ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Discutii legate de desfasurarea evenimentului, organizare, clasamente, fotografii, propuneri, sedinte, polemici.

Moderator: gor965

Încuiat
Avatar utilizator
Gyorg
Mesaje: 56
Membru din: Mie Ian 10, 2007 13:01
Puncte: 0
Localitate: Ilfov
Contact:

Re: ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Mesaj de Gyorg »

Nea Victor a prezentat situatia foarte bine. CIPS nu risca sa sustina un CM intr-o tara de unde primeste amenintari la adresa lor. Numai inchipuiti-va ce asteptari au din partea Romaniei cand primesc un comunicat din partea unui versat jonglitor de legi in folosul personal, sau prin indiferenta unui minister ce-a legitimat o forma de santaj cu acte.

Ingrijorator este pentru mine faptul ca cei care-l sustin nu inteleg repecursiunile asupra noastra, a tuturor sportivilor, pe durata scurta si lunga. In relatia cu CIPS sau in relatia cu MTS!

Dar cel mai rau imi pare pentru cei ce sufera cel mai tare, concurentii. Acei care si-au sacrificat timpul, banii, familia si - poate - sanatate sa ajunga unde sunt astazi. Sa primesca un sut in c0a1e de la MTS, de la frps, de la toti cei care-l incurajeaza pe acest personaj distructiv al pescuitului sportiv.

Il inteleg pe el, cunoscandu-l de aproape, dar nu-i inteleg pe cei care-l sprijina. Poate se gandesc ca nu merg plutonul, ca trebuie sa aiba o gandire diferita, dar ii invit sa incerce sentimentele celor ce urmeaza sa participe la campionatele mondiale, amenintati cu judecata sau traind cu gandul ca au pierdut ocazia de a participa la CM dintr-o cauza abjecta, putin inteleasa din punct de vedere al constintei umane... PACAT

P.S N-am sa va spun ce-am discuta la MTS cu consilierii ministrului ptr ca nu are sens, dar va pot asigura ca nu este bine pentru federatia de carton, zilele ii sunt numarate. Pentru curiosi, cititi istoria federatiei de biliard ;)
http://www.onlinesport.ro/alte-sporturi ... nid-55848/
Lucian Constantin (Gyorg)
www.gyorg.ro

Avatar utilizator
tecsi78
Mesaje: 978
Membru din: Dum Sep 04, 2011 21:56
Puncte: 0
Localitate: Odorheiu Secuiesc

Re: ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Mesaj de tecsi78 »

andrei1982 scrie:Ar trebui sa va fie rusine , pentru ca sunteti antiromani si aici ma refer la Val Pangica si Andrei Vladeanu, tara asta jalnica pierde din cauza voastra pentru ca sunteti niste '' nevertebrate '' cum spunea cineva pe aici , si pentru maruntis v-ati vinde si mama care va facut. RUSINEEEEEEEEEEEEE
Absolut de acord!

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Mesaj de andrei vladeanu »

Stenograma discutie avuta pe chat in urma cu 10 minute cu Popescu Stefan

PS - Scrisoarea către cips se va trimite cu detaliile cerute.
Tu nu te-ai prins ca eu nu renunt niciodata?

AV - Ba da.

PS - Si atunci de ce mă lăsați singur?

AV- Nu vezi ca sunt acuzat ca te sustin iar d-ta ca te las singur?!?

PS - Am zis să facem o echipă, dar a rămas ca in tren...

Gyorg scrie: Il inteleg pe el, cunoscandu-l de aproape, dar nu-i inteleg pe cei care-l sprijina. Poate se gandesc ca nu merg plutonul, ca trebuie sa aiba o gandire diferita, dar ii invit sa incerce sentimentele celor ce urmeaza sa participe la campionatele mondiale, amenintati cu judecata sau traind cu gandul ca au pierdut ocazia de a participa la CM dintr-o cauza abjecta, putin inteleasa din punct de vedere al constintei umane... PACAT
Domnule Lucian Constantin,
Concret, cu ce il sprijin eu pe Popescu Stefan in amenintarile cu judecata de care pomeniti mai sus?
Gyorg scrie:Dar cel mai rau imi pare pentru cei ce sufera cel mai tare, concurentii. Acei care si-au sacrificat timpul, banii, familia si - poate - sanatate sa ajunga unde sunt astazi. Sa primesca un sut in c0a1e de la MTS, de la frps, de la toti cei care-l incurajeaza pe acest personaj distructiv al pescuitului sportiv.
Va rog sa-mi spuneti ce as putea sa fac - de asemenea, concret - pentru a curma suferinta concurentilor. Pentru a le proteja sacrificiile, timpul, banii, famiile si sanatatea. Pentru a bara suturile in c0aie de la MTS.

