DESFASURARE TROFEUL SULIMANU 2014

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
equinox
Mesaje: 118
Membru din: Vin Mai 13, 2011 8:23
Puncte: 0
Localitate: Comarnic, jud. Prahova

Re: DESFASURARE TROFEUL SULIMANU 2014

Mesaj de equinox »

equinox scrie:N-as fi vrut sas postez nimic vis-a-vis de acest concurs la care am participat dar nici nu as vrea sa intre p-aci domnul R
Scuze......deci.....domnul Radu Androne sa ne faca pe toti prosti ca n-am reusit sa ne ridicam la valoarea lui.Sintetizase foarte bine mai devreme Laurentiu Sarghie cam care-i treaba cu Sulimanu.Noi am venit la concursul asta in primul rand...... sa concuram..ca d-aia e concurs...... cu reguli stricte..cu adrenalina ce implica competitia.Aveam in echipa pe fratele meu..prima oare la un concurs....voiam "sa-l dam la zbor"cum se spune.A ridicat saracu din sprancene cand auzea la microfon ca putem face schimb de locuri intre noi,ca putem face baie,ca relaxare...ca una ...ca alta.Eu il linisteam....lasa ca noi am venit sa concuram..cum de fapt cred ca toti venisera acolo pentru asta.Toata lumea susotea ca ar fi bine sa tragi un loc pe B ,ca acolo-i tras pestele..noi habar n-aveam...eram prima oara pe Sulimanu.Trage fratelo...deh...norocul incepatorului .....B17...batem cuba fericiti..dupa numar era si vicecap de stand...perfect.Ajungem pe stand..mirific...loc curat,larg...prajitura.Ii privim cu compasiune pe cei de la B18,19,20..stateau cam inghesuiti...plus ca fata de malul celalalt noi eram cel mai aproape(venise Vladut si ne zisese ca acolo trebuie sa pescuim)...bv fratelo ai tras excelent.Aveam superbile marca Dan Marinescu de 16,18,20 si 24,porumb ..care lasand modestia la o parte..cam stiu ...o galeata de canepa fiarta la meserie(m-a cam uscat la portofel) plus tot felul de mosmoande.....il rupem pe crap.Pun un Fox Horizont pe un MTX si ma dau la ea...mama...era sa dau jos placuta de pe malu celalalt pe care scria B17..masor...150 ...complicat de nadit la distanta aia..daca vrem sa dam cu montura tre sa schimbam firele..aveam 0.25..comandam la Vladut 0.20..incarcam doua mulinete..si dai..perfect ...prindem malul.Cu 2 pe porumb la 80 ...gandeam noi.Vecinii nostrii ,capul de stand,la B 16, nici gand sa incerce malul celalalt..perfect...in zona malului celalalt,noi suntem cap de stand...B18...nu puteau ajunge acolo....era prea departe...eram pe cai mari.Nadim cu racheta de boiles Fox Exocet..nu prea prindeam malu bine dar eram foarte aproape...solubile si tari.Bai fratilor...nu va mai plictisesc...din mal in mal malul(adica noroiul) avea poate si 1 metru..am intrat in apa si cum paseai scotea bule sulfuroase..am dat la zig....am lungit rigul la 30 cm(mai lung dat fiind si distanta mare se incurca)..am dat aproape...la mijloc..nimic.am luat unu de 1.63 departe la 16 cu pop-up si unu de 1.14 in 15 m la porumb.B16 (capul de stand) prindea aruncand pe sub mana la 90 de grade in stanga la 8-10 m in coltul baltii(prindea niste amarati care n-au trecut toti furcile caudine ale kilului).B 18 a nadit masiv(ii felicit petru harnicie si conscventa) in fata la 80 m si au prins trei ciortani amarati spre sfarsit cand nu mai conta).
Concluzia....balta n-are peste....standurile sunt extrem de dezechilibrate..nu inteleg de ce se face sectorizarea pe criterii pur geografice,adica malul asta sector A..malul celalalt-secor B.Daca la aranjezi un pic (de exemplu capetele de stand in acelasi sector) devine un pic mai echitabila treaba..dar ma rog ...treaba organizatorului.In rest..mancare pe balta..personal atent si manierat...curatenie..dar pentru dumnezeu!.......pescuitul si mai ales concursul de pescuit n-au nici o legatura cu asta.Pescuitul inseamna pescari si peste.Punct.In rest ...totul e can-can.Toate cele bune!
Gelu....pescuim si noi?!!

