abordare partida pe balta salbatica

Cum prindem crapi? Prin ce metode, ce tactici, ce tehnici de pescuit folosim?

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

martinik
Mesaje: 248
Membru din: Mie Iul 09, 2008 20:30
Puncte: 0
Localitate: buc

Re: abordare partida pe balta salbatica

Mesaj de martinik »

app...am primit destule mesaje pe privat sa spun unde e.....nu am sa va spun....va dau detalii cate vreti voi, am si o filmare facuta pe care o pot pune la dispozitie.

dupa detalii, daca vrea cineva sa mearga si crede ca e capabil sa-l pacalim....... facem un plan de bataie si doar impreuna cu mine.

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: abordare partida pe balta salbatica

Mesaj de ionut72 »

....nu am sa va spun... doar impreuna cu mine
Ei, atunci spor la uitatul singur "la cum sare si se joaca si nu-l poti pacali cu nimic" si la perpelitul in pat! :) Ce sa zic, in urmatorii 30 de ani te prinzi tu despre ce si cum ...
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
exclusiv
Mesaje: 890
Membru din: Dum Mar 29, 2009 0:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: abordare partida pe balta salbatica

Mesaj de exclusiv »

Balta Rozistea ,...e pe langa Zimnicea

:)))))

claudiupascu
Mesaje: 361
Membru din: Mar Iul 14, 2009 22:55

Re: abordare partida pe balta salbatica

Mesaj de claudiupascu »

Nu cred ca e balta Rojistea sau cel putin asa sper.Am vazut un videoclip pe youtube unde doar muzica se potrivea perfect cu hacuitul tenilor din balta.Videoclipul era din 2010 n-as crede ca a mai ramas ceva in balta.

Avatar utilizator
exclusiv
Mesaje: 890
Membru din: Dum Mar 29, 2009 0:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: abordare partida pe balta salbatica

Mesaj de exclusiv »

este declaratia lui...primul post pe crapmania

martinik
Mesaje: 248
Membru din: Mie Iul 09, 2008 20:30
Puncte: 0
Localitate: buc

Re: abordare partida pe balta salbatica

Mesaj de martinik »

"exclusiv", ai ghicit frate....ai castigat un pescuit gratis, urcate in masina si oprestete pe balta respectiva.

"claudiupascu", in filmuletul de pe youtube (daca te referi la cel postat de mine), sunt doar ciortani frate, asa sunt pestii salbatici SUI. unii dintre noi, mai experimentati (adica tu), ii confunda cu cteno.

"ionut72", nu cred ca sunt obligat sa divulg locul meu de relaxare doar pentru a primi niste raspunsuri pertinente.

imi pare rau ca am deschis topicul pentru ca am intrat intr-un fel de dna al pescuitului din romania doar pentru ca nu vreau sa spun unde e balta.

silviu_ms
Mesaje: 346
Membru din: Dum Mar 08, 2009 14:09
Puncte: 0
Localitate: Targu-mures

Re: abordare partida pe balta salbatica

Mesaj de silviu_ms »

Esti cam arogant, nu stiu ce ai mai intrat sa ceri sfaturi ca vad ca le stii pe toate , hai mars la balta aia a ta si prinde libelule :evil:

Avatar utilizator
exclusiv
Mesaje: 890
Membru din: Dum Mar 29, 2009 0:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: abordare partida pe balta salbatica

Mesaj de exclusiv »

lasati rautatile ca nu-si au rostul in toata povestea

@martinik
treaba cu balta era doar pentru a afla daca a mai pescuit cineva acolo si ne poate spune si o alta parere de la fata locului
balti cu ciortani de 2kg sunt toate din jurul Bucurestiului,nu face nimeni 250km pt asta

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: abordare partida pe balta salbatica

Mesaj de ionut72 »

"ionut72", nu cred ca sunt obligat sa divulg locul meu de relaxare doar pentru a primi niste raspunsuri pertinente.
Ba da, esti "obligat"! De catre legea nescrisa a compensatiei. Schimbul (si cel de informatii nu face exceptie) fiind una dintre institutiile (in sens de comportament imitativ-repetitiv) care fac posibila existenta unei (oricarei) comunitati (inclusiv una de pescari).

In cazul in care tu ceri primul niste informatii si, cand iti sunt cerute la schimb alte informatii, tu oferi un ... refuz, ai o problema!
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2774
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: abordare partida pe balta salbatica

Mesaj de Alin Galbenu »

silviu_ms scrie:Esti cam arogant, nu stiu ce ai mai intrat sa ceri sfaturi ca vad ca le stii pe toate , hai mars la balta aia a ta si prinde libelule :evil:
Limbajul tinere.... limbajul ! Nu esti pe mahala!
Daca nu esti in stare sa porti o conversatie fara sa jignesti pe cineva, abtinete, te rog !
Imagine

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Tehnici si Tactici de Pescuit la Crap”