CUPA BUNGET 1,Lac BUNGET 1 perioada 17-19 octombrie 2014

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
aurelian vasile
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 23
Membru din: Dum Oct 05, 2014 22:46

Re: CUPA BUNGET 1,Lac BUNGET 1 perioada 17-19 octombrie 2014

Mesaj de aurelian vasile »

Salut
Mentionez faptul ca nu eu sunt organizatorul concursului, ci doar am postat organizarea concursului de pe contul meu .Stiu (si ceilalti concurenti pot confirma) ca nea Maty a obligat arbitru sa i cantareasca pestele si sa il treaca in foaia de arbitraj.Nu sa luat in calcul crapul de 300 de grame din simplu fapt ca ceilalti concurenti au prins peste mult mai mare si a fost eliberat stiind ca puncteaza doar crapul de peste 1 kg (si eu am eliberat un ciortan de 450 g ,crezand acest lucru)Adevarat nu sa trecut in regulament ce cantitate puncteaza.Organizatorul a fost de acord se primeasca nea Maty loc 1 doar ca ceilalti concurenti au protestat ,astfel ajungand la concluzia ca ar trebui sa se imparta in mod egal cota parte din taxa de concurs.Banii pe care nea Maty ia refuzat in semn de protest au fost impartiti in mod egal catre celelalte echipe!Asta sa intamplat pe Bunget 1.

aurelian vasile
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 23
Membru din: Dum Oct 05, 2014 22:46

Re: CUPA BUNGET 1,Lac BUNGET 1 perioada 17-19 octombrie 2014

Mesaj de aurelian vasile »

Cat despre plantat ,toti concurentii am fost de acord cu plantarea lansetelor doar sa prindem ceva, singurul impotriva a fost tot nea Maty .astfel sa renuntat la aceasta idee desi noi am decis in majoritate!

tonny
pescar de competitie
Mesaje: 1015
Membru din: Dum Apr 11, 2010 9:44
Puncte: 0
Localitate: Alba Iulia

Re: CUPA BUNGET 1,Lac BUNGET 1 perioada 17-19 octombrie 2014

Mesaj de tonny »

Bai omule,regulamentul e regulament si daca acolo nu s-a precizat de la ce greutate se cantareste atuci echipa lui Maty e castigatoarea cu toate drepturile , inclusiv premiul.
Din cate imi dau seama la acel concurs a participat doar o echipa de pescari adevarati,restul oameni fara caracter care nu stiu sa piarda.
Rusine sa va fie !!!
===Toth Stefan Anton===
=All4carp=

Avatar utilizator
dany_mateescu
Mesaje: 20
Membru din: Joi Mai 13, 2010 11:32

Re: CUPA BUNGET 1,Lac BUNGET 1 perioada 17-19 octombrie 2014

Mesaj de dany_mateescu »

aurelian vasile scrie:Salut
Mentionez faptul ca nu eu sunt organizatorul concursului, ci doar am postat organizarea concursului de pe contul meu .Stiu (si ceilalti concurenti pot confirma) ca nea Maty a obligat arbitru sa i cantareasca pestele si sa il treaca in foaia de arbitraj.Nu sa luat in calcul crapul de 300 de grame din simplu fapt ca ceilalti concurenti au prins peste mult mai mare si a fost eliberat stiind ca puncteaza doar crapul de peste 1 kg (si eu am eliberat un ciortan de 450 g ,crezand acest lucru)Adevarat nu sa trecut in regulament ce cantitate puncteaza.Organizatorul a fost de acord se primeasca nea Maty loc 1 doar ca ceilalti concurenti au protestat ,astfel ajungand la concluzia ca ar trebui sa se imparta in mod egal cota parte din taxa de concurs.Banii pe care nea Maty ia refuzat in semn de protest au fost impartiti in mod egal catre celelalte echipe!Asta sa intamplat pe Bunget 1.
La obligat pe arbitru? :))
Asta e buna...dimineata a venit arbitrul la noi si cand a auzit ca am prins un ciortan s.a bucurat! Zicea: da..puteti castiga..e peste!
Si cand i.am spus ca au mai fost niste baieti care au aruncat un ciortan..arbitrul chiar radea de ei si spunea: ce fraieri!
Dar dupa ce a discutat cu domnul din stanga mea care a pescuit singur...cred ca el erau organizator ceva...imediat a venit la noi si a inceput sa spuna ca nu se puncteaza, ca e prea mic etc
si singura persoana care a protestat a fost domnul acesta care se pare ca el impartea banii la premiere..daca ma intelegeti. El a calculat banii si a decis sa de.a 40 % inapoi. Restul...taceau..bineinteles..isi primeau 200 de lei inapoi...nu aveau treaba.
asa ca din toti banii la premiere ..s.au dat 1200 de lei...mai exact 1000 pentru ca eu si tatal meu am refuzat acest lucru.Restul 2400 lei unde sunt? .... nu se stie...de aceea nu ni sau dat premiul..pt ca ulterior trebuia sa le de.a si pe cele de locul 2,3 si captura.

maty
Mesaje: 581
Membru din: Mar Ian 11, 2005 20:37
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CUPA BUNGET 1,Lac BUNGET 1 perioada 17-19 octombrie 2014

