ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Discutii legate de desfasurarea evenimentului, organizare, clasamente, fotografii, propuneri, sedinte, polemici.

Moderator: gor965

Încuiat
Crapmania.ro
Pescar de competitie
Mesaje: 252
Membru din: Lun Oct 11, 2010 12:35

Re: ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Mesaj de Crapmania.ro »

http://www.crapmania.ro/articole/evenim ... ania-28520
Din pacate, se pare ca zvonul despre anularea CM este adevarat.

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2296
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Mesaj de Albert »

Val scrie: aceasta autorizare a MTS si utilizata ideea de organizare a AGVPS sub egida FRPS ,
Uite mah, salvatorii :lol:
Adeca voi vreti sa oferiti sereleului motivul de-a exista. La anul sa spuna: uite, am organizat CM, ce pana mea. Iar la MTS sa spuna; uite, am organizat concursuri. Sa faceti din sereleu AGVPS si din AGVPS APCR.
Chiar credeti ca mai prostiti pe cineva? Nu sunteti in stare sa organizati nimic. Nu sunteti in stare sa va respectati domeniul de activitate.
Atata ipocrizie si dualitate...mai rar. Chiar nu va e rusine?
Sper ca cei chiar se ocupa de aberatia numita sereleu cacaracterului sa-i dea decisiva cat mai repede.

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2296
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Mesaj de Albert »

Crapmania.ro scrie:http://www.crapmania.ro/articole/evenim ... ania-28520
Din pacate, se pare ca zvonul despre anularea CM este adevarat.
De ce? Ca l-a sunat capitanul SA pe Pangica?
A mai aparut pe-un site de mare angajament un breiching nius cu secertara de nush unde care GARANTA ca sereleu se afiliaza. Tot pe telefoane. Telefoane si chaturi, asa comunica FIPS-ul, nu? :lol:
Ce naiba, si voi intoxicati?
Hartii oficiale sau..nu exista.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Mesaj de Vladut Mateianu »

Val scrie: Sau altcineva isi cere scuze , ca in afara de acuzarea mea si a lui Andrei nu au facut NIMIC sa impace capra si varza si sa faca un compromis pentru organizarea CM-ului in Romania , in folosul comunitatii de pescari ? Dati din buze aici pe Forum si gasiti vorba lui Andrei , Acari Paun .
.
De ce nu ne lasi sa "dam din buze" aici pe Forum si trebuie sa intervi la toate discutiile ? Ba te juri ca nu mai postezi in viata ta pe forum, ba scri non-stop...... asta este de fapt influenta lui popete, vorbe-n vant fara acoperire !

PS Apropo, cine te-a desemnat pe tine sa reprezinti "interesul comunitatii de pescari " ? :roll:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Gyorg
Mesaje: 56
Membru din: Mie Ian 10, 2007 13:01
Puncte: 0
Localitate: Ilfov
Contact:

Re: ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Mesaj de Gyorg »

andrei vladeanu scrie: Domnule Lucian Constantin,
Concret, cu ce il sprijin eu pe Popescu Stefan in amenintarile cu judecata de care pomeniti mai sus?
Salut Andrei,

Ne-am cunoscut la Senzor in magazin, odata cu primul plan de constituirea unei federatii (de care nu avem nevoie, daca ma intrebi acum). Mi-ai facut impresia unui tip calculat, atent si determinat sa faci ceva pentru pescuit, pentru constructie, pentru alte motive, dar hotarat si capabil. Ulterior am aflat ca ai fost cel mai aproape sa darami castelul de carton construit la Alba Iulia. De ce-ai renuntat este problema ta, dar din punctul meu de vedere ai facut o mare greseala.


Simpla declaratie a ta, in schimb, ma face sa raman surprins, cu toate ca Val iti acopera bunele intentii:
andrei vladeanu scrie: Am fost numit la subcomisia crap sa structurez activitatea competitionala. Mi s-a spus ca pana in aprilie Federatia isi va intra in drepturi. Iar eu voi avea un contract de munca.
In fond inteleg ca este vorba de o promisiune de contract de munca, care in acest moment nu este onorat. Iar, pana la urma este vorba numai de o nemultumire a ta, in privinta perspectivei unei renumeratii pe baza serviciilor tale.
Tinand cont de tavalugul distructiv pe care-l propaga si-l aplica acest descentrat totalitar, nu crezi ca serviciile tale sunt ca un sprijin mercenar, in defavoarea noastra, a tuturor?
andrei vladeanu scrie: Va rog sa-mi spuneti ce as putea sa fac - de asemenea, concret - pentru a curma suferinta concurentilor. Pentru a le proteja sacrificiile, timpul, banii, famiile si sanatatea. Pentru a bara suturile in c0aie de la MTS.
Cred ca intrebarea ta este retorica, stii prea bine ce sa faci, mai ales acum cand:
Imagine

In cazul in care aceste intrebari vi se par prea grele, v-as invita sa va ganditi daca nu cumva persoana mea si a lui Val Pangica (cel putin pe acest forum) joaca rolul acarului Paun...[/quote]

Nu sunt grele, oricine poate raspunde la ele. Ce ma mira in schimb, de ce voi nu le vedeti raspunsul si de ce va surprinde pozitia critica a acestor oameni si ale altora care nici macar nu va cunosc?