In cazul in care aceste intrebari vi se par prea grele, v-as invita sa va ganditi daca nu cumva persoana mea si a lui Val Pangica (cel putin pe acest forum) joaca rolul acarului Paun...
The One Team

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Mesaj de Val »

O sa pun si eu copii dupe stenograme :lol: :lol: , in care am incercat sa il fac pe Stefan Popescu sa negocieze ceva cu AGVPS si sa se combine pe acest CM din 2014. Detensionarea crizei sau managementul ei . Ioc !!! Nu doreste decit sa stearga cu buretele tot ce a fost inainte si pentru asta are acordul Biroului Federal sa stea numai pe procese .
Tot noua ni se datoreaza si aceasta pozitie a lui ? Voua deloc ?

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Mesaj de ionut72 »

PS - Am zis să facem o echipă, dar a rămas ca in tren...
Pai, sa faceti o echipa sa dati in judecata MTS si sa amenintati CIPS? De ce nu-i raspundeti ratacitului cum merita? De ce, in conditiile acestea, mai stati de vorba cu el? Nu vedeti ca in felul acesta ii dati apa la moara, el e convins ca e in echipa cu voi?

"Nu doreste decit sa stearga cu buretele tot ce a fost inainte" . Eu nu inteleg: tu Andrei (si Val deopotriva), chiar n-aveti nimic de comentat la chestia asta? Nu faceti parte integranta din acest "inainte" (care e onorant pentru Romania)? Nu inteleg cum puteti sa-l lasati pe un neica-nimeni sa faca afirmatii de genul asta ...
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Mesaj de Vladut Mateianu »

Acum suntem "noi" si "voi" , nu ? Ce tare... :D

Val, pe acest forum dezbat(in majoritatea cazurilor) oameni care au avut un cuvant de spus in pescuit..... cred ca merita mai multa atentie si respect decat un mitoman hraparet care cred ca Palomar este o insula... :mrgreen:

Trezeste-te !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Mesaj de cornelserbu »

Val scrie:Tot noua ni se datoreaza si aceasta pozitie a lui ? Voua deloc ?
valerica, tu te auzi ce vorbesti ???
pai noi ne-am inhaitat cu popescu, fratele meu ???
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Mesaj de gabi1 »

are acordul Biroului Federal sa stea numai pe procese .
Parca nu avea bani pentru un traducator autorizat...pentru procese a gasit client sa-si vanda un rinichi??
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Mesaj de oanavictor »

iar pangica daca stie ca nu se poate discuta cu popescu ,mai mult decat atat nu are incuviintarea lui popescu pentru a demera niste negocieri ,el fiind pe post de moderator ..........CUM DREAKU A INDRAZNIT SA-L CONTACTEZE PE BENTU ASEARA SI SA PROPUNA SA SE ASEZE LA MASA TRATATIVELOR EL FIIND MEDIATORUL SEF .........!!!!!!!!!!!1
CINEVA MINTE CU MULT APLOMB IAR IN SPATELE INTERVENTIILOR LUI VLADEANU SI PANGICA SE ASCUNDE CEVA FOARTE GRAV !!!!!!!!!!!!
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Mesaj de Val »

ionut72 scrie:
PS - Am zis să facem o echipă, dar a rămas ca in tren...
Pai, sa faceti o echipa sa dati in judecata MTS si sa amenintati CIPS? De ce nu-i raspundeti ratacitului cum merita? De ce, in conditiile acestea, mai stati de vorba cu el? Nu vedeti ca in felul acesta ii dati apa la moara, el e convins ca e in echipa cu voi?

"Nu doreste decit sa stearga cu buretele tot ce a fost inainte" . Eu nu inteleg: tu Andrei (si Val deopotriva), chiar n-aveti nimic de comentat la chestia asta? Nu faceti parte integranta din acest "inainte" (care e onorant pentru Romania)? Nu inteleg cum puteti sa-l lasati pe un neica-nimeni sa faca afirmatii de genul asta ...
Bai eu nu inteleg nimic din retorica voastra . Statul de vorba cu cineva , sau mai exact schimbul de mesaje , implica si vreo sustinere a ideilor acelei persoane . Eu si Andrei putem vorbi cu Stefan Popescu si cu bune si mai ales cu rele ... fara a injura la 2 secunde . Dar hotaririle le ia singur sau impreuna cu Biroul Federal .
Nu este moral si etic sa postez aici o discutie lunga intre mine si el ...ca poate v-ati mai lamuri un pic , ce si cum .

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Campionatul Mondial de Pescuit la Crap”