Mesaj de maty »

aurelian vasile scrie:Salut
Mentionez faptul ca nu eu sunt organizatorul concursului, ci doar am postat organizarea concursului de pe contul meu .Stiu (si ceilalti concurenti pot confirma) ca nea Maty a obligat arbitru sa i cantareasca pestele si sa il treaca in foaia de arbitraj.Nu sa luat in calcul crapul de 300 de grame din simplu fapt ca ceilalti concurenti au prins peste mult mai mare si a fost eliberat stiind ca puncteaza doar crapul de peste 1 kg (si eu am eliberat un ciortan de 450 g ,crezand acest lucru)Adevarat nu sa trecut in regulament ce cantitate puncteaza.Organizatorul a fost de acord se primeasca nea Maty loc 1 doar ca ceilalti concurenti au protestat ,astfel ajungand la concluzia ca ar trebui sa se imparta in mod egal cota parte din taxa de concurs.Banii pe care nea Maty ia refuzat in semn de protest au fost impartiti in mod egal catre celelalte echipe!Asta sa intamplat pe Bunget 1.
Exista un regulament care trebuia respectat !deaceia nu am putut fi de acord cu nazbatia pe care nea propuso dl. Suciu (patronul baltii) venita dupa desfasurarea a 30 de ore de concurs.
Am auzit si eu ca o echipa a eliberat un peste in prima zi,intrucat spera ca va prinde altii mai mari.
A fost optiunea lor si au facuto pe pielea lor,dar asta nu inseamna ca si noi ceilalti trebuia sa le urmam exemplul.
Eu nu am obligat pe nimeni,doar am rugat(de mai multe ori) sa mi se catareasca pestele prins ptr. ca conform regulamentului eram perfect indreaptatit sa o fac.
Dealtfel daca ati fi fost corecti si ati fi avut macar intentia de a respecta regulamentul afisat de catre dv. ati fi facuto din propie initiativa.
Insa stiind ca in acea situatie cea mai mare parte din bani ar fi mers la premii,nu in buzunarele dv.ati procedat cum va convenit mai bine.
Nati tinut cont nici macar de sfatul pe care vi la dat personalitatea aceia in pescuit sportiv careia iati cerut prerea,si care va sfatuit sa fiti corecti.
PS. Va mai spun ceva ce pote ca nu stiti : Va vazut Dumnezeu !
ajutorul vine de sus.

claudiupascu
Mesaje: 361
Membru din: Mar Iul 14, 2009 22:55

Re: CUPA BUNGET 1,Lac BUNGET 1 perioada 17-19 octombrie 2014

Mesaj de claudiupascu »

Chiar mi-l inchipui pe nea Maty cum l-a obligat pe arbitru. :lol: Auzi la ei sa le planteze patronul monturile la 400m in timpul concursului ca sa prinda ceva.Mai degraba nu mai spuneati sa va faceti de ras mai mult decat v-ati facut.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: CUPA BUNGET 1,Lac BUNGET 1 perioada 17-19 octombrie 2014

Mesaj de gabi1 »

aurelian vasile scrie:Salut

Mentionez faptul ca nu eu sunt organizatorul concursului, ci doar am postat organizarea concursului de pe contul meu
La ce o mai dai de gard ca nu ai treaba cu concursul, vezi doamne nici usturoi n-ai mancat, nici gura nu-ti miroase... tu ti-ai facut cont pe 5 oct si pe 7 oct hop concursul !!
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
Digital
Pescar de competitie
Mesaje: 1102
Membru din: Lun Iun 09, 2008 9:26
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CUPA BUNGET 1,Lac BUNGET 1 perioada 17-19 octombrie 2014

Mesaj de Digital »

aurelian vasile scrie:Da .daca faci socoteala noi organizatorii venim cu bani de acasa pentru a face concursul(avem de platit cupe,diplome,paznici,arbitru si alte cheltuieli)
aurelian vasile scrie:Salut

Mentionez faptul ca nu eu sunt organizatorul concursului, ci doar am postat organizarea concursului de pe contul meu
:oops: :oops: :oops:
Victor Conta
ROMANIA
Tara in care ingerii nu calca

Ionut.Dinu
Mesaje: 15
Membru din: Mie Apr 24, 2013 19:29

Re: CUPA BUNGET 1,Lac BUNGET 1 perioada 17-19 octombrie 2014

Mesaj de Ionut.Dinu »

Digital scrie:
aurelian vasile scrie:Da .daca faci socoteala noi organizatorii venim cu bani de acasa pentru a face concursul(avem de platit cupe,diplome,paznici,arbitru si alte cheltuieli)
aurelian vasile scrie:Salut

Mentionez faptul ca nu eu sunt organizatorul concursului, ci doar am postat organizarea concursului de pe contul meu
:oops: :oops: :oops:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: CUPA BUNGET 1,Lac BUNGET 1 perioada 17-19 octombrie 2014

Mesaj de ionut72 »

Adevarat nu sa trecut in regulament ce cantitate puncteaza
Atunci, adevarat ca pestele acela (ca, de altfel, orice alt crap indiferent de greutate) trebuia sa puncteze. Punct.
Cat despre plantat ,toti concurentii am fost de acord cu plantarea lansetelor doar sa prindem ceva, singurul impotriva a fost tot nea Maty .astfel sa renuntat la aceasta idee desi noi am decis in majoritate!
"Toti concurentii" (mai putin unul, singurul cu caracter de acolo) au fost de acord ... cand, la jumatatea concursului? De cand se schimba, frumuseilor, regulile in timpul jocului? In plus, cand vine vorba de schimbarea regulilor (intotdeauna, inainte de inceperea concursului) n-are ce cauta "majoritatea", ci unanimitatea! Adicatelea s-au inscris, prin plata taxei/avansului, X echipe la un concurs (ceea ce inseamna ca au citit si au fost de acord cu regulamentul), acela nu se poate schimba decat inainte de inceperea concursului, daca toate cele X echipe sunt de acord.

Misto concurs: "fratilor, nu prindem nimic. Nu intrati in panica, vine acusi patronache si vi le planteaza" :lol: :lol: :lol:

Voua, organizatorilor, ar trebui sa va fie rusine, ba!
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”