Raman pozitiv si increzator ca odata si odata o sa intelegeti si o sa vedeti solutia si raspunsul la intrebari ;)
Pana atunci, aveti numarul meu de telefon, sunati-ma daca considerati ca merita sa continuam discutia mai aprofundat si nu pe forum. Nu ca as avea ceva cu forumul, dar o mare parte din expresile noastre nu le putem transmite cum ne dorim, creend o tensiune nedorita, de cele mai multe ori.
Lucian Constantin (Gyorg)
www.gyorg.ro

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Mesaj de Val »

Vladut Mateianu scrie:
Val scrie: Sau altcineva isi cere scuze , ca in afara de acuzarea mea si a lui Andrei nu au facut NIMIC sa impace capra si varza si sa faca un compromis pentru organizarea CM-ului in Romania , in folosul comunitatii de pescari ? Dati din buze aici pe Forum si gasiti vorba lui Andrei , Acari Paun .
.
De ce nu ne lasi sa "dam din buze" aici pe Forum si trebuie sa intervi la toate discutiile ? Ba te juri ca nu mai postezi in viata ta pe forum, ba scri non-stop...... asta este de fapt influenta lui popete, vorbe-n vant fara acoperire !

PS Apropo, cine te-a desemnat pe tine sa reprezinti "interesul comunitatii de pescari " ? :roll:
Pai aceeasi care ne acuza ca ne batem joc de munca comunitatii de pescari :lol: :lol: . E simplu .... eu postez lucruri concrete , documente oficiale si nu pareri . Tie iti pare normal sa se anuleze un CM in aprilie , el fiind aprobat de MTS din ianuarie ? Tot eu si Andrei suntem de vina ? Nu vrei sa largiti aria de cautare ?

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Mesaj de andrei vladeanu »

Vladut Mateianu scrie: PS Apropo, cine te-a desemnat pe tine sa reprezinti "interesul comunitatii de pescari " ? :roll:
Dar pe tine?!?!

Ca i-ai dat un mesaj lui "popete" mai prin iarna in care ii spuneai ca-i aduci tu toate cluburile in federatia daca...

I-am luat pe toti la telefoane in emisiune LIVE si nu te urma nimeni.

Nu vorbi tu de asta. Hai sa ne reprezentam fiecare pe el insusi, te rog.
The One Team

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Mesaj de oanavictor »

andrei vladeanu scrie:
oanavictor scrie: doamna tocala poate da oricate documente ........problema este ca cips nu are voie sa dea organizarea frps si nici nu doreste acest lucru ,vezi hotararea congresului din 5 aprilie ........organizarea unei competitii se da membrilor afiliati .......iar din cate stiu eu frps nu este afiliata la cips si nici mts -ul chiar daca datorita legilor din tara asta se pare ca are painea si cutitul dar nu stie sa le foloseasca !
in sfarsit, un lucru inteligent dupa o foarte lunga perioada de timp.

si unde sunt eu si pangica in filmul asta?!?!
la masa la alba iulia si la telefon cu domnul popescu la orice ora din zi si din noapte consultandu-va pentru ca sunteti de aceeasi parte a baricadei :idea:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Mesaj de popescu59 »

Am tot citit aici pareri pro si contra dar nu am vazut pe nimeni care sa se laude ca vrea binele pescarilor ca ar fi facut ceva ca totusi indiferent de ce si cum CM sa se organizeze la noi. NU NU aici nu se vrea decit eliminarea lui Popescu indiferent unde se organizeaza CM . Asta se vrea nici decum ajutarea pescarilor sau ceva de genul asta . A existat cineva care sa discute cu Popescu o cale de mijloc din care adevaratii pescari sa iasa cu fruntea sus ? Din cele discutate pe aceste topicuri se intelege clar ce se doreste JOS BASESCU (popescu ) si cei din preajma lui nici decum sa se gaseasca calea de mijloc pentru organizarea CM la noi in tara .Popescu o tine pe al lui , ceilati pe a lor si din acest motiv nu se va organiza CM la noi . Ia sa se intilneasca Frps si Agvps frumos sa discute calea de mijloc sa cedeze si unii si ceilalti si sa vedeti ca CM se poate organiza la noi sub indrumarea celor 2, si viata merge inainte .

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Mesaj de Vladut Mateianu »

Eu nu reprezint pe nimeni Andrei. Sunt doar o voce de pe forum, bineinteles nu asa de cunoscuta si titrata ca vocea lui Val... dar nu uita ca suntem multi.

Iar daca zvonul se va adeveri si CM nu se va mai tine in Romania, trebuie sa sti ca nu doar popete este vinovat.... :oops:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Campionatul Mondial de Pescuit la Crap”