultate finale

Locul 1 - Iulian Staicu & George Grigore - 75,270 kg
Locul 2 - Paun Cristian & Scrobotovici Cristian - 61,570 kg
Locul 3 - Bogdan Tudor & Stancu ionel - 59,970 kg
Locul 4 - Manaf & Nazif
Locul 5 - Novac Aurelian & Biaca Cosmin ( www.crapmania.ro )
Locul 6 - Costin Popescu & Bogdan Dragan ( Senzor 2 )
Locul 7 - Bibu Cezar & Gogoasa Adrian
Locul 8 - Radu Ursacescu & Iosif Sorin
Locul 9 - Sorin Ionescu & Cretoiu Catalin
Locul 10 - Bolocan Andrei & Bolocan Florin
Locul 11 - Radu mantis & Corici Marius
Locul 12 - Dumitru Valentin & Gogu Catalin
Locul 13 - Catana Daniel & Ionescu Mihai
Locul 14 - Istrate Virgil & Serban Adrian
Locul 15 - Hamudi Enizan & Abdul Sipaihu
Locul 16 - Berbeciu Nicolae & Henovic Georgian
Locul 17 - Frasia Dan & Novocovici Gabriel
Locul 18 - Dragoi Florin & Badiu Claudiu

Captura :

Iulian Staicu - George Grigore - 16,00 kg
field tester BIG FISH***

IONEL STANCU
Mesaje: 3
Membru din: Dum Mai 29, 2005 17:35
Puncte: 0
Localitate: PLOIESTI

Mesaj de IONEL STANCU »

--------------------------------------------------------------------------------

Multe salutari tuturor participantilor si organizatorilor la acest concurs si in special echipei din constanta premiata bis....(felicitari!).............si nu in ultimul rand consilierului si mentorului echipei noastre BIG FISH, Adriano Musaro pentru colaborare,indrumari technice si sfatuire la finalizarea retetei de boiles(100% fainuri si arome big fish).......eficienta maxima dar cu ghinionul nesansei a 9 rateuri uriase ........poate lipsa de .....rabdare din partea noastra.(ultima cu 30 min inainte de final).
@@@@salut Adi si ne vedem maine la o bere ca ne-am prajit destul la Peris.
_________________
BIG FISH
field tester BIG FISH***

Avatar utilizator
Cezar Bibu
Mesaje: 553
Membru din: Lun Ian 10, 2005 10:34
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Mesaj de Cezar Bibu »

Salut!
@Vali Vesa
Am apreciat gluma,dar ce sa-i fac, nene?Mentionez pt cei care nu stiu ca am "achizitionat" intr-o noapte un salau pe la vreo 4 kg la o frumusete de snowman de doua bile de 20 mm de tutti frutti ca am avut nevoie de instrumente chirurgicale sa le scot din stomac!

In rest,probabil vremea schimbatoare a impietat asupra numarului de capturi,ca media pe cap de peste prins a fost ,zic eu,onorabila,in jurul la 6,4kg ,din cite am inteles.

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Concursul nu a fost nasol - deloc ! Astept un articol de la echipa Novac & Biaca ( Timisoara ) despre cum au vazut ei concursul acesta ( prima lor experienta la boilies ) . Orice participant este invitat sa scrie experienta proprie - va fi publicat . In principiu au castigat outsiderii - favoritii au castigat locuiri proaste sau nu s-au priceput la nada . Iulian Staicu & George Grigore au exploatat foarte bine ( sub supraveherea lui Adi Zarguzon ) nisa creata de un vint favorabil - 36 ore .
Vreme cretina - capturi putine .

G.G.
Mesaje: 14
Membru din: Lun Ian 10, 2005 21:56
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Mesaj de G.G. »

Val,felicit echipa supravegheata,pardon sponsorizata,de tine(niste baieti faini).Iti urez tie si "supraveghetorului" nostru fir intins la calificari.
Un outsider ,in principiu,
George Grigore

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@G.G.

Sa stii ca si eu anul trecut cind am castigat pe acelasi loc - concursul de la Peris , tot outsider am fost . Nu ai de ce sa te simti piscat de treaba asta . Experienta de concurs a unor Bibu , Coco , Hamudi , etc este mult superioara celei a echipei din care faci parte . Cu atit mai mult , trebuie sa va simtiti fericiti .

Avatar utilizator
Daniel Costache
Mesaje: 122
Membru din: Vin Ian 14, 2005 20:10
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Daniel Costache »

Val parerea mea este ca ai impins cam departe povestea asta cu outsiderii.....
Din punctul meu de vedere poate ca suntem ceva mai in urma cu echipamentul si accesul la balti decente unde sa ne putem fotografia cu unul de doua cifre insa din ceea ce am mai vazut si eu, atat la Peris anul trecut cat si la Darvari anul asta, iti garantez ca nu suntem departe de plutonul fruntas.... si ca sa fiu mai precis ne despart cam 5000-6000 de euro :oops:
dar nu-i nimic taticu investeste, investeste, investeste....
Fire intinse!

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Daniel Costache

Daca iti propui sa cheltui acei bani - in timp pe balta si pe nada de calitate -sigur vei reusi in ceea ce iti propui . Daca ii dai pe corturi , paturi samd - mai vedem .
Nu inteleg ce am impins asa departe ? Fiecare competitie are favoriti si outsideri ( in orice sport ) . Am gresit considerindu-i pe Bibu , Coco sau Hamudi favoriti ?

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

@ daniel costache

Iti propun ceva:
Hai la hobaia la Cupa Cupelor. Iti platim noi taxa de participare si apoi iti poti lua din magazin orice produse in valoare de 5-6000 de euro. Daca nu avem ce doreste caprioara, aducem la comanda.
Pe urma, daca n-ai iesit in primii trei dai 10-12000 euro inapoi. Facem?

iulian staicu
Mesaje: 186
Membru din: Lun Ian 10, 2005 15:20
Puncte: 0
Localitate: constanta

Mesaj de iulian staicu »

@val
nu imi plac polemicile , dar vreau sa fac anumite precizari,
1.nu ne putem compara cu experienta , dotarea si stiinta celor mentionati de tine, dar pasiunea este mare si ne straduim .
2. locul a fost intradevar favorabil , vremea si mai ales vintul dimpotriva , doar joi dupa amiaza pina a inceput ploaia si vineri noapte cind nu a batut vintul se poate spune ca vintul ne a fost favorabil , (perioade cind am punctat bine) , in rest vintul a batut spre malul opus digului si capturile au fost acolo , deci nu a fost o nisa de 36 de ore ci mult mai mica .un mare avantaj au fost monturile, pentru ca nu am ratat decit un peste .
3.intradevar Adi Zarcuzon a fost creierul limpede care ne-a sfatuit , dar si tu si Adriano ati facut acelasi lucru pt echipele voastre ,
4 pentru noi acesta a fost al 3 concurs adevarat , primele doua tot la peris anul trecut , cind la primul am avut stand intre cele doua echipe senzor ( vladut multumesc , am invatat multe de la tine atunci ) si eram particulari rau ( ca sa citez un clasic in viata ) dar am prins peste si chiar am punctat o bucata peste doua cifre , si la cel din septembrie 2004 cind am luat captura ( val multumesc pt bile )si daca nu ratam in ultima zi doua bucati prindeam podimul .


iulian staicu

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”