Avatar utilizator
alex_mihai01
Mesaje: 510
Membru din: Sâm Noi 20, 2010 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

DESFASURARE TROFEUL SULIMANU 2014

Mesaj de alex_mihai01 »

Colegilor...,stati linistiti ca nu s-a intamplat nimic in afara regulamentului,am avut cortul cu fata spre ei si practic standurile sunt lipite nu ai cum sa nu vezi tot.Baietii sunt pescari,pe Dorin il stiam,ne-am mai "batut" cu el,pe ceilalti doi i-am vazut la acest concurs pentru prima oara...!!!
In concluzie credeti-ma ca daca ar fi fost ceva putred la mijloc nu ar fi ramas asa...,noi nu participam la astfel de jocuri!!!
D&M Carp Team


Sent from my iPhone using Tapatalk
Apreciati tot ce aveti,niciodata nu se stie cand se termina totul...!!!

Iacob Cristian
Mesaje: 369
Membru din: Lun Apr 23, 2012 16:33
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DESFASURARE TROFEUL SULIMANU 2014

Mesaj de Iacob Cristian »

Felicitari colegilor de pe A5,bravo baieti !!!

Avatar utilizator
Dan Arghirescu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 773
Membru din: Mar Dec 27, 2011 23:24
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: DESFASURARE TROFEUL SULIMANU 2014

Mesaj de Dan Arghirescu »

alex_mihai01 scrie:@florin pocris
Concurenti care au pescuit pe B-28 nu le-au lipit de mal
Mihai, eu de pe B26 le vedeam monturile aruncate la 1m de mal. Nu pot spune ca toate lansetele erau acolo insa au pescuit mult si pe malul de vis a vis. Bravo lor ca au reusit sa ajunga acolo!

Avatar utilizator
Dan Arghirescu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 773
Membru din: Mar Dec 27, 2011 23:24
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: DESFASURARE TROFEUL SULIMANU 2014

Mesaj de Dan Arghirescu »

fish5fun scrie:Si standul 29,30,27,16,17,18 si chiar si 25 si 26 au distanta relativ acceptabila pana in malul celalalt si totusi nu au reusit performanta celor de pe 28.
Eu am fost pe B26. Nu sunt un aruncator de elita si totusi, cred eu, ca arunc destul de bine. Duminica dimineata batea putin vantul din spate si abia am reusit sa ajung cu monturile la 20-25m de malul de vis a vis. B28 le punea la un metru de mal, un astfel de avantaj iti ofera chiar locul 1 pe balta, asta bineinteles daca muncesti si pescuiesti, ceea ce baietii au si facut. Au pescuit corect si au castigat! Felicitari inca o data pentru locul 1!

Avatar utilizator
Andrei Costache
Mesaje: 449
Membru din: Mie Iun 09, 2010 10:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DESFASURARE TROFEUL SULIMANU 2014

Mesaj de Andrei Costache »

Iacob Cristian scrie:Felicitari colegilor de pe A5,bravo baieti !!!
Multumim colegu'! Si voua la fel!

Avatar utilizator
FCS
Mesaje: 160
Membru din: Mie Oct 02, 2013 13:45
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DESFASURARE TROFEUL SULIMANU 2014

Mesaj de FCS »

Felicitari Cretule.
TNT BAITS CARP TEAM

Avatar utilizator
dorin neacsu
Mesaje: 57
Membru din: Joi Dec 13, 2012 21:40

Re: DESFASURARE TROFEUL SULIMANU 2014

Mesaj de dorin neacsu »

Multumim pt felicitari !
Felicitam si noi ceilalti castigatori!
Felicitari concurentilor pt efortul depus de a gasi si a prinde peste!
Felicitari baietilor de pe standul 29 pt efortul depus in 2 e greu,dar greseala se plateste
Lasati carcota si pescuiti
CS SENZOR TEAM

Avatar utilizator
alex_mihai01
Mesaje: 510
Membru din: Sâm Noi 20, 2010 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

DESFASURARE TROFEUL SULIMANU 2014

Mesaj de alex_mihai01 »

Multumesc Corneluși!!!
Corect Dorine...,asa este!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Apreciati tot ce aveti,niciodata nu se stie cand se termina totul...!!!

Avatar utilizator
mihai.sava
Mesaje: 331
Membru din: Lun Dec 12, 2011 18:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de mihai.sava »

Multumim Cristi..felicitari si voua...apropo cred ca fara sa ne vorbim am avut cam aceiasi strategie...pe noi ne au ajutat mult vecinii care au nadit cu zecile de kg :)..nu a mai fost nevoie sa ne irosim nada...
C.S. CARP ZONE

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”