Vladut Mateianu, noul proprietar de la Sulimanu

Moderatori: Vladut Mateianu, Dan Mateianu

Încuiat
Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Vladut Mateianu, noul proprietar de la Sulimanu

Mesaj de cornelserbu »

iohann scrie:Felicitari Vladute!sa fie intr-un ceas bun.

eu te-am mai felicitat cu mult timp in urma :D :D :D
cand ??? cand urlai pe moara "mu.e mateianu" ??? :lol: :lol: :lol:

felicitari, vladut !
Cornel Serbu
Friends Carp Team

viorel doloc
pescar de competitie
Mesaje: 1327
Membru din: Mar Iun 26, 2007 20:59
Puncte: 0
Localitate: SIBIU

Re: Vladut Mateianu, noul proprietar de la Sulimanu

Mesaj de viorel doloc »

Felicitari Vladut.
Iata ca visul tau a devenit realitate...sunt sigur ca vei face multi pescari fericiti, deoarece lucrurile de calitate nu pot fi realizate decat de oameni de calitate!!!
Iti doresc, din tot sufletul, tot ceea ce iti doresti.
Carp Passion

Avatar utilizator
Florin Vasii
Mesaje: 369
Membru din: Dum Noi 25, 2012 11:34
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Vladut Mateianu, noul proprietar de la Sulimanu

Mesaj de Florin Vasii »

Felicitari Vlad pentru noua achizitie!
Speram s-o administrezi cat mai bine pentru noi!

Nu inteleg de ce sunt atatea discutii despre prevenirea braconajului cand ar trebui sa-i spunem lui Vlad ce ne dorim de la aceasta balta. A si spus ca va tine cont de parerile si sugestiile noastre.

Apropo de gard si de ce ai putea face cu banii aia, vreau sa iti aduci aminte ca la Magura 9 nu exista si totusi nu am auzit cazuri de furt sau braconaj(care e acelasi lucru pana la urma).
Daca investesti intr-un sistem video vei putea supraveghea mult mai bine balta, standurile, drumul de acces si e mult mai ieftin.
Pana la urma daca cineva va vrea sa intre il va taia si tot o sa intre. Si daca in parte aialalta de gard nu e nimieni si ei stiu asta atunci nu ai facut nimic.

Masina in parcare, la fel, chiar nu conteaza daca verificarea de la plecare se face riguros si standurile sunt supravegheate video.

Ca si conditii, eu im doresc umbra si curent. Apa, internet, casuta cu AC mi se par fite dar nu le-as refuza.
Ar fi bine sa delimitezi culoarele de pescuit pentru fiecare stand in parte. NU vor mai aparea discutii intre pescari.
Asa cum scria cineva aici, neaparat sa faci preturi mai bune pentru pachete de mai multe zile.
Ar fi bine sa avem posibilitatea sa facem un gratar. Sa ai in vedere cateva gratare mobile asta daca nu poate avea fiecare stand gratarul lui...
Ai grija la densitatea pestelui. O densitate mare nu e neaparat un lucru bun. Poate noua ne va placea pentru ca o sa traga din moment ce nu are ce sa manance, dar pestele nu va creste normal si in cativa ani o sa ai acelasi peste in balta asta daca nu se imbolnaveste sau daca se pescuieste exclusiv C&R. Parerea mea este sa ii lasi pe altii sa aiba cea mai mare densitate...
Parerile sunt impartite intre C&r si retinere. Varianta cea mai buna mi se pare tot cea de la Magura unde poti sa iei peste acasa dar nu mai mare de 5 kg si numai daca il platesti dublu fata de magazin.

Nu stiu daca ai ce sa faci dar ultima oara cand am fost la Sulimanu ne-am luptat cu niste sobolani imensi. Nu poti sa lasi nimic afara.
NU vei putea sa dormi in cort...


Numai bine si asteptam cu interes taxele si abonamentul!

sandy
Mesaje: 51
Membru din: Lun Mar 21, 2011 0:33
Puncte: 0
Localitate: buzau

Re: Vladut Mateianu, noul proprietar de la Sulimanu

Mesaj de sandy »

va dota paznici cu arme , inpusca sobolani si gata , caz rezolvat :))

Avatar utilizator
Saky
Mesaje: 872
Membru din: Mar Apr 01, 2008 0:10
Puncte: 0
Localitate: ARAD

Re: Vladut Mateianu, noul proprietar de la Sulimanu

Mesaj de Saky »

Felicitari Vladut !

acum ai sa vezi ce meserie usoara ti-ai ales ! :)

willy81
Mesaje: 113
Membru din: Mar Sep 25, 2012 10:05
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Vladut Mateianu, noul proprietar de la Sulimanu

Mesaj de willy81 »

Felicitari! Cred ca si un magazin mai mic ar rezolva o problema pt ca la benzinarie nu se gasesc multe .

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Vladut Mateianu, noul proprietar de la Sulimanu

Mesaj de Vladut Mateianu »

Este in plan : magazin cu scule pescuit (nada, plumbi, fire, monturi, etc) , mini magazin general, inghetata, lemne, carbuni, gheata, etc ! Plus bar cu sucuri , cafele si bere la dozator ! Plus gratare si altele... :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Vladut Mateianu, noul proprietar de la Sulimanu

Mesaj de petre iulian »

Florin Vasii scrie:
Nu inteleg de ce sunt atatea discutii despre prevenirea braconajului cand ar trebui sa-i spunem lui Vlad ce ne dorim de la aceasta balta. A si spus ca va tine cont de parerile si sugestiile noastre.

Apropo de gard si de ce ai putea face cu banii aia.....
Pana la urma daca cineva va vrea sa intre il va taia si tot o sa intre.
----------
Daca tragi cu pusca-il bati ,etc intr-un braconier si nu ai propietatea privata imprejmuita poti avea mari probleme
Daca propietatea privata este imprejmuita, daca te tine tragi in el si nu patesti nimic .

Braconierii stiu asta si ocolesc baltile imprejmuite .... cel putin asta am inteles eu de la cei care si-au imprejmuit baltile :wink: Un avocat poate sa ne lamureasca :wink:

braconier = cel care baga plase
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

veteranu
Mesaje: 30
Membru din: Joi Feb 20, 2014 11:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Vladut Mateianu, noul proprietar de la Sulimanu

Mesaj de veteranu »

Cu primul post pe un site de pescuit as vrea sa spun cea mai importanta cerinta a mea de la o balta: ceva distanta intre standuri, sa pot sa arunc linistit :D

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Vladut Mateianu, noul proprietar de la Sulimanu

Mesaj de Madalin Dirla »

La Sulimanu nu braconierii au golit balta Iulica, pescarii au fost la putere :lol:
petre iulian scrie:
Florin Vasii scrie:
Nu inteleg de ce sunt atatea discutii despre prevenirea braconajului cand ar trebui sa-i spunem lui Vlad ce ne dorim de la aceasta balta. A si spus ca va tine cont de parerile si sugestiile noastre.

Apropo de gard si de ce ai putea face cu banii aia.....
Pana la urma daca cineva va vrea sa intre il va taia si tot o sa intre.
----------
Daca tragi cu pusca-il bati ,etc intr-un braconier si nu ai propietatea privata imprejmuita poti avea mari probleme
Daca propietatea privata este imprejmuita, daca te tine tragi in el si nu patesti nimic .

Braconierii stiu asta si ocolesc baltile imprejmuite .... cel putin asta am inteles eu de la cei care si-au imprejmuit baltile :wink: Un avocat poate sa ne lamureasca :wink:

braconier = cel care baga plase

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “SULIMANU”